Як кататися на скейті?

Як тільки малюк навчився ходити, йому швидко перестає бути цікавим пересування на ногах – і з віком з’являється бажання освоювати велосипеди, скутери, мотоцикли і т. д. Кого-то тягне і таке «транспортний засіб», як дошка. Але, перш ніж на неї ставати, давайте з’ясуємо деякі нюанси того, як кататися на скейті правильно.

Працюємо ногами, але з головою!

Знаєте, як навчитися майстерно кататися на скейті? Звернутися до професіоналів-скейтбордистам. Але якщо ви тільки освоюєте ази цього способу пересування, то поради загального характеру теж будуть до місця.

По-перше, немає нічого неможливого, тобто навчитися пересуватися на дошці можна в будь-якому віці, навіть без тренера. По-друге, потрібно починати з малого, а не братися відразу за трюки. А по-третє — для того, щоб зрозуміти, як керувати скейтом на прямій дорозі і на повороті, потрібні лише 1-2 тренування. Так що поїхали! Для початку – магазин спортивного інвентарю.

Все починається з дошки

Вибір дошки – неабияка справа, що вимагає певної інформаційної підготовки. Отже, існує 3 види скейтів:

 • класичні моделі, які підходять для стрибків, трюків за рахунок звужених кінців. Форма допомагає легко нарощувати швидкість, але істотно ускладнює балансування;
 • довгі скейти. Використовуються для освоєння крейсерования і елементарних стрибків, тобто являють собою ідеальний варіант для новачка, який хоче зрозуміти, як правильно кататися на скейті;
 • дошки на замовлення. Ця різновид – прерогатива досвідчених майстрів-скейтбордистів, які експлуатують моделі під конкретного користувача. Вони знають, як налаштовувати ходову, які підшипники і ролики будуть найбільш підходящими в кожному випадку.

Подбайте про ногах

Взуття для скейтбордиста, в тому числі початківця, який ще толком не знає, як кататися на скейті, має навіть більше значення, ніж власне дошка.

Справа в тому, що нога повинна правильно захоплювати скейтборд, і виконуючи захисну, і підтримує функції. Такі спортивні туфлі повинні бути на плоскому ходу, можна на невеликій платформі. Але категорично заборонені різного роду текстуровані підошви, так як в такому взутті нога «не відчуває» дошку.

Шолом і одяг

Екіпірування – це те, що однозначно повинно бути навіть у початківця. І зовсім неважливо, що з цього приводу кажуть просунуті скейтбордисти (які, до речі, з-за переконаності в тому, що в шоломі їздять тільки слабаки, ніколи не зможуть називатися професіоналами). Захисний головний убір повинен бути з ременем, який кріпиться на підборідді і надійно фіксує щелепу.

Крім цього, потрібно придбати:

 • наколінники;
 • налокітники;
 • захисні манжети, що запобігають вивихи зап’ясть.

Початок шляху

Отже, дошка обрана, захисний одяг на вас, ви готові освоювати премудрості того, як навчитися кататися на скейті з нуля, тільки кататися-то де?! Це дуже серйозне питання, якщо врахувати ту обставину, що в нашому суспільстві імідж скейтбордистів істотно зіпсовано любителями пострибати на асфальтованих доріжках територій приватних особняків або об’єктів масової культури, наприклад, музеїв. Звичайно, поверхні з бетону без тріщин і ущелин – ідеальна доріжка для дошки, яка буде котитися сама. Але не варто забувати, що такі ж треки можна знайти, наприклад, і на автостоянках або заміських трасах. І ще: не забудьте про дозвіл на катання, якщо воно потрібне.

Вчимося кататися в 5 етапів

Щоб освоїти скейт, потрібно опановувати основними навичками катання на ньому послідовно.

Утримується на дошці

Універсального рецепту, завдяки якому ми знаємо, як навчитися стояти на скейті, немає – є кілька способів, з яких вам потрібно вибрати найбільш підходящий. Робити це краще на траві або грунті, щоб дошка не тікала з-під ніг:

 • стандарт. Ліву ногу ставимо перед правою, яка і буде поштовхової;
 • «дурна» ніжка. Ця позиція передбачає, що ви, навпаки, будете штовхатися лівою, а на дошці попереду буде права;
 • монго. Досить непроста позиція, яка передбачає, що поштовхової буде нога, що стоїть не ззаду, як в попередніх способах, а спереду.

Відштовхуємося

Інструкція:

 1. Створюємо поштовховою ногою імпульс.
 2. Рухаємося у напрямку передньої.

Тут важливо зробити один довгий поштовх, а не кілька коротких, які тільки ускладнять просування.

Сдвигаемся

Під час руху зрушуємо стоїть на дошці ногу в сторону, а поштовхову ставимо на задню частину скейта. При цьому:

 • коліна трохи зігнуті;
 • спина пряма;
 • передня нога — за передніми гвинтами;
 • задня нога — в глибині скейтборда.

Повертаємося

Тільки після того як навик стояння на дошці освоєний досконально, можна переходити до повороту.

Інструкція:

 1. Переносимо вагу тіла від щиколотки в ту сторону, в яку повертаємо.
 2. Використовуємо силу тиску пропорційно куту повороту: чим сильніше, тим далі поворот.
 3. Тримаємо рівновагу.

Крутий поворот – киктернинг

Якщо виникає загроза зіткнення, то без різкого повороту вам не обійтися.

Інструкція:

 1. Ногою, що стоїть в глибині скейта, придавлюємо носок дошки.
 2. Одночасно повертаємо корпус у напрямку повороту.

Тут важливо не натискати занадто сильно на дошку, щоб вона не вилетіла з-під ніг, і не практикуватися в киктернинге на узвозі, інакше травми не уникнути.

Зупиняємося

Рівень майстерності скейтбордиста визначається тим, скільки способів зупинки він практикує. Але для новачка підходить два.

Уповільнена зупинка

Інструкція:

 1. Ставимо ногу на поверхню, по якій їздимо.
 2. Сповільнюємо хід, пригальмовуючи ногою.

Хвостове гальмування

Інструкція:

 1. Переносимо вагу на ногу, що стоїть в глибині дошки.
 2. Гальмуємо хвостовою частиною скейта.

Варто відзначити, що така зупинка сприяє швидкому зношуванню дошки. Але деякі моделі скейтів, які призначені саме для новачків, оснащені спеціальною пробкою з пластику, яка допомагає загальмувати.

Освоюємо двоколісний скейт

Рипстик (він же вэйвборд, він же роллсерф) дещо відрізняється від звичної дошки. Перш за все, тим, що він складається з двох сполучених посередині платформ, кожна з яких оснащена роликом, здатним обертатися на 360 градусів. Професіонали радять все ж починати з чотириколісних дощок, а вже потім переходити на рипстик. Але якщо ви шанувальник неспішних прогулянок по парках і скверах, то вам потрібно точно знати, як кататися на двоколісному скейті.

Основна відмінність від їзди на звичайній дошці полягає в тому, що не потрібно постійно працювати поштовховою ногою. Конструкція рипстика така, що він робить рухи, схожі на хвилю, за рахунок імпульсу тіла спортсмена, тим самим просуваючи дошку вперед.

Інструкція:

 1. Стаємо на вэйвборд.
 2. Обережно відштовхуємося однією ногою від землі.
 3. Повертаємо корпус з боку в бік, створюючи імпульс для руху роллсерфа. Чим сильніше нахил, тим більше швидкість.
 4. Щоб повернути, як і на звичайному скейті, переносимо вагу тіла в потрібну сторону.
 5. Для зупинки опускаємо одну ногу на землю.

Якщо відомий слоган «Рух – це життя» для вас не просто слова, а сенс життя, то обов’язково освойте скейтборд. Тільки підійдіть до нового заняття з розумом: виберіть відповідну дошку, екіпіровку, вивчіть інструкцію, що описує, як кататися на скейті, і тільки потім виходьте на тренування. Будьте обережні і терплячі — тоді результат не змусить себе довго чекати.

Залишити коментар