Як боротися з мишами: позбавляємося від маленьких шкідників

Зазвичай гризуни освоюють територію дачних ділянок і котеджів. Однак нерідко мешканці багатоквартирних будинків стикаються з неприємним явищем. Миші, розплодилися в підвалі, легко перебираються з поверху на поверх і відчувають себе господарями в квартирі. У цьому випадку можна звернутися до санепідемстанції або спробувати позбутися від непрошених гостей самостійно.

Як боротися з мишами за допомогою клею

З настанням осені на дачній ділянці миші відчувають себе привільно. Господарі поїхали, везучи з собою грізних кішок, і до настання зими гризуни отримують у повне розпорядження тепле містечко з можливою кормовою базою.

Не дивно, що з початком дачного сезону повернулися до природи міські жителі стикаються з такими неприємними наслідками, як изгрызенная меблі, ковдри, наявність фекалій.

Як боротися з мишами на дачі або в приватному будинку? Фахівці радять використовувати пастки, начинені клеєм «Чистий будинок» або «ALT». Звичайно, позбавитися від мишей в будинку можна за допомогою звичайної мишоловки. Однак ця конструкція здатна «прихлопнути» одного гризуна, в той час як клей утримує одночасно кілька особин.

Переваги подібних пасток полягає в тому, що особливий клей не схильний до засихання довгий час. Навіть через кілька тижнів після від’їзду господарів суперловушка збереже свої якості. Знизити її ефективність здатний тільки шар пилу і пряму дію вологи.

Необхідно уважно вивчити рекомендації до використання препаратів, так як ефективність боротьби з мишами може бути недостатньою, якщо упустити з виду деякі нюанси:

 • Засіб слід наносити на обов’язково гладенький, твердий і плоский предмет. Інакше, польові миші, що потрапили в пастку, зможуть відірватися від клейкої поверхні;
 • Не можна наносити препарат на пористу поверхню, наприклад, тканина, фанеру, пінополістерол. Ці матеріали вбирають клей і роблять полювання на шкідників безрезультатною;
 • Відмінний варіант – жорсткий пластик, приміром, піддони від харчових продуктів. Крім того, вони зберігають запах їжі, що стане чудовою приманкою для мишок;
 • Миші можуть не звернути уваги на пастку, якщо не забезпечити її принадою. Не варто витрачати для цього сир. Гризуни рідко мають можливість поласувати недоступним для них продуктом і з недовірою поставляться до його присутності. Абсолютна гарантія, що боротьба з мишами в будинку пройде як треба, використання в якості приманки звичайного хліба з додаванням висівок і зернових культур;
 • Можна змочити хліб у невеликій кількості кунжутного масла. Дивно, але шкідники мліють від цього аромату і з готовністю ідуть в пастку;
 • Влаштувати пастку просто. Піддон обробляють клеєм, розмазуючи засіб по поверхні непотрібної зубною щіткою;
 • У центр піддону потрібно покласти шматочок хліба, на який наносять кілька крапель кунжутного масла;
 • Ставити пастку краще в затишному місці, де мишки відчувають себе в повній безпеці.

Цей спосіб відмінно підходить як для боротьби з мишами в квартирі, так і в котеджі.

Народні способи боротьби з гризунами

Можна спробувати позбутися мишей, використовуючи столовий оцет з концентрацією 9%:

 • В чисту банку треба налити продукт і поставити ємність у містечко, яке люблять відвідувати миші: шафи, полиці, кути кухні. Краще відразу розставити кілька ємностей;
 • Звичайно, запах у перший час буде не дуже приємним, але терпимим. Крім того, оцтовий аромат досить швидко вивітрюється. Натомість існує велика ймовірність надовго позбутися непрошених гостей, так як мишки не переносять оцтового запаху;
 • Тримати оцет в квартирі рекомендується не менше 7-10 днів.

Позбутися від відвідування мишами підвалів допоможе нехитра, але дуже результативна міра. Досить розкидати по підлозі і поверхні зберігаються овочів стебла квітучої полину. Цей запах гризуни також не недолюблюють.

Як позбавитися від гризунів у квартирі за допомогою ультразвукового відлякувача

Ультразвуковий відлякувач – сучасний пристрій, який рекомендується використовувати на дачі або в міській квартирі. Особливо корисним цей прилад буде для людей, які не виносять жорсткого поводження з тваринами.

Пристрій не знищує гризунів, а просто перешкоджає з допомогою коливань акустичних хвиль їх проникненню в приміщення. Відразу варто відзначити, що частота, на якій працює відлякувач, абсолютно безпечна для людей, кішок і собак. Тому господарі житла, а також їх вихованці не відчувають ніякого негативу, ефективно відганяючи від шкідників на своїй території.

Перевага методу – це один з дієвих способів, як можна боротися з летючими мишами, що володіють дуже тонким слухом. Після покупки приладу можна не побоюватися зіткнення з летючими і польовими мишами.

Як боротися з мишами на ділянці і в приміщенні хімічними засобами

Чоловік, який вже купував отруту, уявляє, наскільки цей метод небезпечний для людей і тварин, які проживають на дільниці. При необережному поводженні з отруйними речовинами можна завдати істотної шкоди власному здоров’ю або викликати летальний результат.

Найчастіше на дачних ділянках застосовують порошки, до складу яких входить отрута і додаткові речовини: крохмаль, тальк, пил. Можна провести полювання на гризунів за допомогою суспензій, галет, різноманітних паст. Найбільш поширені синтетичні отрути, що призводять до гострого або хронічного отруєння тварини.

Якщо використовується перший варіант, миша гине після першої ж трапези. У разі застосування отрути з хронічним дією, отруєння відбувається поступово по мірі накопичення активної речовини в організмі.

На дачній ділянці або в квартирі можна розмістити харчові приманки, начинені отруйною речовиною. Але тільки в тому випадку, якщо в будинку відсутні маленькі дітлахи, а також домашні тварини.

Не варто самостійно використовувати отрутохімікати, які необхідно наносити на поверхні приміщення, так як ризик отруєння когось із членів сім’ї або вихованців у цьому випадку підвищується багаторазово.

Такий спосіб, як боротьба з польовими мишами та квартирними з допомогою газу, найчастіше не спрацьовує в квартирі і дачному будиночку. Відчувши небезпеку, гризуни просто тимчасово залишать приміщення через заздалегідь заготовлені лазівки.

Застосовуючи народні способи або сучасні методи позбавлення від шкідників, можна швидко домогтися необхідного ефекту. Ось тільки не варто довіряти полювання на гризунів кішці. Практика показує, що види, здавалося б, ворожі один одному, нерідко воліють дружбу агресії.

Залишити коментар