Хто такий чоловік підкаблучник і як з ним жити

Кожна жінка хоче бачити поряд з собою чуйного, уважного чоловіка, готового виконати всі її прохання. Але іноді дружину можуть дратувати деякі риси характеру такої другої половинки, її невміння або небажання приймати важливі рішення. Чоловіка, над яким домінує дружина, називають «підкаблучник». Хто ж він – чоловік підкаблучник і які особливості життя з ним?

Як розпізнати підкаблучника

Багато хто вважає, що підкаблучник – це той, хто подає дружині каву в ліжко, купує їй все, що вона захоче, прибирає в квартирі, пере білизну, готує їжу. Але психологи стверджують, що це не так. Перераховане вище – це бажання зробити приємне своїй другій половині, і допомогти їй у виконанні рутинних домашніх обов’язків.

Підкаблучник – це чоловік, який не хоче приймати важливі рішення і брати на себе відповідальність за їх наслідки, боротися з життєвими труднощами. Йому простіше сховатися за спиною жінки, і в усьому з нею погоджуватися. Іноді підкаблучником стає партнер, який не бажає псувати свої нерви, і витрачати сили на боротьбу за першість у родині.

Розпізнати підкаблучника легко. Всі оточуючі вважають його дружину главою сім’ї. Причому чоловіка цей факт анітрохи не бентежить. У таких сім’ях дружини самостійно приймають рішення з усіх питань, наприклад, сімейний бюджет знаходиться виключно в їх руках. Жінки не тільки не вважають за потрібне радитися з чоловіком, але і пригнічують його спроби щось зробити по-своєму.

Дружина не бачить у чоловікові рівноправного партнера. Він для неї всього лише «слуга», який повинен виконувати її накази. У деяких випадках вона навіть ставить під сумнів його розумові здібності. У таких сім’ях дружина розпоряджається речами чоловіка на свій розсуд, як своїми власними: будь то предмети особистого гардеробу або інструменти в гаражі. Щоб сходити з друзями на футбол або риболовлю, чоловікові доводиться відпрошуватися у дружини.

Психологи умовно поділяють підкаблучників на кілька видів:

  • Істинний. Це слабохарактерний і безвольна людина. Підпорядковується як дружині, так і іншим близьким людям. Він ніколи ні з ким не сперечається, навіть якщо йому не хочеться робити те, що від нього вимагають.
  • Уявний. Він поступається дружині в питаннях, які його мало цікавлять, наприклад, куди перенести стіл або де повісити картину. Зате в глобальних питаннях, наприклад, який автомобіль або будинок купити, він буде відстоювати свою думку до останнього. Часто такі люди мають хобі.
  • Домашній. Такий чоловік бачить в своїй дружині «матусю», яка може похвалити або посварити. Психологічно він повністю залежить від жінки. Щоправда його оточення, зазвичай, цього не знає, так як на людях він веде себе як глава сім’ї. Дружина намагається підтримати такий імідж чоловіка.
  • Закоханий. У період закоханості він готовий на все заради жінки, навіть тимчасово побути у неї під каблуком. Але коли «прекрасне почуття» проходить, зникає і бажання слухатися другу половинку. Така ситуація має два шляхи розвитку: або чоловік залишається підкаблучником, але іншого виду, або перестає нею бути.
  • Симулянт. Він більше прикидається підкаблучником, ніж насправді ним є. Чоловік у всьому погоджується з жінкою, оскільки йому лінь відстоювати свою думку. У той же час він є самодостатньою особистістю, і сімейним конфліктом з биттям посуду його не злякати.

Жити разом або розлучитися

Якщо вже так сталося, що поруч з вами чоловік підкаблучник, і вас це не влаштовує, то у вас є три варіанти дій: кинути, перевиховати, змиритися.

Якщо ви не боїтеся на якийсь час знову стати самотньою, то розірвіть опостылевшую зв’язок. Розлучившись з партнером, ви зможе відпочити від солодкавих відносин, в яких завжди і у всьому з вами погоджуються, і від відповідальності за обох. Швидше за все, після розлучення чоловік буде певний час нагадувати про себе проханнями повернутися до нього.

Якщо підкаблучник вам доріг, і ви не готові розірвати з ним стосунки, то спробуйте перевиховати його. Правда, вірогідність успіху невелика. Змінити розподіл ролей у парі можна тільки в тому випадку, якщо обидва партнери цього захочуть, і докладуть всіх зусиль до реалізації свого бажання.

Якщо ви згодні на все життя планувати і вирішувати все самостійно, вам подобається, що чоловік беззастережно виконує ваші накази, то змиріться з тим, що поруч з вами може бути тільки підкаблучник. Але не забудьте про те, що вам вже не вдасться побути «слабкою і беззахисною».

Кожна жінка вирішує сама – жити їй з підкаблучником або розлучитися з ним. Зовсім не обов’язково все життя «тягнути на собі» слабкого чоловіка, щоб мати можливість самостійно приймати рішення. Досить знайти партнера, який буде з повагою ставитися до своєї другої половини, і прислухатися до її думки. Якщо ж жінка все-таки вирішила пов’язати своє подальше життя з підкаблучником, значить, з якої-то причини, її це влаштовує.

Залишити коментар