Хондропротектори при остеохондрозі хребта

Проблеми хребта сьогодні властиві кожній людині, незалежно від його способу життя: у спортсменів це переважно професійні травми, у тих, хто не дає собі належної фізичної навантаження – наслідки її нестачі.

У дітей та офісних працівників спина страждає чинності нерухомого способу життя і неправильного положення за робочим столом. Все це призводить до того, що діагноз «остеохондроз» можна поставити більшої частини населення, тому хондропротектори лікарі виписують чи не так часто, як звичайні вітамінні комплекси. Кому вони потрібні, який препарат краще?

Як працюють хондропротектори?

Це напрям у фармакології ще не освоєно настільки, щоб пацієнт заплутався в асортименті, проте питання все одно виникають. І в першу чергу вони стосуються принципу дії даних медикаментів, оскільки мало хто дійсно вірить у здатність будь-яких препаратів впливати на спину. Примітно, що навіть деякі лікарі скептично ставляться до даної групи засобів, тому реальна їх ефективність все ще знаходиться під питанням.

  • Хондропротектори являють собою сплав хондроїтину з глюкозаміном та орієнтовані на блокування дегенеративних процесів, які протікають в хрящах і хребетних дисках. Дані речовини перешкоджають зниженню кількості води в тканини, а також зберігають еластичність хрящів, що сприяє зменшенню вираженості больових відчуттів.

Скептицизм з боку медичних фахівців обумовлений масою молекул, хондроітину та глюкозаміну, яка не дає їм проникнути через клітинну мембрану повністю, а значить ефективність від використання препарату на їх основі 100%-ая. Також дані речовини повинні впливати на синовіальну рідину, якою між хребцями немає, що робить їх непотрібними для спини (але цінними для опорно-рухового апарату в цілому).

  • Реальна результативність хондропротекторів при остеохондрозі хребта визначається тяжкістю захворювання, передумовами, які до нього призвели, точної симптоматикою.

Загальна позитивна динаміка клінічної картини у пацієнтів дає надію на ефективність даних медикаментів, але порівняно невисоку. Наприклад, нестероиды (найвідоміші препарати для лікування проблем опорно-рухового апарату) дають більш швидкий результат, в той час як хондропротектори потрібно застосовувати кілька місяців, хоча їх дія буде пролонгованим. Крім того, вилікувати пацієнта вони не в силах – тільки зняти симптоми, відновити хрящову тканину, виступити в якості профілактичного заходу.

Перелік хондропротекторів нового покоління

Перш ніж ознайомитися зі списком препаратів, варто звернути увагу на те, що вибір конкретного препарату і його подальше використання повинні здійснюватися під контролем лікаря. Незважаючи на те, що основна маса хондропротекторів не викликає побічних реакцій і не має протипоказань (крім вагітність, лактацію і запалення ШКТ), проводити самолікування не рекомендовано. Як мінімум до тих пір, поки не буде встановлений точний діагноз і не зрозуміла картина можливої терапії. При цьому лікарське призначення може бути сформована тільки після усунення гострої стадії хвороби.

Найсучасніші хондропротектори мають у своєму складі не тільки згадані хондроїтин та глюкозамін, але і вітаміни, а також протизапальні речовини, тому такі хондропротектори вважають комбінованим з нестероидами продуктом. Підвищено ефективність, токсичність знижена, але вчинені вони – сказати складно.

  • Мовекс. Виробник пропонує 2 варіанти: Актив і Комфорт, різні по інтенсивності впливу на організм за рахунок різниці складу. Комфорт можна використовувати в терапії дітей старше 12 років, що Актив можна приймати тільки після 18 років. У складі присутня диклофенак калію, який дає яскраво виражений протизапальний ефект. Мовекс може бути призначений для лікування артритів, травм, будь-яких запальних процесів опорно-рухового апарату. Випускається в таблетках. Курс триває 3 тижні, після чого може бути продовжений для підтримання стану хворого. Ціна 30 таблеток знаходиться в межах 800-1000 руб.
  • Терафлекс. Менш універсальний препарат, але не менш надійний. Використовується для лікування артрозу (до 3 стадії включно) та остеохондрозу, виступає як протизапальний і регенеративну засіб. Випускається у форматі желатинових капсул. Біодоступність глюкозаміну оцінюється в 25% для первинного прийому, згодом речовина накопичується в організмі. Заборонений у дітей молодше 15 років, а також при нирковій недостатності. Побічні реакції рідкісні, проявляються з боку ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Тривалість курсу може скласти півроку. Ціна за 30 капсул – 700-800 руб.
  • Хондроітин комплекс. За складом близький до Терафлексу, біодоступність основних компонентів така ж. Випускається у вигляді капсул, які п’ють, не розжовуючи. Призначається відновної терапії після переломів і для лікування захворювань опорно-рухового апарату. Не може бути використаний у дітей до 15 років. Активний курс лікування – 3 тижні, після чого дозу знижують, продовжуючи терапію ще 5 тижнів. Препарат заборонений при схильності до кровотеч, побічних реакцій не викликає. Ціна за 30 капсул – 500-700 руб.
  • Артрон Триактив. Додано метілсульфонілметан. Відмінна риса від попередніх препаратів – застосування у осіб з дефіцитом сірки. Основне призначення – спортивні травми, ревматоїдний артрит, захворювання опорно-рухового апарату. Артрон Триактив випускається у форматі таблеток, які ковтають цілими. При передозуванні виникає алергічна реакція, що вимагає промивання шлунка та використання сорбентів. У дітей молодше 15 років препарат не застосовують. Курс триває близько 3-х місяців. Ціна упаковки в 60 таблеток – 3000-3100 руб.

Підводячи підсумок, варто ще раз звернути Вашу увагу на те, що хондропротектори не є універсальним сильним ліками: вони зменшують біль, підвищують еластичність хрящової тканини, допомагають відновити її, але не лікують остеохондроз. Навіть при їх мінімальної токсичності такі препарати потрібно вибирати разом з лікарем, щоб добитися максимальної ефективності від проведеної терапії.

Залишити коментар