Як допомогти хворому впоратись алкоголізмом без його відома?

Багато людей, які ніколи не стикалися з проблемою запоїв лицем до лиця, щиро вважають, що алкоголізм є не що інше, як примха і згубна пристрасть, від якого дуже легко позбутися при бажанні. Однак алкоголізм – це страшна і згубна хвороба, яку слід лікувати так само, як хворе серце або шлунок. Коли п’є близька людина, це стає справжньою трагедією і катастрофою для всіх членів сім’ї.

Щоб таємне не стало явним

Але на жаль, далеко не кожен здатний визнати себе алкоголіком і звернутися до лікування свого захворювання.

А лікування без відома хворого людини практично неможливе, оскільки на кодування алкоголік повинен відправлятися самостійно і добровільно.

Не варто слухати історій на кшталт: «Чоловік пив 10 років, але чудовий лікар зміг вилікувати від алкоголізму по інтернету, про що чоловік зовсім не знав!».

Це – сама банальна реклама послуг недобросовісних «фахівців». Будь-нарколог скаже вам про те, що пацієнт повинен прийти до нього сам, з власної доброї волі. Але все ж, ви можете спробувати самі ефективні народні засоби в боротьбі з недугою і в домашніх умовах, про що ваш близький дійсно може не дізнатися.

Слід розуміти, що при лікуванні алкоголізму народними засобами без відома хворого можуть використовуватися трави, які викликають вкрай негативну реакцію організму, будучи прийнятими разом зі спиртним. Коли алкоголіка лікують традиційними методами, його попереджають про можливі побічні ефекти прийому відварів і настоїв за умови їх вживання разом з горілкою.

Ви ж, навпаки, забезпечуєте своєму близькому певні ризики. Але якщо у хворого буде постійно починатися блювання або непритомність, він рано чи пізно почне асоціювати такі реакції з самим спиртним, що дасть йому можливість і бажання позбутися згубної пристрасті раз і назавжди.

Що думає на цей рахунок наркологи?

Професійні наркологи вважають, що лікування алкоголізму народними засобами в домашніх умовах все ж більше мінусів, ніж плюсів. І вони здатні чітко аргументувати свою позицію.

Чому лікарі не радять звертатися до таких методів?

 1. Хворому може стати відомий ваш задум. І, між іншим, в даному випадку він має повне
  право звернутися у відповідні державні органи. Особливо якщо є докази ваших «благих намірів». Якщо хворий дізнається про те, що ви додавали йому в їжу різні речовини, він цілком здатний організувати очну зустріч зі слідчим, а то і з суддею. Деякі алкоголіки обирають шлях простіше: наприклад, акти насильства по відношенню до «вредителю». Добре подумайте про наслідки, перш ніж починати лікувати свого «підопічного» прихованими методами;
 2. Організм алкоголіка непередбачуваний. В цілому, це стосується не тільки людей, хворих на алкоголізм. Кожен організм індивідуальний, і недарма кажуть: «що росіянину добре, то німцю – смерть». Іншими словами, будь-яка добавка може стати благом для одного, і смертельно небезпечним зіллям для іншого. Чи варто брати на себе таку відповідальність, не знаючи про можливі наслідки?;
 3. У алкоголізму «подвійний лик». Будь-який, навіть самий ефективний народний засіб від алкоголізму, націлене на єдиний результат – відраза хворого від спиртних напоїв. Однак не варто забувати про те, що у алкоголізму є дві складові – фізична і психічна тяга. І, навіть якщо дію альтернативних рецептів перевершить всі ваші очікування, ви усунений тільки одну голову «зеленого змія». Іншими словами, ефект лікування може виявитися нетривалим, особливо якщо психічна залежність переважає над фізичною. А рецидиви в даному випадку, як відомо, воістину страшні.

Незважаючи на всі застереження професійних наркологів, деякі люди досі задаються питанням про те, як позбавлятися від алкоголізму назавжди народними засобами. Ще б – часом захворювання прогресує, а хворий навідріз відмовляється звертатися до фахівців і пити таблетки, вважаючи всіх навколо божевільними, а себе – самим «чистим» і здоровим. Зневірені близькі готові зробити будь-які заходи, аби повернути свого члену родини до нормальної, тверезого життя.

Народні рецепти для боротьби із «зеленим змієм»

Як правильно лікувати алкоголізм народними засобами?

В першу чергу, раз вже ви вирішили робити це таємно, потурбуйтеся, щоб алкоголік не помітив ваших намірів ні за яких обставин. Не залишайте на видних місцях рецепти, не метушитися з приводу чіткого часу прийому того або іншого засобу, не будьте занадто наполегливі у тому, щоб хворий їв або пив запропоновані вами страви і напої.

Врахуйте, що «магічну» дію наведених рецептів далеко не завжди є тривалим.

А тому постарайтеся переконати хворого в тому, що йому потрібна медикаментозна терапія, особливо коли він вперше почне відчувати огиду до горілки. Так ви дійсно можете домогтися чудових результатів.

Чарівний гриб

Найпопулярнішим продуктом у домашньому лікуванні алкоголізму служить гриб-гнойовик. Це засіб дуже сильний за своїм впливом, тому поводитися з ним слід дуже уважно. За смаком даний продукт нагадує печериці, тому навряд чи ваш «підопічний» запідозрить у ваших діяннях щось «злочинне» по відношенню до нього. Добути його непросто, оскільки його життєвий цикл складає всього декілька діб, після чого він починає темніти і гнити. Вам потрібен виключно свіжий гриб-гнойовик.

Виготовте лікувальний соус:

 • Наріжте гриб дрібними шматочками;
 • Викладіть на розігріту сковороду;
 • Висушіть і пропарте гриби на повільному вогні (масло додавати не потрібно);
 • Коли волога піде, трохи підсушіть гриби і перекладіть їх у блендері або кавомолці;
 • Подрібніть до стану пюре і додайте в звичні страви в якості соусу.
 • Після того, як ви дасте хворому «скуштувати» вашого страви, і він вип’є будь спиртосодержащий напій, почнеться негайна реакція.

Як діє гриб після прийому спиртного (навіть у невеликих кількостях):

 • Обличчя хворого червоніє, потім червоніє, і в підсумку стає фіолетовим;
 • Кінчик носа і мочки вух стають блідими;
 • З’являється сильна, майже нестерпна спрага;
 • Починається інтенсивна блювання;
 • Відзначається стійка діарея;
 • Піднімається температура;
 • Мова стає незрозумілою;
 • Порушуються зорові функції.

Саме в цей момент карти у ваших руках. Ви повинні переконати хворого в тому, що все це відбувається з ним саме через алкоголь. Мовляв, «допився».

Лавровий лист – ще один перевірений засіб від алкоголізму, яке можна застосовувати в домашніх умовах.

Лист лавра

Саме просте народний засіб від алкоголізму з лавровим листом – виготовлення його відвару. Отже, щоб приготувати чергове цілюще зілля, вам знадобиться чотири грами сухий «лаврушки». Киньте її у воду (в кількості 100 мл) і поставте на плиту. Доведіть до кипіння, а потім пропарте на повільному вогні ще 10 хвилин.

Відвар зцідіть і остудіть. Хворий повинен пити його протягом усього дня, в кількості однієї склянки. Робити це треба невеликими ковтками під час їжі.

Як же приховати факт спроби лікування в даному випадку? Скажіть, що дану настойку прийнято пити при проблемах зі здоров’ям (будь-яких, які є у алкоголіка).

Чебрець

Ще один варіант ефективного лікарського рослини в боротьбі з алкоголізмом – чебрець. Його також називають чебрецем повзучим. Саме ця рослина включається в більшість медикаментозних препаратів проти алкогольної залежності.

Навіть професійні наркологи його призначають як доповнення до консервативної терапії.

 1. 15 г сухого чебрецю залийте 500 мл води (окропу);
 2. Помістіть отриману суміш на парову баню на 15 хвилин;
 3. Зніміть з плити і зцідіть розчин;
 4. Розбавте простою водою до початкового об’єму (тобто 500 мл);
 5. Давайте хворому в кількості 50 мл безпосередньо перед черговим «гулянням».

Запам’ятайте, що дуже важливо стежити за дозуванням того або іншого засобу. В іншому випадку, ви ризикуєте завдати непоправної шкоди здоров’ю людини. Ви також повинні уважно спостерігати за реакцією, і в разі погіршення стану, надавати хворому адекватну першу допомогу.

Нехай така хвороба, як алкоголізм, ніколи не торкнеться вашої родини!

Залишити коментар