Хвойні ванни: показання, протипоказання. Як правильно їх вживати?

Сьогодні в багатьох салонах краси в прайс-листі можна знайти різні процедури, які передбачають застосування натуральних речовин. Ефективність цих процедур підтверджують не тільки косметологи, але і клієнти закладів, які скористалися ними. Оздоровчими і косметичними властивостями володіють різні екстракти, витяжки, ефірні олії рослин.

Однією з найбільш затребуваних процедур сьогодні є хвойні ванни, адже для них використовуються дуже корисні екстракти. Показання до їх застосування численні, а протипоказань зовсім небагато, але їх, звичайно, теж потрібно враховувати.

Склад і ефективність хвої

Користь ванни з хвої обумовлена складом застосовуваного екстракту:

 • Антиоксиданти;
 • Фітогормони, що сприяють омолодженню і профілактики сухості і обвислості шкіри;
 • Фітонциди, що володіють заспокійливою дією, і є антисептиками;
 • Вітаміни групи B, PP, K, E, C, P. Також до його складу входить фолієва кислота, каротин. Що стосується хвої сосни, в ній цих речовин міститься більше, ніж у хвої ялини;
 • Мікроелементи, серед яких марганець, мідь, залізо, кобальт, алюміній;
 • Ефірні масла.

Всі ці складові сприяють синтезу еластину і колагену, нормалізує обмін речовин в шарах дерми. Завдяки цьому здійснюється регенерація її клітин. Висока температура сприяє прискоренню кровообігу, за рахунок чого поліпшуються обмінні процеси. Вплив хвойного екстракту здійснюється не тільки через нюхові центри, але і через шкіру.

Через подразнення нервових закінчень виробляється вплив на кровотік в капілярах, завдяки чому і регенеруються клітини.

Здійснювати процедуру можна і самостійно, не витрачаючи гроші на дорогі салони, а щоб захід було ще більш корисним, можна додавати ще й сіль (приблизно 1 кг/ванна).

Показання та протипоказання

Незважаючи на корисність заходи, здійснювати його можна не завжди. Перш ніж робити хвойні ванни, потрібно вивчити показання і протипоказання до них.

В яких випадках рекомендуються такі процедури?

 1. Хронічна втома, безсоння, депресія;
 2. Хвороби дихальних шляхів;
 3. Знижений імунітет, порушення обмінних процесів;
 4. Захворювання нервової системи;
 5. Рекомендується робити такі ванни і при остеохондрозі;
 6. Проблеми з судинами.

Крім того, застосовуються такі процедури в косметології для досягнення таких цілей:

 • Поліпшення стану шкіри. Зокрема, мова йде про її харчуванні та оновлення;
 • Позбавлення від зайвих обсягів тіла, ожиріння, що можливо за рахунок виведення з організму токсичних речовин, шлаків.

Такі показання до застосування даної процедури, але є і випадки, при яких її краще уникати:

 • Захворювання серця;
 • Ракові хвороби;
 • Наявність давніх хронічних недуг.

Такі захворювання, як варикозне розширення вен, цукровий діабет – не протипоказання до процедури, але перед її проведенням необхідно порадитися з лікарем. Це ж стосується і вагітності.

Яку сировину використовувати?

Для процедур застосовується хвоя ялини, ялівцю, кедра, сосни. В цілому використовуються екстракти будь-яких хвойних рослин. Але найбільш часто застосовується сосна в силу свого складу.

Заготовлюючи екстракт для корисної хвойної ванни, врахуйте такі рекомендації:

 • Робити це краще в зимовий час. У цей період хвоя містить практично в два рази більше
  корисних речовин;
 • Намагайтеся зрізати голки як можна далі від проїжджої частини;
 • Буде краще, якщо для кожного сеансу ви будете застосовувати свіжозрізане хвою. Якщо такої можливості у вас немає, придбайте готовий екстракт або засушіть хвою заздалегідь.

Ще кращий спосіб зберегти сировина для ваших ванн – заморозити його. Завдяки такому підходу воно збереже всі свої властивості.

Спосіб застосування

Витративши трохи часу, ви зможете самостійно підготувати необхідні для сеансу умови.

 • Наповніть ванну трохи не до країв. Її температура повинна становити близько 37 градусів;
 • Додайте екстракт. Можете додати туди ж сіль, бо як сольові ванни корисні, а в тандемі з хвоєю цей продукт корисніше подвійно;
 • Підстеліть рушник в ту область, де буде ваша голова, і пориньте в ємність таким чином, щоб область серця не покривалася водою;
 • Сеанс має тривати близько чверті години, а коли він закінчиться, одягайся в теплий халат або інший теплий одяг і приляжте на півгодини. Щоб захід продовжувало сприятливо впливати на вас, просто полежіть в спокої, не дивлячись телевізор і не читаючи.

Ініціюйте 3-4 рази/тиждень (через день). Всього сеансів має бути 12, а потім зробіть перерву приблизно на півроку. В даний час все більш затребуваним застосування перлинних ванн. Дорогоцінні камені для цього не використовують, а сеанси зазвичай проводять в салонах, тому для них потрібно спеціальне обладнання, яке наповнює воду бульбашками кисню. Саме із-за них захід носить таку назву.

Такий прилад можна придбати і влаштовувати сеанси в домашніх умовах.

Показання до них подібні показаннями до хвойних ванн, але цей список можна доповнити гіпертонією.

Крім показань до хвойно-перловим ванн, є і протипоказання:

 • Тромбофлебіт;
 • Грибок;
 • Туберкульоз;
 • Ішемія, гіпертонія;
 • Наявність різних хронічних захворювань.

Крім того, деякі люди під час сеансів відчувають відчуття морального дискомфорту. Це теж є причиною того, щоб від них відмовитися.

Купелі для немовлят

Більшості мам відомо, наскільки позитивно впливають такі процедури на маленьких діток.

Для немовлят теж застосовуються хвойні ванни, тому як вони їх заспокоюють, одночасно роблячи більш позитивними, покращуючи їх настрій і позбавляючи тривожності, неспокійності.

Для них теж можна застосовувати екстракти, придбані в аптеці або в магазині, а можна самостійно заготовити сировину.

Принцип підготовки необхідних умов майже такий же, як і для дорослих, але концентрація хвої повинна бути меншою. Щоб правильно робити хвойні ванни для немовляти, необхідно знати, як довго їх потрібно приймати, і якою повинна бути температура води. Тривалість сеансу повинна складати не більше 15 хвилин, а оптимальна температури води – близько 36 градусів. Кількість сеансів в курсі для малюків декілька коротше – вона становить не більш 12 процедур, а ось їх частота така ж – через день. Після пройденого курсу теж варто зробити перерву.

Щоб підсилити лікувальний і заспокійливий ефект, для немовлят теж можна робити хвойно-сольові ванни, додаючи цього продукту майже на половину менше, ніж для дорослих (приблизно 0,5 кг), щоб не травмувати чутливу шкіру малюка. Пам’ятайте, що перед проведенням сеансів необхідно проконсультуватися з педіатром.

Влаштовуючи такі сеанси у себе вдома, ви зможете заощадити гроші і отримати прекрасний ефект від хвойних ванн.

Залишити коментар