Як користуватися кредитною карткою? Практичні поради та рекомендації

Далеко не всі люди хочуть жити «від зарплати до зарплати». В деяких випадках для виконання заповітного бажання вам може знадобитися велика грошова сума «тут і зараз». Щоб накопичити необхідні фінанси, доведеться витратити занадто багато часу, тому багато вирішують використовувати для цього кошти банку, звернувшись в фінансову організацію з проханням про надання позики.

Існує величезна безліч різних кредитів, кожен з яких відрізняється від інших програм процентною ставкою та іншими умовами. Як правило, при схваленні грошової позики банк видає вам певну суму у виді готівки або ж перераховує її на зазначений рахунок шляхом безготівкового розрахунку.

Крім того, сьогодні дуже поширені пластикові носії грошових коштів. Ті люди, які вже оцінили переваги «карток» перед пачкою готівкових грошей, зазвичай володіють декількома банківськими картами різного характеру.

На одну з них роботодавець у більшості випадків перераховує заробітну плату співробітника, а інша нерідко призначена для використання запозичених коштів тоді, коли зарплати не вистачає.

Види банківських продуктів

Пропозиції оформити кредитну карту щодня надходять багатьом людям за допомогою телефонних дзвінків, надсилання текстових чи електронних повідомлень. Крім того, реклама подібних продуктів не сходить з екранів наших телевізорів. Саме тому нерідко чоловіки і жінки замислюються, чи вигідно користуватися кредитною карткою, і чому в мене досі її немає.

Насправді, щоб цей пластиковий носій приніс вам тільки користь, їм потрібно користуватися правильно. У даній статті ми розповімо вам, у чому полягає зміст правильного застосування кредитної картки.

В першу чергу, слід зазначити, що існує кілька різновидів пластикових карток, які належать банкам, серед яких кожна людина може вибрати те, що підходить саме йому.

Так, найбільш часто сучасні чоловіки і жінки використовують наступні види носіїв грошових коштів:

  • дебетові карти дозволяють використовувати тільки власні кошти, які можна зараховувати на свій рахунок самостійно або ж через бухгалтерію роботодавця. Якщо баланс такого носія недостатній для виконання бажаної операції, банк її не підтвердить, а значить, оплатити товар або послугу ви не зможете;
  • овердрафтні, за великим рахунком, також передбачають використання власних коштів. Тим не менш, на такому носії передбачений певний ліміт, який дозволяє вам «йти в мінус» при нестачі своїх фінансів;
  • кредитні картки дозволяють вам користуватися коштами банку на умовах договору, який ви підписали, щоб отримати пластиковий носій. У цьому документі обов’язково прописується максимальна сума запозичених коштів, термін кредитування, а також процентна ставка.

Деякі люди не бачать особливої різниці між перерахованими вище пластиковими носіями і нерідко цікавляться, чи можна користуватися дебетовою карткою як кредитної і навпаки. Слід розуміти, що це неможливо, оскільки дві ці різновиди банківських продуктів, по суті, є протилежними одне одному.

У той же час овердрафтная карта поєднує в собі властивості і кредитною і дебетовою, і саме вона може використовуватися в різних ситуаціях.

Чи варто оформляти «кредитку», і в яких випадках це вигідно?

Взагалі, кредитна карта – це досить корисний продукт. Разом з тим не варто розраховувати, що гроші, які можна з неї зняти, дістануться вам «на халяву». Нічого подібного, їх доведеться повернути в банк, і в більшості випадків у набагато більшому розмірі.

Якщо ж користуватися цим продуктом правильно, можна витягти з нього значну користь, і при цьому не «прогоріти».

Найбільш часто «кредитка» виявляється корисною в наступних випадках:

  • якщо вам терміново і несподівано знадобилися гроші, яких немає в гаманці, ви завжди можете зняти їх з такого пластикового носія. Дійти до банкомату або відділення банку завжди набагато швидше і простіше, ніж оформити новий кредит або знайти того, хто зможе вам позичити. Ще легше може бути використовувати цей продукт для оплати потрібного вам товару в магазині;
  • з різних причин деякі люди не доживають» до зарплати, як не намагаються. У такій ситуації багатьом подобається використовувати «кредитку» і не сильно турбуватися про те, що в гаманці залишилися останні 100 рублів;
  • якщо ви належите до категорії людей, яким завжди хочеться мати гроші «про запас», «кредитка» є ідеальною пропозицією для вас;
  • нарешті, якщо через деякий час вам потрібно буде оформити іпотеку або інший солідний позику, вам може знадобитися позитивна кредитна історія. Оформити «кредитку» можна дуже просто і швидко, а з допомогою цього продукту в майбутньому ви легко доведете свою платоспроможність і старанність.

Як користуватися кредитною картою і при цьому не переплачувати?

Практично всі люди, які звертаються за допомогою до кредиту, хотіли б не платити відсотки, а повернути запозичену суму в колишньому розмірі. На жаль, на таких умовах звичайно домовляються між собою близькі люди, а у випадку з банками справа йде зовсім по-іншому.

Видача кредитів повинна бути вигідна і для самої фінансової організації, тому для їх погашення встановлені різні процентні ставки, і на сьогоднішній день вони є досить високими.

У той же час користуватися кредитною карткою найчастіше можна і без відсотків, так як більшість цих банківських продуктів має пільговий безпроцентний період кредитування, або «грейс-період». Він може мати різну тривалість і складає в середньому від 20 до 60 календарних днів.

Якщо своєчасно погашати заборгованість, яка утворилася у запропонований банком безпроцентний період, можна обійтися взагалі без переплат і тим самим заощадити левову частку власних грошових коштів.

Крім того, краще користуватися не банкоматом, а терміналом для кредитних карт, так як операції з використанням першого пристосування завжди супроводжуються зняттям комісійних. Комісія за зняття готівки з «кредитки» присутній завжди, але її розмір може змінюватися в залежності від розміру суми та умов договору. Також в деяких випадках «грейс-період» не діє тоді, коли ви розраховуєте отримати готівку фінанси.

Якщо ж ви використовуєте термінал для оплати різних послуг запозиченими коштами за допомогою пластикового носія, комісія або не знімається взагалі, або розраховується, виходячи з мінімального тарифу. Аналогічним чином виробляються і платіжні операції при розрахунках з касиром у магазині допомогою зчитувального пристрою.

Хоча деякі люди побоюються користуватися терміналом та іншими подібними пристроями, працювати з ними надзвичайно просто.

Досить просто вставити пластиковий носій в спеціальний відсік, на вимогу терміналу ввести відомий тільки вам код кредитної картки і далі слідувати докладним інструкціям, які з’являтимуться на екрані.

Нарешті, останній спосіб уникнути сплати відсотків – це користуватися декількома продуктами і, зокрема, кредитними картами різних банків. В такій ситуації людина оформляє на своє ім’я відразу кілька пластикових носіїв, використовує необхідну суму з одного з них, а перед закінченням «грейс-періоду» погашає позику за допомогою іншого, тим самим штучно продовжуючи безвідсотковий період.

Цей метод є досить складним, адже можна дуже легко заплутатися і прорахуватися. До того ж за переклад запозичених фінансів в більшості випадків також передбачається комісія банку. У будь-якому випадку користуватися «кредиткою» чи ні – вирішувати тільки вам.

Немає нічого поганого в тому, щоб оформити такий банківський продукт, однак, перед його застосуванням слід завжди дуже добре подумати і оцінити всі можливі наслідки.

Залишити коментар