Ячмінь на оці: ознаки, причини появи й способи лікування

Від появи такого неприємного і дуже хворобливого явища, як ячмінь не застрахований ніхто. Найчастіше від нього страждають діти, але іноді і дорослі люди стикаються з цим захворюванням. Ячмінь являє собою гострий гнійний запальний процес, який розвивається у волосяному мішечку вії або ж у розташованому поруч з цибулиною сальної залозі.

Він виникає завжди дуже недоречно, заважає вести нормальне життя, вчитися, працювати. Як позбутися ячменю і повернути своєму обличчю здорове вираз, а очам блиск?

Як проявляється і чому виникає?

Починається захворювання з розвитку невеликого набряку біля вії і місцевого почервоніння. Незабаром вогнище запалення починає себе проявляти різким болем при моргання і дотику до нього.

На 3-4 день після перших ознак проявляється так звана голівка – жовтувато-біла плямка на верхівці почервоніння. Через 1-2 дні відбувається розрив гнійника, його вміст виходить назовні, біль починає стихати.

Іноді зустрічається множинний ячмінь, який супроводжується наступними симптомами:

  • сильним набряком очі;
  • гнійним запаленням лімфатичних вузлів;
  • підвищеною температурою;
  • сильними головними болями.

Проводити будь-які маніпуляції з вже яке визріло ячменем, видавлювати його або розкривати гострими предметами категорично заборонено, так як це може стати причиною розвитку більш серйозних захворювань очей. Якщо ячмінь дозрівав, потрібно чекати поки він сам розкриється. У тому разі, якщо цього не відбувається тривалий час, для розкриття гнійника можна звернутися до окуліста-хірурга.

Проте запальний процес може не дійти до стадії гнійників і просто зникнути так же раптово, як і з’явився.

Поява ячменю провокує потрапила в організм бактеріальна інфекція. У переважній більшості випадків збудником є золотистий стафілокок.

Крім цього, причиною появи цього запального процесу може бути чесання або протирання очей брудними руками, недотримання правил гігієни, використання брудного рушники для обличчя.

Порушення обміну речовин і загальне зниження імунітету також можуть викликати появу вогнища запалення на столітті.

Надання першої допомоги

Як позбутися ячменю починається швидко? Якщо виявити вогнище запалення своєчасно, ще на початковій стадії його розвитку, і обробити припухлість 70% етиловим спиртом або 1% розчином брильянтової зелені, то можна призупинити процес, запобігти перехід хвороби в стадію гнійника і значно скоротити час перебігу хвороби. У більшості випадків п’ятикратного змазування місця запалення буває достатньо для гальмування розвитку ячменю.

Використовуються для лікування ячменю і народні засоби, в число яких входить прогрівання місця запалення на початковій стадії розвитку за допомогою гарячого яйця або мішечків з розігрітою сіллю.

Важливо пам’ятати про те, що після появи гнійної головки, гріти його категорично заборонено, так як тепло здатне посилити і поглибити процес нагноєння!

Також в якості першої допомоги при тільки розвивається ячмені можна використовувати аплікації з сульфазолом натрію (20-30%), пеніциліном (1%), еритроміцином (1%), дексаметазоном (0,1%), преднізолоном (0,3%) і емульсією гідрокортизону (1%). Кратність прикладання ліки до вогнища запалення повинна становити 3-4 рази на добу.

Медикаментозне лікування

У тому випадку, коли поява ячменю супроводжується явно вираженим нездужанням і підвищенням температури тіла, необхідно невідкладно звернутися за допомогою до лікаря, який, швидше за все, відразу призначить прийом антибіотиків і застосування сульфаніламідних препаратів. Для профілактики розвитку кон’юнктивіту і зменшення запалення повік також лікар може призначити закапування в очі розчину левоміцетину і закладання під повіку мазі з тетрацикліном.

При частих особливо множинних висипаннях, коли всі випробувані способи позбавлення від ячменя не дають жодних результатів, рекомендується відвідати лікаря-офтальмолога, так як поява ячменей на очах може говорити про наявність більш серйозних проблем зі здоров’ям.

Тільки лікар зможе призначити адекватне лікування і в разі необхідності направити на обстеження.

Якщо ви дійсно дбаєте про своє здоров’я, то крім питання як швидко позбутися ячменю вам має бути цікава тема профілактики цього захворювання. Для того щоб запобігти розвитку цієї неприємної хвороби і забути про неї назавжди, необхідно дотримуватися правил гігієни, ніколи не лазити в очі руками, особливо брудними.

Крім цього, важливо підвищувати свій імунітет, стежити за власним здоров’ям і не зазнавати сильного переохолодження або перегріву.

Залишити коментар