Як чистити оселедець: вчимося швидко і легко видалити шкіру і кістки з риби

Оселедець можна заслужено назвати «самою популярною рибою», яку люблять і дорослі, і діти. Вона є доступною, тому дозволити її можуть багато. Таку слабосолену рибу використовують в якості простий закуски, а також включають її в рецепти салатів, наприклад, для готування відомої «шуби» і закусок.

Підготовка до розбирання

Найнеприємніше в оселедця – чистка, оскільки для багатьох це дуже складна і копітка заняття. Насправді, якщо знати деякі хитрощі, очистити рибку можна швидко і без особливих труднощів. Нижче будуть наведені найбільш популярні і ефективні способи чищення, які кожен зможе осилити.

Для початку потрібно вибрати правильну і якісну оселедчик, яка не розчарує смаком.

Саме тому краще купувати цілу тушку, оскільки легко перевірити, як довго вона лежить на прилавку і гідна рибка опинитися на вашому столі. Щоб правильно вибрати оселедець, зверніть увагу на колір зябер.

У якісної риби вони темно-червоні, пружні і не розвалюються. Подивіться рибку в очі, які не повинні бути каламутними. Не купуйте оселедець, яка знаходиться в пряних розсолах, оскільки так продавці маскують порченую рибу.

Чистка оселедця відбувається за допомогою таких приладів: обробної дошки, гострого ножа, щипці для видалення дрібних кісток, целофанового пакета і серветок. Краще мати окрему дошку для чищення оселедця, але є ще один варіант – обернути її в декілька шарів харчової плівки. Багато, щоб не забруднити дошку використовують газету, але це серйозна помилка, оскільки типографическая фарба потрапляє на рибу, а, отже, і в шлунок. Щоб на руках потім не залишився неприємний рибний запах, обов’язково надіньте медичні рукавички. Якщо запах залишився, то використовуйте сік лимона. Він допоможе видалити рибний аромат і з дошки.

Як чистити оселедець традиційним способом?

Найпоширеніший спосіб чищення проходить у кілька етапів:

  1. На підготовлену дошку покладіть рибу і ножем відокремте голівку, а потім хвіст. Тримаючи оселедець за верхній плавник, акуратно обріжте його;
  2. Протягнувши ніж в отвір, залишене після видалення голови, розріжте черевце, що дозволить з легкістю дістати нутрощі. Подивіться, можливо, вам дісталася молока або ікра, яку багато їдять, поклавши на хліб;
  3. Покладіть рибу на боці і обріжте спочатку з одного, а потім з іншого боку смужки шириною близько 0,5 див Це дозволить видалити черевні плавники і тверді неїстівні частини;
  4. Зсередини видаліть плівку чорного кольору, оскільки вона буде гірчити. Промийте рибу всередині і зовні під проточною водою;
  5. Покладіть оселедчик на дошку спинкою до себе і великим пальцем зробіть поглиблення там, де розташовувався верхній плавник. Рухайтеся в верхню частину рибки, розділяючи тушку на дві половинки, а потім зробіть те ж, рухаючись вниз;
  6. Покладіть оселедець на дошку і підніміть шкуру. Після цього візьміться за край і одним рухом швидко видаліть шкірку. Виконайте те ж саме і з іншою половинкою. Оселедець почищена, її залишилося розрізати на порційні шматочки і подавати.

Як чистити оселедець від кісток?

Якщо рибка буде використовуватися для приготування закуски або салату або ж хочеться отримати окремі чисті шматочки філе, значить, потрібно видалити кістки.

Є кілька способів, які дозволяє швидко впоратися з цим завданням.

  • Чистка для філе оселедця. Очищену від шкірки тушку покладіть на дошку і відокремте невелика кількість м’яса біля хвоста, щоб можна було взятися за нього пальцями. Однією рукою потримайте оселедець, а інший поступальними рухами підтягуйте м’ясо, відокремлене від кісток вгору.

Варто зауважити, ніж свіжа рибка, тим легше буде проходити процес відокремлення м’яса від кісток.

Щоб звільнити іншу половинку філе, повторіть дії, витягнувши хребет. Якщо кістки залишилися, то використовуйте пінцет, яким можна без особливих зусиль видалити їх. Залишиться тільки розрізати філе на частини.

  • Чистка оселедця одним рухом. Підготовлену тушку, тобто очищену від плавників і шкіри можна швиденько звільнити від кісток. Візьміть тушку в руки за хвіст боком до себе. Переверніть її, зробивши оборот, а потім різко розведіть руки в сторони і одним рухом розділіть тушку.

Якщо все було зроблено правильно, то в одній руці виявиться хребет зі спинкою, а в другій – дві частини черевця. Залишиться тільки відокремити спинку від кісточок і філе вважається готовим до використання. Для сирої оселедця цей варіант оброблення не підходить.

  • Метод продавлювання. Ще один спосіб, як почистити солону оселедець, але тільки повністю від кісточок він не рятує. Випатрайте тушку, відріжте плавники і зніміть шкіру. Після цього оселедець помийте і зробіть надріз на спинці. Тримайте рибку в руках таким чином, щоб 4 пальці опинилися всередині, а великий – на спинному розрізі.

Завдання полягає в тому, щоб стискати пальці, здійснюючи видавлюючі руху, і тим самим відокремити м’ясо від хребта. Спочатку, таким чином, відокремте одну половинку філе, а потім другу. Цей варіант чищення ідеально підходить в тому випадку, якщо оселедець свіжа і добре розморожена.

  • Простий спосіб чищення оселедця. У підготовлену тушку, де перебував спинний плавець, слід помістити великий палець, приблизно на 2-3 см вглиб. Для правильного очищення, перемістіть палець у напрямку хвоста, що розділить тушку на половинки. Коли відокремиться одна частина, залишиться звільнити також другу половинку філе. Використовуючи пінцет, приберіть кісточки і використовувати отримане чисте м’ясо за призначенням.

Тепер ви знаєте, як правильно чистити оселедець в домашніх умовах. Використовуйте запропоновані варіанти, щоб знайти для себе найбільш підходящий варіант.

У тому випадку якщо очищене філе відразу не використовується, тоді його можна загорнути в харчову плівку і зберігати в холодильнику.

Залишити коментар