Як діє зміна клімату на дитину? Лікування переакліматизації у дітей

Практично всі батьки хоча б раз у житті стикаються з різними симптомами переаклиматизации у своїх дітей. Найбільш часто її викликає переїзд в зону іншого кліматичного поясу, проте, в деяких випадках причиною захворювання може стати також різка зміна погоди або раціону харчування.

В більшості випадків симптоми цієї недуги зникають самостійно через 7-14 днів, але деякі мами і тата бувають настільки стурбовані станом здоров’я свого чада, що змушені приймати заходи.

Як переаклиматизация проявляється у дітей?

Як правило, перші симптоми акліматизації у маленьких дітей з’являються вже на другий день після переїзду.

Особливо гостро реагують на нові умови малюки не старше трьох років. Тим не менш, не варто забувати, що кожна дитина індивідуальна, і реакція на зміни, що відбулися у різних дітей проявляється в різний час.

Зокрема, деякі батьки, виявивши у свого чада підвищену температуру тіла та інші симптоми захворювання через тиждень після прибуття на нове місце, знаходяться в повній впевненості, що малюк прохолов.

Насправді практично у всіх випадках загальне нездужання і інші ознаки застуди, що з’явилися протягом двох тижнів, є симптомами переаклиматизации у дітей.

Звичайно даний стан можна визначити за такими ознаками:

 • нудота і блювання;
 • безперервна діарея;
 • кашель і нежить;
 • відмова від їжі або зниження апетиту;
 • незвичайна млявість і сонливість або, навпаки, дуже поганий і тривожний сон;
 • примхливість, дратівливість;
 • надмірна емоційність, плаксивість.

Крім того, багато мам і тата цікавляться, чи може за переаклиматизации у дітей підвищуватися температура тіла. Насправді таке відбувається досить рідко, і йому частіше за інших схильні найменші дітлахи віком до 2 років. Як правило, жар супроводжує фазу різкого загострення переаклиматизации, яка триває від 2 до 4 днів.

Якщо підвищена температура тіла зберігається протягом більш тривалого періоду часу, швидше за все, малюк захворів простудних або іншим захворюванням на тлі зниження імунітету, яке викликала різка зміна клімату.

Як полегшити стан дитини в період переаклиматизации?

Переаклиматизация – це природний біологічний процес, який в принципі краще не лікувати. На тлі мінливих погодних і кліматичних умов, а також введення в раціон іншої їжі та води у дітей активізуються всі захисні сили маленького організму. При сприятливому перебігу акліматизації дитячий імунітет досить швидко впорається самостійно, і дитина зможе пристосуватися до нових умов життя.

Тим не менш, в деяких випадках стан дитини може бути настільки тяжким, що батьки всіма силами намагаються визволити його від неприємних симптомів. Лікування дитини при переаклиматизации має бути самим щадним і спрямованим виключно на підтримку захисних функцій його власного організму.

Щоб допомогти дитині швидше адаптуватися до нових умов, скористайтеся наступними рекомендаціями:

 • намагайтеся зайвий раз не давати дитині ніяких медикаментів. Збивайте температуру тільки в тому випадку, якщо вона досягла 38 градусів. Якщо температура буде підвищуватися й далі, зверніться до лікаря, можливо, причина нездужання криється зовсім в іншому. Кошти від проносу також слід застосовувати тільки в крайньому випадку, коли крихітному організму загрожує зневоднення. Пам’ятайте, лікування повинно бути максимально щадним;
 • відразу після приїзду уникайте будь-яких стресів і хвилювань. Нехай малюк вдосталь виспиться і спокійно відпочине;
 • якщо в тому місці, куди ви вирушили, переважає сонячна погода, забезпечте малюкові необхідні заходи захисту. Не піддавайте малюка впливу прямих сонячних променів в період з 11 до 16 годин. Обов’язково надягайте панамку або легку шапочку. Навіть перебуваючи в тіні, рясно змащуйте ніжну дитячу шкіру надійним сонцезахисним кремом з високим фактором захисту, який можна використовувати для дітей відповідного віку;
 • не змушуйте сина чи дочку, якщо у нього немає апетиту. Нічого страшного не трапиться, якщо малюк якийсь час поголодает. Більше гуляйте на свіжому повітрі, і через пару днів він обов’язково сам потягнеться до їжі. Також буде не зайвим взяти з собою звичну їжу, яку воліє дитина.

Як відомо, будь-яке захворювання легше запобігти, ніж лікувати. Звичайно, переаклиматизации зазвичай не вдається уникнути нікому, однак, звести її до мінімуму прояви можливо. Для цього приблизно за місяць до майбутньої зміни клімату почніть давати малюкові спеціальний комплекс мультивітамінів і корисних мікроелементів, який підходить для його віку.

Також за кілька днів постарайтеся привчити дитину до того режиму дня, який буде у вас на новому місці. Враховуйте зміну часових поясів, якщо ви вирушаєте в інший регіон. Щодня робіть зарядку і різні процедури загартовування.

Нарешті, приблизно за тиждень до відправлення відмовтеся від відвідування будь-яких дитячих колективів, щоб малюк не міг заразитися від інших дітей.

Залишити коментар