Товар обличчям! Як фотографувати біжутерію ручної роботи на продаж?

На думку досвідчених майстрів, продаж прикрас хендмейд лише на 30% залежить від ідеї і якості її втілення і на 60% — від їх фотоподачи. Решта 10% успіху фахівці відносять до іншим тонкощам торгівлі. Вміння творити красу позбавляється сенсу без вигідною візуальної подачі, коли мова йде про продаж біжутерії. Як сфотографувати прикраса, щоб воно «заграло» і не загубилося на тлі безлічі інших пропозицій?

Почнемо з того, що це буде непросто. Але відразу розбавимо цю гірку пігулку сміливим твердженням, що для красивої подачі готового виробу необов’язково мати дорогі фотоапарати і складне обладнання. Робота з ювелірними прикрасами для глянцевого журналу і фото для показу біжутерії ручної роботи — це не тільки різні вагові категорії, але і багато в чому суперечать один одному завдання. Та й цільова аудиторія у них найчастіше абсолютно різна.

Про чорно-білому тлі і лайтбоксах

Чистий білий або глибокий чорний фон надають фотографії комерційний відтінок. Це те, що схвалюється в презентації дорогоцінних виробів, але те, що погіршує сприйняття біжутерії ручної роботи.

Перевагою таких знімків є те, що вони фокусують увагу на головному і не розсіюють його на додаткові деталі. Але такого роду фото знеособлює прикраса і не транслює глядачеві ніякого особистого досвіду. А у виробах handmade це важливо. Останню крапку у спірному питанні ставить той ресурс, на якому виріб виставляється на продаж. Якщо це інтернет-магазин, білий або чорний фон цілком доречні. Для тих, хто веде особистий блог, це, швидше, є небажаною.

Все це в жодному разі не скасовує використання лайтбоксів — спеціальних пристосувань-коробок для створення розсіяного (дифузного) світла. Таке освітлення не тільки допомагає краще опрацювати глибину і деталізацію прикраси, але і звести до мінімуму дефекти, візуально утворюються в місцях переходу світла в тінь.

Фотобоксы легко виготовити самим (для майстрів-то ручної роботи це точно не проблема). Вичерпну інформацію з майстер-класами можна знайти в мережі. Спалах в цьому випадку краще замінити на підсвітку з зовнішньої сторони боксу, для чого підійдуть звичайні побутові моделі світильників.

Правило третин

Воно полягає в розташуванні важливих об’єктів не по центру, а на одній з ліній, які ділять кадр на 3 частини по горизонталі і на 3 по вертикалі. Зазвичай моделі фотокамер передбачають можливість вивести цю сітку на екран. І тут нас чекає важливий нюанс! Якщо фото ручної біжутерії робиться на однотонному тлі, це правило не працює! Їй належить розміщуватися по центру. Виняток становлять вироби за типом кольє, які повинні бути поміщені в кадр повністю, але мають більш значущу частину і другорядну (ланцюжок, шнур тощо). Однак і в цьому випадку іноді чудово працює прийом точної симетрії по центру кадру. Але тільки тоді, коли сам виріб симетрично, чого при ручній роботі домогтися дуже складно. Врахуйте, що при такій подачі всі перекоси будуть кидатися в очі.

Композиція: підкресліть важливе

Використовувати додаткові аксесуари слід з надзвичайною обережністю, щоб вони не «забили» головне.

Композиція — це власна історія речі, і вона має чітко проглядатися, задавати емоційний фон. Можна (але дуже обережно) використовувати керамічну плитку, пакувальний папір, тканини, камені, корчі, етнічні предмети або навіть шоколадне печиво — але все це вимагає бездоганного смаку, почуття стилю і почуття міри.

Пам’ятайте, що навіть бездоганний з точки зору фотографічного мистецтва композиційний прийом може виявитися слабким в плані вигідною візуальної подачі об’єкту для продажу. Немовля, выплеснутый з водою, — саме цей випадок.

Дотримуйтесь правило непарних чисел

Непарне число предметів виглядає вигідніше і візуально привабливішим. Воно виглядає більш природним і легким для очей. Це не категоричне правило, і, чесно кажучи, є багато ситуацій, коли воно не працює. Але сережки з браслетом завжди виглядають краще, ніж без нього (ми говоримо виключно про фото). При цьому фотографувати сережки по одній — зовсім не варіант. Іноді ситуацію рятує фоновий предмет, але він не повинен перетягувати на себе ковдру. Його роль може зіграти телефон, скринька, манекен жіночої голови без чіткого окреслення рис обличчя та інше, що має більші розміри і знаходиться в расфокусе.

Расфокус

Розмиття заднього фону — практично обов’язковий прийом при зйомці, коли цей фон, тобто об’єкт не поміщений в бокс. Практично в кожній фотокамери і навіть у багатьох смартфонах передбачені відповідні налаштування.

Шукайте точку зору

Найкраще об’єкт сприймається тоді, коли об’єктив при зйомці розташований з нею на одній горизонтальній лінії. При погляді на фото ми бачимо в цьому випадку виріб розташованим на рівні очей. Це звично, природно і максимально виключає спотворення. Існують ще два загальноприйнятих ракурсу — вертикальний погляд зверху і під кутом в 45 збоку. Зрозуміло, і тут допустимі винятки, продиктовані специфікою вироби.

Поєднання кольорів як композиційний інструмент

Колірне сприйняття людського ока — предмет особливого вивчення графічних дизайнерів, модельєрів і, звичайно, фотографів. І майстрів біжутерії ручної роботи, безсумнівно, теж. Окремі комбінації кольорів можуть як вигідно доповнити один одного, так і зіпсувати все враження, буквально різати око. Особливо прикро, коли бездоганно виконане з цієї точки зору прикраса буває безнадійно зіпсовано неправильно підібраним фоном або композиційної подачею.

Розмір має значення

Фотографія дозволяє дуже вільно поводитися з розмірами предмета. Прикраса, як і будь-яку іншу річ, можна візуально подати так, щоб вона виглядала набагато більше або набагато менше свого реального розміру. Яке завдання стоїть у вашому випадку — вирішувати вам. Проте зоровий обман покупця часто карається негативними відгуками і втратою репутації продавця. Якщо воно вам не треба, знайдіть спосіб показати реальні габарити прикраси і дати покупцеві можливість оцінити справжній розмір. Наприклад, за рахунок присутності в кадрі об’єктів стандартного сприйняття.

Як фотографувати біжутерію: ідеї

Використання певного способу подачі власних виробів на продаж, якогось одного прийому допоможе зробити ваш стиль роботи впізнаваним. Якщо буде знайдений цікавий, креативний і вигідно підкреслює достоїнства арт-об’єкта варіант, це велика удача. Слідуючи всім вищеописаним та іншим прийомам і рекомендацій, важливо не втратити власний характер і унікальну історію кожної роботи. Тому що головне правило успішного творчості при виготовленні прикрас ручної роботи — ніяких правил!

Залишити коментар