Як і скільки застосовувати «Виброцил» для дітей?

У період загострення міжсезонних респіраторних інфекцій необхідно уважніше ставитися до здоров’я дітей, так як навіть банальний нежить може закінчитися синуситом, гайморит та іншими серйозними патологіями.

У нормі повітря надходить в організм через ніс. Цей орган зволожує, зігріває і очищає повітря, що надходить у легені. У дітей система дихання має деякі особливості, до того ж досить чутлива до несприятливих зовнішніх впливів, що позначається на їхньому здоров’ї – часто виникають риніти.

Останні найчастіше провокують інфекції і алергени. Сучасні препарати, як правило, усувають або перші, або другі.

Винятком є препарат «Виброцил». До його складу входять речовини, що ефективно борються як з інфекцією, так і з алергією.

Краплі в ніс і спрей для назального застосування «Виброцил» для дітей

Даний засіб є протиалергічну та судинозвужувальну одночасно. Призначене воно тільки для місцевого застосування – закапування носової порожнини. До складу входять 2 активних компоненти: диметинден, купірує прояви алергії (чхання, свербіж), і фенілефрин – судинозвужувальна речовина, що надає помірний ефект (знімає набряк та закладеність носа).Обидва цих речовини впливають м’яко, не пошкоджуючи слизової оболонки, тому даний засіб може застосовувати навіть у період новонародженості.

Можна капати препарат дитині і при цьому у нього не порушаться природні фізіологічні функції слизової оболонки, а виділення з носа стануть набагато менше. Він починає діяти через 5 хвилин після застосування, а дихання відновлюється на 6-8 годин.

Скільки днів можна капати «Виброцил» і в якій дозі застосовувати дитині?

Засіб має три форми випуску: краплі, спрей і гель. Це дає можливість використовувати його для лікування дітей всіх віків. У всіх формах одні і ті ж діючі речовини. Краплі в ніс рекомендуються для грудних дітей, спрей і гель – від 6-річного віку і дорослим.

Як часто можна капати препарат «Виброцил» у вигляді крапель дитині?

Краплі найчастіше використовуються при лікуванні нежиті у немовлят. Вони являють собою
жовтуватий розчин з лавандовим запахом. Краплі мають піпетку, яка полегшує їх введення.

Спосіб застосування: спершу прочистити носову порожнину малюка (гумовою грушею або дитячим аспіратором); відкинути йому голову назад на кілька хвилин.

Застосовувати краплі назальні можна до 4 разів на добу. Тривалість терапії – не більше 7 днів.

Дозування залежно від віку:

  1. До року – по 1 краплі у кожен носовий хід;
  2. Від 1 року до 6 років – 1-2 крапель у кожну ніздрю;
  3. Від 6-річного віку – по 3-4 краплі у кожен хід.

«Виброцил» — спрей: застосування для дітей

Дана форма випуску застосовується для дітей старше 6 років. Дія ліків більш виражено, ніж у крапель, так як спрей рівномірно розпорошується по всій носової порожнини. У спрею блідо-жовтий відтінок і той же аромат лаванди.

Застосовуючи спрей, розпилювач тримають строго вертикально, наконечником догори. Немає необхідності перевертати його. Голову малюка теж фіксують прямо.

Наконечник вставляють в ніздрю, роблять короткий різкий рух (стискають флакон) і розтискають пляшечку після вилучення з носа.

Добре, якщо дитина зробить легкий вдих під час введення ліків. Засіб використовують до 4 разів на добу, роблячи 1-2 впорскування у кожну ніздрю.

«Виброцил» для дітей у формі гелю

Препарат у цій формі, зволожує слизову оболонку, тому його часто призначають при пересиханні останньою або травмах носа. Великою перевагою гелю є висока тривалість дії, так що краще всього застосовувати його перед відходом до сну. Це дозволить дитині повноцінно дихати протягом всієї ночі. Однак можна застосовувати цю форму лише після досягнення дитиною 6-річного віку.

Спосіб застосування гелю: спершу очистити ніс, ввести засіб як можна глибше в носові ходи. Оптимально застосовувати його перед сном. При необхідності використовують до 4 разів на добу.

Великою перевагою «Виброцила» є те, що всі форми випуску мають великий термін придатності: краплі і гель – 3 роки, спрей – 2 роки.

Свічки «Виброцил», використовувані для дітей

Даний препарат випускається тільки в трьох формах: краплі, спрей і гель. Поки ще
фармакологічна промисловість не реалізує даний засіб в інших формах. Так що свічки «Виброцил» – всього лише вигадка.

Є інші препарати, які включають в свій склад активні компоненти «Виброцила», але вони застосовуються для лікування інших захворювань. Тому не можна при нежиті застосовувати якісь свічки на основі диметиндена або фенілефрину.

Коли і скільки потрібно застосовувати «Виброцил»?

Інструкція говорить, що цей засіб рекомендується при застуді, яка супроводжується закладеністю носа, при різних формах риніту (алергічному, гострому, хронічному) та синуситу. Крім того, часто застосування препарату сприяє комплексне лікування середнього отиту в гострій формі, при передопераційній підготовці, відчуття сухості в носі.

Цей засіб, як уже згадувалося, може застосовувати навіть у грудних дітей. Це велика перевага препарату, так як настільки маленькі діти не вміють дихати ротом, сякатися, їх носові ходи дуже вузькі. При прогресуванні нежитю вони можуть відмовитися від їжі, так як цей процес супроводжується дискомфортом, відповідно, відбудеться втрата у вазі, що вкрай небажано для зростаючого організму. Крім того, може піднятися температура.

Застосування «Виброцила» дозволить швидко очистити носик дитині і нормалізувати дихання. Великим плюсом даного засобу є те, що воно абсолютно нешкідливо. Капати його треба по 1 краплі в кожну ніздрю, але не більше 3 разів на добу і не довше 7 днів.

Побічні ефекти і протипоказання

Виробники ліків запевняють, що негативні реакції з боку організму – велика рідкість. Однак може виникнути медикаментозний риніт. До протипоказань відноситься непереносимість будь-якого зі складових ліки, а також атрофічний риніт. З особливою обережністю його можна використовувати при захворюваннях щитовидної залози, гіпертензії і патологіях серця.

Відгуки про «Виброциле» переважно позитивні. Він не викликає печіння та інших
неприємних відчуттів, надовго нормалізує дихання, не призводить до пересушування слизової оболонки, ним зручно користуватися.

«Виброцил» — це ефективне і водночас м’який засіб, яке дозволяє купірувати симптоми застуди навіть в самому ранньому дитячому віці.

Препарат діє повільніше, ніж інші судинозвужувальні ліки (пр. «Нафтизин», «Називін»), але до нього не розвивається звикання при дотриманні дози та тривалості терапії.

Аналоги «Виброцила»

Поки ще не існує аналогів, якщо говорити про ідентичному складі. Одна з діючих речовин – фенілефрин – входить в склад такого препарату, як «Адріанол».

Цей засіб найбільш близько до «Виброцилу», але його не можна назвати його аналогом. Хоча краплі та інші форми випуску відносяться до судинозвужувальних, але його не можна співвідносити з цією групою препаратів (пр. «Називит», «Отривин», «Ринофлуимуцил»).

Проте великою перевагою препарату є те, що він одночасно бореться з проявами алергії, і з симптомами застуди, а також дозволений до застосування вже на перших днях життя.

Незважаючи на безпеку даного ліки перед його застосуванням краще проконсультуватися у педіатра.

Залишити коментар