Як дізнатися, чи є борги по податкам, кредитам, квартплаті

Борги – річ неприємна, особливо якщо не підозрюєш про їх існування. А з’являються вони, як правило, в самий невідповідний момент, при перетині кордону, наприклад. І мова зараз зовсім не про заборгованість перед рідними або друзями, які покірно чекають вашої реакції, або тільки готують позови до суду, а про більш серйозні зобов’язання, як то борг перед рідною державою, податковою інспекцією, банком і все в такому дусі.

Знову ж таки, серйозну проблему можна назвати тільки в тому разі, коли сума заборгованості перевищує кілька тисяч, але ж вони наростають з мізерної боргу в пару-трійку сотень, не погашеного через банальне незнання про його існування. Так яким же чином реально дізнатися заборгованість перед рідною країною та основними державними інстанціями?

Взаєморозрахунки з податківцями

Найпростіший спосіб того, як дізнатися чи є у вас борги по податках:

  1. Сісти за власний комп’ютер;
  2. Зайти на сайт відповідної служби;
  3. Відшукати там вкладку «Дізнатися заборгованість»;
  4. У «випало» діалогове вікно ввести всі потрібні дані.

Потрібно, щоб під рукою був паспорт і ІПН, і якщо ви все правильно впишете, то отримаєте код перевірки. Він стане заключною ланкою, після чого вам буде надана електронна виписка із земельних, майнових, транспортним та іншим податкам.

Якщо є хоч мінімальний борг, можна прямо на дому роздрукувати відповідну квитанцію і оплатити її в найближчому банку, лайтбоксах, терміналі або банкоматі.

Несплачені штрафи

Якщо ви є власником автомобіля, то вас повинен періодично терзати питання типу «як дізнатися чи є у мене прострочені борги перед ГИБДД або іншими інстанціями?».

Для вирішення такої проблеми існує ще один віртуальний ресурс під назвою «Федеральна служба судових приставів», де на вкладці «Інформаційні системи» слід вписати регіон і дату своєї появи на світ, а також Ф. В. О. Вводити дані потрібно дуже уважно і в повному обсязі, заповнюючи навіть необов’язкові поля, що позбавить від імовірної плутанини. Потім натискаєте на клавішу «пошук», і через кілька секунд на моніторі відобразиться перелік зобов’язань, якщо вони є, звичайно.

У разі виявлення проблему потрібно звернутися у відповідну службу, і вже у приставів уточнювати шляхи її вирішення.

Кредитні зобов’язання

З питанням того, як дізнатися чи є у вас борги за кредитами, все йде трохи складніше. Але і тут є вихід, оскільки законодавчо затверджено право кожної людини на ознайомлення зі своєю кредитною історією. От тільки зробити це можна раз на рік, для чого в БКІ (бюро кредитних історій) відправляється відповідний запит.

Коли боргів немає, ніякої відповіді не буде, а якщо є, то вам надішлють список того, за якими кредитами, і яким саме фінансовим організаціям ви повинні. Знову ж таки, робити це регулярно, навіть якщо ви ніколи не брали позику в банках. Адже шахраї можуть оформити кредит на загублені вами документи, розрахункові картки та іншими способами, про що ви дізнаєтеся в самий невідповідний момент. Якщо це так, то проблему доведеться вирішувати вже з допомогою поліції.

Більш швидкий варіант того, як дізнатися, чи є у вас борги в банках – це зайти на той же ресурс, як і у випадку з простроченими штрафами, і заповнити ще одну відповідну електронну форму запиту.

Заборгованість по квартплаті

Комунальні борги – біч будь-якої держави. З’являються вони з різних причин, і найчастіше про їх існування благополучно забувають, знову ж таки, до пори до часу. Щоб поліпшити ситуацію з оплатами, держава і керуючі компанії дають можливість користувачам, не виходячи з дому дізнатися, чи є у них борги по квартплаті або немає.

Почнемо з того, що у кожної солідної управляючої компанії є свій персональний ресурс в Мережі.

Там у фізичних осіб—користувачів є можливість зареєструватись, створити свій особистий кабінет і переглядати всю інформацію, що стосується взаєморозрахунків по комунальним послугам.

Віртуальний банкінг — ще одне чудове рішення того, як віддалено дізнатися чи є борг по квартплаті, не ухилилися ви ненавмисно від сплати податків, примусових державних зборів або кредитних зобов’язань.

У тому випадку, коли немає можливості скористатися Інтернетом, набирає чинності банальне рішення того, як дізнатися, чи немає боргів перед окремими інстанціями або державою в цілому. Просто вирушаєте у відділення банку, в якому постійно обслуговуєтесь, в найближче відділення пошти або пункт прийому комунальних платежів, і уточнюєте, чи є у вас борги і інші невиконані зобов’язання перед тими чи іншими інстанціями. Справа ця клопітка і витратна в плані часу, зате дає можливість отримати найактуальнішу, правдиву та обґрунтовану інформацію.

Як бачите, немає нічого складного в рішенні того, як дізнатися, чи є за вами борги у приставів, перед кредитними, фінансовими або державними установами. Зробити це можна багатьма способами як звичними, так і досить сучасними, з залученням віртуальних ресурсів і приладів сфери обслуговування.

Не пропустіть ці можливості, щоб у потрібний момент ви змогли з упевненістю сказати: «У мене немає ніяких боргів!»

Залишити коментар