Як качати плечі і дельтовидні м’язи

Віджимання від підлоги – основна вправи для збільшення сили верхньої частини тіла. Вони опрацьовують груди, плечі і трицепси, задіють м’язи кора і виконуються без обладнання в домашніх умовах.

Як накачати плечі віджиманнями без гантелей?

Базове силове вправу з гімнастики допомагає зміцнити стабільність плечей і поліпшити здоров’я суглобів.

На відміну від жиму лежачи вправа залишає вільний рух лопатками, зміцнює передню зубчасту м’яз, яка тримає лопатки і плечі стабільними і допомагає їх обертання.

Сильна передня зубчаста м’яз зменшує імпінджмент плеча – тертя лопаткового відростка і сухожиль. Оскільки лопатки становить половину плечового суглоба, то поліпшення їх стабільності запобігає інші травми.

Такі види віджимань від підлоги збільшать силу верхньої частини тіла, поліпшать роботу передньої зубчастої м’язи і зміцнять плечі.

Спробувати їх можна в домашніх умовах. А щоб накачати дельти, можна використовувати жилет-обважнювач. Тренування може включати наступні варіанти вправи:

Віджимання на лопатках

Ця модифікація підійде для точної активізації передньої зубчастої м’язи і підходить в якості розминки:

 1. прийняти упор лежачи;
 2. не згинаючи ліктів опуститися на лопатках на кілька сантиметрів;
 3. піднятися на лопатках як можна вище.

Зробити 10-12 повторень в три підходи.

Віджимання на одній нозі

Варіації, додають навантаження на верхню частину тіла, посилюють роботу важливих стабілізаторів плеча. Простий спосіб збільшити навантаження — відірвати одну ногу від землі. Можна чергувати ноги при кожному віджиманні або виконувати однакову кількість при підйомі кожної ноги.

Т-віджимання

Додавання ротаційного компоненти зміцнюють плечові м’язи, постійно змінюючи точки дотику із землею.

Вони зміцнюють зв’язки плеча, розтягуючи грудний відділ хребта:

 1. виконати віджимання;
 2. відірвати одну руку від підлоги і перевернутися в бічну планку, піднімаючи руку вгору;
 3. стежити очима за піднятою рукою, тримати в напрузі прес;
 4. повернутися в упор лежачи і повторити віджимання.

Зробити однакову кількість повторень з поворотом в одну і іншу сторони.

Віджимання з ногами на узвишші

Якщо поставити ноги на опору, то віджимання ускладниться, і додасть дві переваги: сильніше навантажить м’язи грудей, плечей і трицепси для зростання, а також сприятиме ще більшій активації передньої зубчастої м’язи, сила і здоров’я якої важливі для здоров’я плечового суглоба.

Якщо у деяких людей тренування псується з-за болю під час жиму лежачи, то віджиматися з ногами на узвишші виконуються безболісно. Поверхня повинна бути стабільною, а її висоту варто збільшувати в міру зростання сили. Щоб ускладнити вправу в домашніх умовах, можна піднімати одну ногу над підлогою, а в залі — використовувати в якості опори фітбол.

Віджимання на одній руці

Крім збільшення навантаження на груди і руки, зміцнення вашого плеча стабілізаторів, віджимання на одній руці виглядають справжнім дивом.

Спробуйте робити їх, віджимаючись від піднесення, поступово знижуйте висоту. В домашніх умовах згодяться столи, ліжка, стільці, лавки.

Важливий секрет – ставити ноги поширше в упорі і притискати лікоть ближче до тіла під час опускання вниз.

Віджимання на м’ячі або гирі

Якщо поставити одну руку на набивний м’яч (медбол) або перевернуту гирю, то вправа буде включати в роботу передню дельту і клювовидную м’яз, зміцнити, стабілізувати плече.

Як накачати плечі віджиманнями догори ногами?

Однак тренування плечей віджиманнями неможливо уявити без вправи в положенні щучка. Із звичайної дошки на долонях, потрібно підняти таз якомога вище, зробити ногами крок до рук або ж руки посунути до ніг, щоб зігнутою тіло утворило кут 90 градусів. З цього положення, зберігаючи спину прямою, потрібно опуститися головою до підлоги, згинаючи руки в ліктях. Основне навантаження буде падати саме на дельти.

Віджиманнями на плечі з піднятими ногами можна запобігти болю в суглобах. Науково
підтверджено, що качати дельтовидні м’язи гантелями часто травматично для слабкої обертає манжети плеча – комплексу м’язів, які відповідають за рухи лопатки. При слабкість цієї групи м’язів відбувається розбалансування суглоба і запалення. Тому тренування, що містить віджимання від підлоги в будь-яких варіаціях, несе терапевтичний ефект.

Всі варіанти віджимань на плечі, які припускають підйом ніг вище рівня голови, допомагають ростити м’язи. Однак важливо не тільки поставити стопи на узвишші, але і розташувати верхню частину тіла перпендикулярно до підлоги. Це досяжно, якщо підняти таз якомога вище, ставлячи руки ближче до опори.

Відповідь на питання про те, як віджиманнями від підлоги накачати плечі – простий. Потрібно підняти ноги якомога вище, а простіше кажучи – стати догори ногами. Вправи не для новачків, але цілком здійсненно в домашніх умовах.

Починати потрібно з малого – віджиматися в позиції щупаки, поступово задираючи ноги все вище:

 1. з положення щучка підняти одну ногу в повітря і виконувати віджимання;
 2. поставити ноги на опору (стілець) і зігнути тіло під прямим кутом;
 3. впертися в підлогу біля стіни і пройти ногами вгору, зробити віджимання;
 4. повторити зашагивание по стіні ногами, а потім переставити руки як можна ближче до стіни і віджатися.

Віджатися в стійці на руках у стіни зможе далеко не кожен. Щоб як слід накачати плечі в домашніх умовах віджиманнями без додаткового обладнання, потрібно пройти всі кроки від простого до складного.

Залишити коментар