Художня гімнастика для дорослих

Гімнастика – один із самих різноманітних видів спорту, який допомагає людині розвивати свої рухові здібності. Різноманітність рухів вражає тих, хто тільки починає займатися. Сучасний набір комплексів занять дозволяє займатися, наприклад, художньою гімнастикою як дорослим, так і дітям, не залежно від статі, рівня фізичної підготовки, наявності захворювань серця і суглобів. А у оздоровчого типу гімнастики взагалі немає протипоказань, їм можна займатися дітям і дорослим до 100 років.

Зараз кожен може вибрати для себе найбільш підходящий вид гімнастики, який матиме виключне позитивний вплив на настрій, фізичний стан і зовнішність.

Найпопулярніший вид гімнастики: загальнорозвиваюча

Загальнорозвиваюча гімнастика музична і динамічна, відрізняється легкими вправами і низькою травмоопасность.

Основна мета – розвиток фізичних здібностей, зміцнення здоров’я, підвищення тонусу організму і підняття настрою. Її рекомендують людям із захворюваннями серцево-судинної і нервової системи, опорно-рухового апарату, ослабленими м’язами і суглобами. Як і всі інші типи гімнастики, загальна лікувальна гімнастика для дорослих благотворно позначається не тільки на фізичному стані, але і на духовному.

Ранкова гімнастика для дорослих допомагає прокинутися і в бадьорому настрої зустрічати новий день. Активна громадська і особиста життя не дає багатьом можливості відвідувати спортивний зал і займатися спортом професійно. У такому випадку саме ранкова загальнорозвиваюча гімнастика дасть тілу необхідну навантаження і дозволить відчути приплив сил.

Спортивна гімнастика для дорослих

Величезну популярність останнім часом отримали спортивні види гімнастики: художній, акробатичний, власне спортивні види завдяки масштабним і численним видовищним змаганням, які зачаровують своїх глядачів і спонукають батьків віддавати в секції свої дітей і займатися самим.

Всі вони базуються на загальних принципах гімнастики, але кожен володіє своїми характерними рисами:

 • Власне спортивна гімнастика у чоловіків передбачає вправи на брусах, перекладині, кільцях, коні і спеціальних снарядах для стрибків. Для жінок кількість пристосувань менше: бруси, колоди, снаряди для стрибків. З додаткових рухів вітаються вправи, запозичені з акробатичної та художньої гімнастики
 • Акробатика включає в себе досить складні елементи, правильне виконання яких вимагає від спортсмена довгих і наполегливих тренувань, відпрацьованої координації тіла і сили волі:
  1. руху в балансуванні одиночні або в групі – мости, стійки, шпагати;
  2. стрибкові вправи – перекиди, перекати, перевороти, колесо, перекиди, сальто;
  3. кидкові елементи;
  4. стрибки на батуті.
 • Художня гімнастика по праву вважається виключно жіночим видному спорту, оскільки передбачає граціозність, естетичність і видовищність виступів. Однак чоловіків не покидає бажання зайняти свою нішу в художній гімнастиці. Це дуже багатогранний спорт, передбачає виконання танцювальних, спортивних і акробатичних рухів в такт музиці, застосовуючи додаткове спорядження:
  1. м’яч;
  2. обруч;
  3. булави;
  4. стрічка;
  5. скакалка;
  6. шарф.

Художня гімнастика для дорослих

Заняття художньою гімнастикою для дорослих дозволяють розвиватися фізично, розширити свої рухові можливості, освоїти безліч складних технічних елементів, продемонструвати свою грацію і пластичність. На виступах головну роль відіграє естетична сторона номери.

Це унікальний вид спорту, що поєднує танці, балет, акробатику з силовими вправами. Відвідування дорослими дівчатами художньої секції допоможе розвинути артистичність, почуття ритму, гнучкість, проявити свою жіночність, фантазію і приховані таланти.

Користь художньої гімнастики для дорослих:

 • загальне зміцнення організму;
 • удосконалюються рухові функції;
 • розвиваються м’язи;
 • формується гарна постава;
 • розвивається почуття ритму;
 • виховується терпіння, сила волі, наполегливість;
 • поліпшується самопочуття і настрій.

Можливу шкоду

Незважаючи на всі очевидні плюси, як і будь-який інший активний вид спорту художня гімнастика передбачає безліч обмежень, протипоказань та ймовірних ризиків для здоров’я, до яких треба бути готовим при бажанні вступити в секцію художньої гімнастики у дорослому віці:

 1. Постійна дієта. Зайва вага у гімнастки категорично не припустимо, він не дозволить виконувати танцювальні та акробатичні елементи з легкістю і грацією. Тому доводиться невпинно стежити за режимом харчування. Раціон дорослої людини, що професійно займається гімнастикою, повністю виключає будь-які жирні продукти, випічку, солодощі, фастфуд. До цього варто звикнути заздалегідь;
 2. Постійна зайнятість. Художня гімнастика зажадає неподільною і необмеженою віддачі. Якщо це не просто хобі та аматорський гурток, а професійний спорт, то щоденні багатогодинні тренування, збори, змагання в будь-якій точці світу – все це не залишає часу на повноцінний відпочинок, особисте життя, сім’ю, інші захоплення;
 3. Відповідальність. Зобов’язання перед тренером, командою і самим собою підсилюють психологічну навантаження на змаганнях. Тільки сильний вольовий характер допоможе прийняти покладену відповідальність, впоратися з хвилюванням і виправдати очікування всіх тих, хто доклав свої сили і старання для вашого успіху;
 4. Захворювання спини. Найчастіші скарги дорослих гімнастів – на болі в спині. Величезне навантаження на грудний і поперековий відділи хребта можуть призвести до витончення хребців і безлічі неприємних наслідків. Нерівномірне навантаження праворуч і ліворуч призводить до сколіозу, багаторазові і надмірні прогини попереку – до гиперлордозу. Найстрашніше, що може статися – це переломи хребців, дуг, міжхребцевих дисків, грижі. Ті, хто займається художньою гімнастикою з дитинства, зазвичай не мають проблем зі спиною і попереком. А от бажаючим розпочати у дорослому віці варто попередньо пройти повне обстеження, переконатися у відсутності протипоказань і отримати дозвіл лікаря. Тільки в цьому випадку художня танцювальна гімнастика для дорослих не завдасть шкоди здоров’ю;
 5. Розтягування м’язів. Правильне виконання багатьох рухів зажадає від гімнастки відмінною розтяжки. Кому вона дана від природи, але багатьом доводиться досягати необхідного рівня тривалими і болючими тренуваннями. Слід пам’ятати, що м’язи у дорослих вже добре сформовані, тому їм буде набагато складніше в цьому питанні. Уникнути страждань нескладно, потрібно просто утриматися від різких та інтенсивних рухів у процесі розтяжки, діяти повільно і плавно. Досягнення результату зажадає трохи більше часу, зате позбавить вас від болісної болю.

Художня гімнастика, безумовно, дуже красивий і видовищний спорт. Багато батьки хочуть бачити своїх дочок блищав на великих змаганнях, зривають море оплесків. Багато успішних гімнасток і серед дорослих, у них теж є можливість досягти тріумфу і визнання в цій сфері.

Проте варто пам’ятати, що за усім цим пишнотою стоять роки тривалих і складних тренувань, біль і розчарування, злети і падіння.

Залишити коментар