Як доглядати за бровами після татуажу

Татуаж на обличчі (по-іншому його ще називають «перманентний макіяж») повинен здійснюватися виключно тими майстрами, які мають свідоцтво про навчання на спеціалізованих курсах.

Що стосується татуажу брів, то ця процедура вважається нескладною, але їй необхідно приділити максимум уваги не тільки під час виконання, але і після нього до корекції.

Процедура татуажу

Процес татуажу передбачає фарбування верхнього шару шкірного покриву на невелику глибину. Отриманий ефект триває від двох до чотирьох років, а після цього періоду необхідно буде робити корекцію. Під час виконання тату не використовуються знеболюючі засоби. Але якщо у клієнта низький больовий поріг, то майстер може завдати анестезуючий гель.

Розрізняють два підвиди процедури татуажу:

 • Волосковый – передбачає промальовування окремих волосків, це додає брови потрібну форму і товщину, чим більше волосків промальовується, тим товщі і гущі буде виглядати брова;
 • М’яка розтушовування – передбачає легке тонування шкіри і невелику корекцію вже існуючої форми, застосовується тоді, коли у клієнта тонкі і рідкісні волоски.

Болюча ця процедура?

Татуаж бровного простору відноситься до безболісним косметичних послуг, якщо порівнювати з перманентним макіяжем губ або очей. А якщо виконується не волосковый татуаж, а м’яка розтушовування, то клієнти, як правило, абсолютно не відчувають болю.

Зате при волосковом – ви можете відчувати легке поколювання, приблизно таке ж, як при вищипуванні волосків пінцетом.

Догляд за татуированными брівками

Як правило, відразу після проведення такої процедури шкіра околобровного простору запалюється і стає червоною. Це викликано тим, що голка з фарбувальною пігментом, якої виконується тату, пронизує верхній шар шкіри. Відповідною реакцією дерми буде, звичайно ж, почервоніння і легка сукровиця.

За кількістю сукровиці можна визначити те, якої товщини і скільки у вас утворюється кірочок. Запікшу кров ні в якому разі не можна зривати або здирати. Наберіться терпіння, вона з часом сама піде. Після перманентного макіяжу брів заживуть за три – десять днів.

У період загоєння забороняється:

 • терти шкіру руками або рушником;
 • знімати скоринки засобом для макіяжу або руками;
 • парити особа;
 • відвідувати сауну або лазню;
 • наносити на бровки декоративну косметику;
 • збривати волоски лезом або вищипувати пінцетом;
 • використовувати на бровное простір лосьйони і креми з вмістом спирту;
 • приймати сонячні ванни або засмагати в солярії.

Мало хто про це знає, але після того, як вам зробили тату, бажано уберегти шкіру від морської води і обвітрювання.

Вітер і морська вода можуть викликати сильне подразнення, після якого брови заживають досить-таки довго. Також не можна мочити запалену ділянку дерми.

Догляд за бровами після процедури тату передбачає виключення будь-якого впливу на бровное простір в період загоєння.

А після того, як шкірний покрив відновиться, почервоніння і скоринки зійдуть, можна буде наносити декоративну косметику на брови, якщо буде така необхідність, і видаляти волоски пінцетом.

Які мазі використовувати

Як ми вже говорили, татуаж – це процес пронзания шкіри стерильною голкою з фарбувальною пігментом. Тому за місцями, де були проколи, необхідно ретельно доглядати і мазати спеціальними мазями або гелями.

Можна придбати такі препарати:

 • всім відома мазь «Рятівник»;
 • спеціальні мазі від опіків;
 • ранозагоювальний «Бепантен»;
 • «Солкосерил».

В цілому доглядати за татуированными бровами можна будь-яким засобом, заснованим на натуральних компонентах і без вмісту спирту. Період залицяння в основному залежить від того, як швидко зійдуть скоринки і почервоніння. В цілому період загоєння триває не більше десяти днів.

Чому не можна здирати скоринки

По-перше, здерши скоринку, ви можете відкрити рану і тим самим занести інфекцію. По-друге, ви просто можете зірвати пігмент разом з скоринкою. Вийде так, що в тому місці, де ви здерли скоринку, тату буде блідіше, а може і взагалі утворитися пробіл.

Чим ретельніше ви будете доглядати за місцями проколів, тим швидше вони заживуть. Не допускайте, щоб скоринки пересихали. Щоб цього не сталося, необхідно мазати запалене місце маззю або гелем приблизно за п’ять-десять разів на день. Після процедури тату не можна використовувати звичайний зволожуючий крем, т. к. він не вбереже ранки від можливого зараження. До того ж деякі креми іноді входить спирт, його застосовувати не можна.

Протипоказання

При всій простоті процедури вона все ж має протипоказання.

Отже, татуаж брів заборонений при наявності наступних станів:

 • знижений імунітет;
 • схильність шкіри до різних захворювань;
 • вагітність та лактація;
 • алергія на барвний пігмент;
 • наявність шкірних захворювань;
 • судини, розташовані близько до поверхні шкіри;
 • цукровий діабет;
 • наявність у місцях проколів родимок, бородавок, папілом та гемангіом;
 • високий тиск.

Якщо у вас є хоча б одна з перерахованих вище станів, вам краще утриматися від процедури татуажу, а надавати бровам гарну форму за допомогою декоративної косметики, наприклад, олівцями або тінями.

Що робити, щоб загоєння пройшло успішно

Щоб після виконання тату у вас не виникло проблем і неприємних відчуттів, необхідно чітко виконувати рекомендації вашого майстра.

 1. Не тріть запалені місця, навіть якщо вони сверблять;
 2. Не наносите скраби і звичайну уходовую косметику за особою (креми, тоніки, лосьйони), використовуйте тільки спеціальні гелі та мазі;
 3. Перші десять днів наносите виключно антисептичні регенеруючі мазі;
 4. Якщо скоринки довго не відпадають, зверніться до свого майстра або дерматолога. Можливо, вам не підходить мазь, якою ви користуєтеся, вам пропишуть іншу.

Якщо ви зважилися на перманентний макіяж, переконайтеся, що ваше рішення не спонтанне, а ретельно обдумане. Також переконайтеся, що майстер, який буде виконувати процедуру, має достатньо досвіду і кваліфікації.

Не треба сліпо довіряти майстру, стежте, щоб процес проходив в умовах повної стерильності, і не забувайте ретельно доглядати за запаленою шкірою і обробляти її після татуажу.

Залишити коментар