Як допомогти собі швидко зігрітися в холодну погоду?

Не так легко після спекотного літа звикнути до вогкості і холоду. І наш організм теж не відразу адаптується до нових умов – тому-то і часті застуди в осіннє міжсезоння. Одягатися тепло – це, звичайно, хороший рада. Але що, якщо погода за вікном змінюється по кілька разів на дню? Якщо ви опинилися одягнені не по погоді або змушені перебувати в неопалюваному приміщенні, візьміть на озброєння наші поради про те, як швидко і легко зігрітися.

Смійтеся

Якщо ви в компанії, один з кращих способів зігрітися — сміятися. Розповідайте анекдоти, згадуйте курйозні випадки, моделюйте веселі ситуації – робіть все, що завгодно, лише б це підняло настрій і змусило нестримно реготати.

Причому тут тепло? У цей час тіло повністю розслабляється, знімаються всі м’язові спазми, а кров активно і без перешкод циркулює. Додатковий бонус радісного сміху — вироблення гормонів щастя. А вони можуть зігріти тіло не гірше теплого светра.

У «веселого» способу є тільки один недолік: поодинці використовувати його не дуже зручно. Особливо якщо хтось дивиться на вас з боку…

Дихайте

Глибоко і повільно вдихніть, а потім різкими маленькими поштовхами видихайте повітря. Зробіть так кілька разів — і кров побіжить швидше. Однак, як і в попередньому випадку, переконайтеся, що оточуючі при цьому не дивляться на вас більш уважно, ніж зазвичай.

Киньте цегла

Тільки не потрапте в кого-небудь! Якщо ви на природі з друзями замерзли, позмагайтеся, хто далі кине камінь. А якщо перебуваєте в приміщенні, то хоча б правдиво і максимально сумлінно зобразіть ці дії.

Опозорьтесь

Хто з нас не пам’ятає цього відчуття — коли зробив щось не те, і від сорому миттєво кинуло в жар!

Звичайно, грані переходити не потрібно, але створити незграбний момент і самим же його засоромитися — дуже допомагає. Або хоча б покличте на пам’ять всю міць своєї уяви і згадайте випадок, як це було колись.

Покрутіть олівець

Дуже простий і дієвий спосіб зігріти руки. Візьміть олівець (краще з гострими гранями) і швидко-швидко катайте його між долонями. На них знаходиться така кількість акупунктурних точок, що від інтенсивного точкового впливу на них ви можете навіть спітніти!

Напружтеся

Це вправа приписують ніндзя, але і нам, простим смертним, воно допоможе не гірше. Напружте на кілька секунд, наскільки це можливо, всі м’язи тіла, а потім швидко і повністю розслабтеся. Повторіть вправу п’ять разів, а якщо сподобається і нема чого робити, то можна і більше.

Випийте

Тільки не алкоголь: спиртні напої можуть надати лише дуже короткий зігріваючу дію, а потім в організмі почнеться зовсім небажаний процес — збільшення віддачі тепла. В мозок надходять неправильні команди, і тіло не поспішає вживати заходів, щоб зупинити тепловіддачу. Найгірше, що на тлі сп’яніння цього можна не відчути і застудитися остаточно.

Мова йде про гарячих напоях. Добре додати імбир, бадьян і інші зігрівальні спеції, мед — краще вприкуску.

Додайте жиру

Не на боки, звичайно, а в страви, які ви їсте. Жирна їжа дає необхідну для «опалення» тіла енергію, чудово розганяє кров і підтримує необхідний теплообмін. За фігуру можете не переживати: всі переработается і піде туди, куди потрібно, і навіть допоможе розігнати метаболізм.

Подивіться на фотографію

Доведено, що, дивлячись на фотографію коханої людини або навіть домашньої тварини, ми відчуваємо приплив тепла. Якщо цього буде мало, подивіться на еротичне фото. Подивилися — і приберіть: для поліпшення кровообігу цього цілком достатньо.

Зваріть «быстросуп»

Якщо є можливість, зваріть будь простенький суп і всипте туди побільше червоного перцю. Вогняне блюдо зігріє так, що може з’явитися відчуття «пара з вух». Але будьте обережні: при будь-яких проблемах з ШКТ цей метод протипоказаний!

Одягніться навпаки

Якщо зверху на вас надіта вовняна річ, переодягніть її під низ, на голе тіло. Буде лоскотно, зате тепло.

Порівняйте себе з пінгвіном

Кому-то завжди буває гірше, ніж нам. В даному випадку — зимуючим в мінус 60 з вітерцем пінгвінам. Перенесіться подумки туди, а потім назад. І ви напевно відчуєте, що вам стало тепліше і радісніше. Деяким, до речі, допомагає зворотне навіювання — подумки поставити себе в умови виснажливого переходу по жаркій пустелі. А ось берег теплого моря і лежак під парасолькою представляти не треба: чи стане ще гірше.

І, нарешті, ще одна порада: будьте оптимістом! Коли-небудь вчені точно пояснять, чому позитивно налаштовані люди менше мерзнуть і рідше хворіють. А поки це доведено просто як факт. Подивіться навколо себе іншими очима, кожну хвилину знаходите привід для радості, любіть — і ніякі холоди не зіпсують вам цю прекрасну картинку світу!

Залишити коментар