Хондропротекторні препарати для суглобів та хрящів

Як би ви скептично ставилися до сучасних препаратів, варто визнати, що без них лікувати багато хвороб було б набагато важче. Наприклад, вгамувати сильний біль у колінах народними засобами практично неможливо. І тут на допомогу приходять хондропротекторні препарати для суглобів.

Коли коліна хрумтять – це сигнал SOS

Навіть у цілком здорової людини суглоби дуже люблять хрустіти. Що ж тоді може змусити їх хворіти? Насправді причин може бути досить. Але найпоширеніша з них — остеопороз, простіше кажучи, відкладення солей.

Що б ми собі там не придумували, але суглобові хрящі з роками міцніша ніяк не стають. Вони змінюють свою пружну структуру, зношуються, стають пухкими і м’якими. Звичайно, причина не тільки у віці людини, але і в самих нас. Ми постійно даємо ногах великі фізичні навантаження, багато ходимо в незручному взутті, та й що гріха таїти, харчуємося теж не зовсім правильно. В результаті всіх цих маніпуляцій суглоби починають руйнуватися.

Чому постійно болять кисті рук у комп’ютерників, слюсарів, касирів та офісного менеджера? Причини все ті ж. Однак справедливості заради варто сказати, що подібна реакція може бути не тільки від численних рухів, але і від повної бездіяльності.

Крім того, слід пам’ятати, що протягом усього дитинства, юності і молодості ми часто отримували травми: невдало настали і подвернули щиколотку, вдарилася коліном об стіл або впали. Тоді максимум, що могло нагадувати про те, що трапилося, це пара-трійка синців. Але організм через багато років нагадує людині про його недбалому до себе відношенні.

Для відновлення суглобів та хрящів існують спеціальні препарати хондропротекторною групи. Ці ліки спочатку покликані зупинити процеси деградації тканин і прогресування змін у суглобі, а також мають можливість тимчасово відновити пошкоджені тканини.

Особливості застосування препаратів

Хондропротекторні препарати для суглобів та хрящів активно використовуються при лікуванні і профілактиці остеопорозу та остеохондрозу. Мазі, таблетки і гелі цієї групи містять у своєму складі натуральні компоненти, які беруть активну участь в побудові хрящової тканини. Побічних ефектів досить мало: можна лише відзначити алергічну реакцію.

Погодившись на таке лікування, вам необхідно знати наступні особливості терапії:

 • Застосування таких ліків дозволяє значно знизити дозу інших знеболюючих препаратів.

 • Лікування місцевими хондропротекторами повинно бути тривалим. В залежності від стадії захворювання, один курс може досягати меж у рік-півтора.
 • Часто ті ж активні речовини, включені і в косметичні засоби, які використовуються при захворюваннях опорно-рухового апарату. Така продукція ефективно знімає біль, усуває якусь набряклість, але сподіватися на серйозні поліпшення не варто.
 • Щоб відрізнити дійсно медичний препарат від косметики, вам необхідно уважно придивитися до упаковки і прочитати інструкцію. Найчастіше на коробці з лікувальною косметикою стоїть позначка «не є ліками». Також в інструкції по застосуванню ви не знайдете жодного латинського символу.

На жаль, від хондропротекторів доведеться відмовитися людям з індивідуальною непереносимістю активних компонентів препарату, а також особам, у яких на шкірі є відкриті рани.

Місцеві засоби захисту суглобів

Знеболюючі таблетки, мазі і гелі при болях у суглобах допоможуть тільки в тому випадку, якщо лікування деформуючого остеопорозу та остеохондрозу проходить на 1-2 стадії розвитку захворювання. Вважається, що у більш запущених ситуаціях хрящова тканина вже повністю зруйнована і відновити її за допомогою звичайних ліків не можна.

Дуже часто прийом хондропротекторных ліків призначається і в якості профілактики людям з групи ризику:

 • спортсменам;
 • дорослим, які переступили вікову позначку в 50 років;
 • особам з надмірною масою тіла;
 • після серйозних травм кінцівок;
 • людям із захворюваннями опорно-рухового апарату;
 • трудящим на шкідливому виробництві;
 • при порушеннях роботи щитовидної залози та ендокринної системи.

Незважаючи на те що хондропротектори з’явилися на фармацевтичному ринку лише 10-15 років тому, сьогодні їх список досить значний – це комбіновані ліки, монопрепарати та засоби складного складу. Перераховувати всі їх назви не має сенсу, саме тому ми зупинимося на найбільш популярних марках, а зробити точний вибір вам допоможе практикуючий лікар.

Точну назву ліки Діюча речовина Принцип дії і особливості
Мазь та гель «Хондроксид»

Мазь «Хондроітин-Акос»

Сульфат хондроїтину Препарати комбінованої дії. Необхідні для пригнічення прогресування остеопорозу, знеболювання суглоба і зняття запального процесу в м’яких тканинах. В якості додаткового компонента в склад входить диметилсульфоксид, який виступає в ролі провідника для хондроїтину до клітин.
Крем «Хондроксид форте» Мелоксикам і хондроїтину сульфат Світло-жовтий із зеленуватим відтінком крем, застосовується в якості знеболюючого засобу. Але будьте обережні, якщо були помічені порушення в роботі нирок і печінки, а також виражена патологія ШКТ. Не можна користуватися кремом дітям до 12 років, вагітним і в період лактації.
Мазь і капсули «Кондронова» Глюкозамін та хондроїтин сульфат Засіб комбінованого принципу дії, що впливає на регуляторний обмін речовин у хрящовій тканині. Крім стандартного набору протипоказань, не рекомендується людям з бронхіальною астмою і при цукровому діабеті.
Крем і гель «Колаген ультра» Гідролізат колагену і глюкозамін Підвищує рухливість суглобів, еластичність хрящової тканини, сприятливо впливає на функціональний стан всього опорно-рухового апарату. Може також знімати напругу з м’язів після активного заняття спортом або важкої фізичної навантаження.
Крем для суглобів «Артролайт»

Крем для тіла «Суставіт форте»

Складний склад Препарати розроблені на основі або з додаванням натуральних екстрактів рослин і витяжок з кісток тварин. Вони призначені для поліпшення еластичності тканин, зняття набряклості і больового синдрому, а також запалення. Крім того, при регулярному використанні крем може взагалі запобігти виникненню метеозалежних болю.

Пам’ятайте, що самостійно купуючи той чи інший засіб, ви повністю берете на себе відповідальність за можливі наслідки. Настійно рекомендується проконсультуватися з досвідченим лікарем-артрологом. Тільки фахівець, спираючись на свій професійний досвід і знання, зможе вибрати дійсно найкращий засіб.

Залишити коментар