Хвороба кеніга колінного суглоба у дорослих і дітей

Людина позбудеться багатьох радостей, якщо не зможе швидко і безболісно пересуватися. Щоб цього не сталося, потрібно берегти свої ноги, особливо колінний суглоб. Хвороба Кеніга провокує руйнівні процеси в коліні, які важко помітити на ранній стадії. Але інформація про цю недугу допоможе вам вчасно запідозрити недобре.

Що розсікає остеохондрит називають хворобою Кеніга, так як першим описом його симптомів медицина зобов’язана Францу Кенигу. При такій патології у внутрішній виросткові стегна виникають некротичні процеси. Вони поширюються на кісткову тканину і суглобовий хрящ, приводячи до його поступового відшарування від кістки. У важких випадках хрящ і кісткова основа відокремлюються один від одного повністю, що призводить до втрати рухливості. Хвороба Кеніга, що вражає колінний суглоб, рідко зустрічається у дітей до 11 років і пацієнтів старше 50 років; більше інших схильні чоловіки від 15 до 30 років.

Як скористатися відкриттям Кеніга?

Наука не стоїть на місці: у наш час прояви хвороби, виявлені німецьким хірургом в минулому столітті, розподілили за стадіями. Успіх терапії залежить від того, наскільки швидко хворий звернутися в поліклініку.

Які ж відчуття будуть для нього підказкою? Запам’ятайте:

 • на 1 стадії з’являється почуття дискомфорту і легкої хворобливості після навантажень на ногу;
 • на 2 стадії біль і запалення в суглобі посилюються, помітний набряк, при промацуванні та згинанні коліно починає боліти сильніше;
 • на 3 стадії неможливо повністю зігнути або розігнути коліно, так як частина кістки почала відділятися від основи;
 • на 4 стадії запальний процес стає інтенсивніше, тому що хрящ покинув кісткове ложе, больовий синдром досить сильний.

Крім даних ознак, при руйнуванні колінного суглоба з-за хвороби Кеніга можуть з’явитися такі симптоми:

 • відчуття стороннього тіла в коліні;
 • набряклість, яка зникає, а потім турбує знову;
 • при русі суглоб хрумтить.

Чим лікар підтвердить розсікає остеохондрит?

Скарги пацієнта переконують лікаря в необхідності тих чи інших обстежень.

Якщо хворий описав відчуття, можливі при одній із стадій розтинає остеохондрита, його направлять на такі діагностичні процедури:

 • рентгенограма;
 • ультразвукове дослідження;
 • радіометрія;
 • ендоскопія;
 • комп’ютерна томографія.

Найбільш точним методом діагностики є магнітно-резонансна томографія з внутрішньовенним або внтурисуставным введенням контрастної речовини. Контраст по-різному заповнює хворі і здорові ділянки суглоба, що можна побачити на екрані.

Як припинити некроз в коліні?

Якщо хвороба Кеніга діагностована у дитини, лікування колінного суглоба консервативними методами, скоріше всього, буде успішним. Прогнози для дорослих пацієнтів менш оптимістичні. 3 і 4 стадії розтинає остеохондрита – показання для хірургічного втручання. Терапія складається з декількох етапів.

Медикаментозне лікування

З метою зміцнення хрящової тканини застосовують хондропротектори, а для поліпшення кровопостачання ураженого місця використовують ін’єкції та мазі, що містять речовини з такою властивістю. При гострих болях дозволяється прийом анальгетиків.

Перераховані групи ліків поділяються на підгрупи, які мають різну силу дії і протипоказання. Щоб уникнути негативних наслідків, необхідно купувати препарати тільки за рецептом лікаря, а не на власний розсуд.

Відпочинок в санаторії та фізіотерапія

Після лікування медикаментами пацієнтам рекомендують відпочити на курортах, орієнтованих на відновлення опорно-рухового апарату за допомогою ванн та грязей. Щоб підсилити ефект цих процедур, потрібно відвідувати кабінет фізіотерапевта для:

 • магнітотерапії;
 • електрофорезу з хлоридом кальцію;
 • сеансів масажу;
 • спеціальних гімнастичних вправ.

Крім того, відновлювальний період прискорює плавання.

Хірургічна операція

Якщо консервативні способи лікування хвороби Кеніга не привели до поліпшення, необхідно зробити артротомию – розкриття суглоба і видалення суглобової миші. Сучасною альтернативою цьому достатньо травматичного втручання вважають введення рідини в суглоб. Застигаючи, речовина починає відновлювати пошкоджені тканини.

Хірургічне лікування найчастіше усуває недугу. Але якщо після операції піддавати суглоб навантажень, болі можуть відновитися, і буде потрібно повторна допомогу хірургів.

Хвороба колінного суглоба, названа на честь Кеніга, розвивається майже непомітно, але її наслідки дуже серйозні. Помітивши перші дискомфортні відчуття в коліні, зверніться до медиків. Використання лікарських препаратів і фізіотерапевтичних процедур може призупинити руйнівні процеси. Якщо цього не відбудеться, ситуацію виправить операція. У будь-якому випадку, боротьба за здоров’я повинна завершитися перемогою.

Залишити коментар