Як без штопора відкрити пляшку вина ножем, саморізом, виделкою

У перекладі з санскриту слово «вино» означає «любити». Форма келиха впливає на смак напою: він стає пахучіше в фужері, завуженому до верху. У 100 г червоного сухого вина 68 кКал, а білі сорти ідеально втамовують спрагу. У вині містяться вітаміни групи В і аскорбінова кислота… І є мінімум десять способів, як без штопора відкрити пляшку вина.

Перший штопор з’явився в кінці XVIII століття. При цьому практика затикати винні ємності — не винахід сучасних виробників. Вперше цей прийом стали використовувати в Стародавньому Єгипті ще близько 4000 років до н. е. Яким саме чином у ті часи відкорковували пляшки, історія замовчує. Однак і зараз бувають ситуації, коли доводиться обходитися без гвинтового стрижня. І для виходу з подібних ситуацій методом проб і помилок народилися з десяток лайфхаков.

Проблема, як відкрити пляшку без штопора виникає з різних причин. Наприклад, застілля зібралося спонтанно. Можливо, вже на пікніку далеко від дому з’ясувалося, що вино взяли, а штопор — ні. Або откупоривающее пристосування просто зламалося. Особливо складно зорієнтуватися в подібній ситуації, коли компанія складається лише з дівчат. Адже хоча вино і вважається жіночим напоєм, його відкорковування — справа чоловіча. Але без свята пані все одно не залишаться. Винна пробка — це найчастіше відшліфований під задані форми шматок кори коркового дуба. Знаючи невеликі хитрощі, витягти деревинку з пляшки зможе навіть сама витончена леді.

У цьому допоможуть, наприклад:

 • ніж;
 • вилка;
 • саморіз;
 • молоток;
 • канцелярська скріпка;
 • ключ;
 • дрібниці з жіночої косметички.

Головне, про що не варто забувати, намагаючись відкрити вино без відкривачки: винна пробка сильно кришиться. З одного боку, це підвищує ймовірність, що її можна вилучити з горлечка лише завдяки наполегливості. З іншого боку, шматочки можуть потрапити в напій і зіпсувати весь смак.

Вино, які не допили, не можна зберігати у відкритій пляшці. Закрити горлечко серветкою — не найкраща ідея. Тому поряд зі штопором любителям хорошого вина варто придбати спеціальну багаторазову каучукову пробку (зроблена з натурального полімеру). Аксесуар дозволить зберегти напій після розтину до таких посиденьок. Цікаво, що такі вироби бувають химерних форм. Наприклад у вигляді чоловічків і тварин. Це, до речі, варіант подарунка виноману.

«Бородаті» способи, як без штопора відкрити пляшку вина

Підбираючи спосіб, як відкрити вино без штопора в домашніх умовах, ми розуміємо, що при цьому потрібно не розбити пляшку, не розлити вино і не допустити потрапляння крихти від пробки в напій. Є кілька способів, як це зробити. Використовуйте підручні засоби і прийоми.

Ніж

Легко відкрити пляшку без штопора ножем з гострим лезом середніх розмірів. А якщо він ще й щербинами, то завдання стає простіше. Буквально в три дії.

 1. Ножем проткніть пробку по центру і, розхитуючи, введіть його як можна глибше. Якщо вийде, то до середини.
 2. Оберніть ніж складеним у кілька шарів рушником.
 3. Взявшись за огорнуте тканиною лезо ножа, викрутіть пробку з горлечка. При цьому повертати треба не пробку, а саму пляшку.

Вилка

Відкрити вино виделкою можна, використовуючи цей столовий прилад в якості самостійної одиниці, або ж тримати її на підхваті.

Спробуйте вдавити закупорку тупим кінцем столового приладу, однак він може погнутися. Тоді дійте так: застроміть в пробку ніж і викручуйте її з горлечка. Коли заглушка трохи вийде, то піддягніть її збоку виделкою (зубцями) і підтягніть вгору, що прискорить процес.

Саморіз і плоскогубці

Спосіб відкоркувати вино за 5 секунд — покликати на допомогу саморіз з пасатижами або цвяхи і молоток (з обценьками). Шуруп вкручують в пробку, зробити це досить просто навіть голими руками. Але можна скористатися і викруткою. Потім, схопивши капелюшок самореза пасатижами, легко висмикуємо.

Цей же лайфхак працює і у випадку використання цвяхів і молотка. Вбиваємо два-три цвяхи в шийку, а потім витягуємо їх разом з пробкою. Готово!

Якщо пробка в процесі зламалася навпіл, застряглу частина витягайте, повторивши маніпуляції, тільки цвяхи візьміть більш довгі.

Викрутка або жіночі штучки

Просто вставити викрутку середніх розмірів в пробку і, натискаючи, протолкніте її всередину пляшки. До речі, замість викрутки можна використовувати шпильку (каблук жіночої туфельки). А ще лак для нігтів (ковпачком вниз), туш для вій, довгий ключ.

Діаметр стандартної пробки 24 мм за умови, що діаметр горла — 18 мм. Довжина — від 25 до 60 мм.

Якщо під рукою немає інструментів

Перелічені методи з використанням гострих предметів та інструментів найбільш переважні, коли постає питання, ніж відкрити пляшку вина будинку. Однак не всі вони підійдуть, якщо події розгортаються в «польових умовах». Наприклад, в офісі або в пансіонаті. Тут на допомогу прийдуть кмітливість і винахідливість.

Черевик, рушник, одвірок… Здавалося б, що може їх пов’язувати з тим, як витягнути пробку з пляшки без штопора? Тим не менш перераховані предмети можуть допомогти вирішити проблему. Однак методи досить ризикові. Не маючи вправності, можна отримати травму.

 • Удар долонею. Найбільш безпечний спосіб, що дозволяє контролювати силу впливу. Потрібно, тримаючи пляшку горизонтально, пару раз грюкнути по денця. Попередньо дно слід обернути рушником. Як тільки пробка вийде з пляшки до середини — просто витягніть її руками.
 • Одвірок. Якщо рукою не вийшло вибити пробку, то можна спробувати спосіб жорсткіше. Потрібно обернути дно рушником або шарфом і горизонтально вдарити пляшку об стіну або одвірок. Як тільки пробка вийде з пляшки до середини — просто витягніть її руками.
 • Черевик. Досить екстремальний метод, однак це лише на перший погляд, насправді він набагато безпечніше перших двох. Чоловічий класичний черевик або туфель притуляють підошвою до стіни і тримають однією рукою. У другій руці — горизонтально тримають пляшку. Далі слід пляшкою (дном) бити по черевику в області п’яти. Як тільки пробка вийде з пляшки до середини — просто витягніть її руками.

Перш ніж проводити будь-які маніпуляції з відкриття пляшки, ретельно видаліть всі обгорткові елементи з горлечка, особливо якщо вино з сургучем.

Методи з неоднозначним результатом

Народні умільці придумали і безліч інших методів, як відкрити вино, якщо немає штопора. Багато з них здаються сумнівними.

Тим не менше використовуються, тому перерахувати варто.

 • Дві канцелярські скріпки. Також потрібна буде ручка. Скріпки розпрямляють і роблять гачки на кінцях. Акуратно пропускають їх між шийкою і пробкою з двох сторін і повертають дроту таким чином, щоб гачки вп’ялися в дерево всередині пляшки. Верхню частину скріпок скручують між собою, піддягають ручкою або олівцем і висмикують.
 • Шнурок і викрутка. Викруткою проробляють отвір в пробці та з її ж допомогою просовують усередину шнурок, пов’язаний на кінці у вузол. Для того щоб спосіб спрацював, вузол повинен бути великим. Потім просто потрібно смикнути за мотузку. Щодо отвори в пробці можна не турбуватися, цей вид дерева дуже пластичний і легко замикається назад, саме завдяки цій властивості і працює метод шнурка і викрутки.
 • Нагрівання. Під впливом тепла предмети розширюються. Якщо горлечко нагріти, то воно злегка збільшиться в діаметрі і витягти закупорку буде простіше. Нагрівати скло можна, потримавши його під «червоним» краном або в каструлі з гарячою водою. Для похідних умов підійде запальничка, до того ж, з її допомогою, нагрів можна виробляти локально. Після того як скло прогрілося, можна використовувати будь-який інший спосіб по вилученню пробки, вона вийде набагато легше.

Гусарський метод, коли горлечко просто відсікають великим гострим ножем, на практиці краще не використовувати. Не володіючи відповідними навичками, ви з 99%-ою вірогідністю отримаєте травму.

Пити, не відкриваючи пляшку

Якщо ви опинилися на природі, а в машині є аптечка з шприцом, то вважайте, проблема вирішена. Потрібно увібрати в шприц чисту воду і випустити її в пляшку, проколовши голкою пробку. Повторюйте маніпуляції з водою, поки вона не почне виштовхувати пробку. Голку при цьому не обов’язково витягувати з деревинки — знімайте сам шприц. Після того, як пробка вийде, злийте воду і можна пробувати напій. До речі, якщо голка довга, тоді пробку можна взагалі не виймати. Просто набирайте вино в шприц і переливайте в келихи.

Ну, а щоб не довелося мудрувати і відкрити вино без штопора, завжди тримаєте в кишені свого похідного рюкзака або в бардачку автомобіля складаний ніж з додатковими інструментами: ложкою, виделкою, открывашкой для консервованих продуктів і штопором.

Залишити коментар