Холисал гель: аналоги дешевше

Проблеми стоматологічного характеру з’являються у людини разом з першим зубом: вже навіть процес його появи супроводжується болем, яку доводиться намагатися якось зняти. А після в роті можуть почати розмножуватися патогенні бактерії, особливо якщо генетично здорові зуби не передалися.

Доводиться звертатися до різних аптечних препаратів, які здатні відновити нормальний стан ротової порожнини і зняти біль. Одним з таких лікарі називають гель Холисал. Як він працює, можна чимось його замінити?

Холисал гель: загальний опис препарату

Даний медикамент має протимікробну дію, а також здатністю уповільнювати перебіг запального процесу, знімати больовий синдром. Орієнтований він на місцеве застосування тільки при проблемах порожнини рота. Являє собою прозору густу субстанцію, абсолютно однорідну і з легким анісовим ароматом, отриманими за рахунок присутності однойменного олії.

Активні речовини препарату Холисал – холіну саліцилат і хлорид цеталкония, яких у 1 г гелю міститься 87,1 мг і 0,1 мг відповідно.

Група саліцилатів відповідає за анальгезуючі властивості препарату, а також допомагає знижувати температуру, впливати на запальний процес. Хлорид цеталкония ж є компонентом, який слабо впливає на патогенні мікроорганізми – бактерії і деякі гриби.

Випускається препарат у невеликих тубах об’ємом 10 р. Використовується, згідно своїм властивостям, переважно як місцевий анальгетик. В основному його застосовують у комплексній терапії лікування пародонтиту, стоматиту, гінгівіту, а також у разі:

 • будь-яких пошкоджень (включаючи травми) слизової оболонки ротової порожнини;
 • хейліту;
 • кандидозу порожнини рота;
 • будь-яких оперативних втручань стоматологічної спрямованості (після них);
 • при прорізуванні зубів у малюків для зняття болю.

Як можна помітити, гель Холисал дозволений до застосування навіть у маленьких дітей, але цю процедуру потрібно проводити під наглядом лікаря або після його рекомендації, т. к. офіційна інструкція дитячий вік до року вносить в число протипоказань. Щоправда, із позначкою «дозволено з обережністю». Те ж стосується вагітності і лактації, наявності уражень слизової ШКТ. Єдиним суворою забороною на використання гелю Холисал фахівці називають індивідуальну непереносимість його активних компонентів.

У дітей анісова олія може провокувати підвищене слиновиділення.

Явних побічних реакцій даний препарат практично не викликає, крім відчуття легкого печіння в очищеній області, яке проходить через деякий час. Обумовлено це присутністю етанолу в складі. Можливі прояви алергічного характеру на шкірних покривах, але вони вже свідчать про необхідність зазначити терапію з Холисалом, а також відвідати лікаря.

Інструкція по застосуванню

Загальний принцип використання даного препарату практично не залежить від типу проблеми, яку він повинен вирішити.

Зону, на яку планується накласти Холисал, перед процедурою потрібно очистити (провести полоскання, чищення зубів і т. д.), після чого виконати одну з наступних дій:

 • зробити компрес або закласти в десневый кишеню, якщо хворий страждає парадонтитом/парадонтозом;
 • втерти невелику кількість гелю в уражену зону слизової (включаючи десну при необхідності).

Дозування Холисала залежить від вікової категорії, якій належить хворий: дітям потрібно не більше 0,5 см, а дорослим можна 1 див. Застосування здійснюється до 3-х разів на добу, бажано після їди, щоб препарат встиг спокійно вбратися і не потрапив у шлунок. Можна проводити процедуру на ніч, що вважається найбільш ефективним способом. Після використання Холисала рекомендовано не приймати їжу і воду хоча б годину.

Враховуйте, що дозування потрібно дотримуватися неухильно, оскільки при її перевищенні можливе посилення дії інших лікарських засобів, що мають жарознижувальними і протизапальними властивостями.

Аналоги гелю Холисал для дітей і дорослих

Ефективність та високий ступінь безпеки даного препарату зробили його частим мешканцем домашніх аптечок, однак не сама доступна ціна. – змушує шукати аналоги гелю Холисал дешевше, але з тією ж схемою дії і тим самим явним результатом. Що пропонують фармацевтичні компанії?

 • Абсолютних бюджетних аналогів Холисал у форматі гелю не має. Єдина його повна заміна – це гель Мундизал, але він відпускається в тубах по 8 м. В аптеках зустрічається рідше, ніж Холисал.

Якщо ж говорити не про комбінованих препаратах, можна спробувати підібрати кілька медикаментів, або впливати на проблему тільки з однією метою: зняти запалення, полегшити біль або забезпечити антисептичний ефект. В такому випадку є сенс розглянути наступні препарати:

 • МетрогилДента – добре працює при ураженнях слизової, стоматиті, парадонтите і т. д., але не обезбаливает. У складі має антибіотик, тому у дітей до 6-ти років не застосовується.
 • Пародонцит – підходить тільки дорослим, дає протизапальний ефект. Переважно рекомендований при травмах ясен.
 • Дентамед. На основі метранидозола (антибіотик), тому у дітей використовується з обережністю.
 • Камістад. Хороший варіант для маленьких дітей під час прорізування зубів, т. к. легко знеболює за рахунок лідокаїну, а екстракт ромашки заспокоює і знімає запалення.

Повних дешевих аналогів гелю Холисал для дітей і дорослих немає, і знайти бюджетну заміну можна тільки з усіченим спектром дії. Якщо Вам необхідно лише зняти біль у малюка, у якого ріжуться зубки, купіть гель Камістад. При серйозних ж захворюваннях ротової порожнини краще витратиться на Холисал, ніж намагатися скомбінувати кілька препаратів для досягнення того ж ефекту.

Залишити коментар