Хімічний пілінг обличчя – показання, протипоказання

Хімічний пілінг – популярна косметична процедура, яка покращує зовнішній вигляд шкіри обличчя, прибирає пігментні плями і ластовиння, згладжує дрібні зморшки. З її допомогою усувають вугровий висип і рубці, підтягують шкіру.

Показання

Показаннями до проведення хімічного пілінгу обличчя є:

  • вікові зміни: зморшки, обвислі складки, жовтий відтінок шкіри;
  • післяопераційні і посттравматичні рубці;
  • вугри і шрами після самостійного видавлювання акне;
  • пігментація, себорея, розтяжки, врослі волосся;
  • сильно лущення або ороговілі грубі ділянки на обличчі.

Проведення процедури

Під час хімічного пілінгу під шкіру вводять препарати, які активізують процеси її оновлення. В залежності від складу хімічної суміші і глибини впливу розрізняють кілька видів пілінгу: поверхневий, серединний і глибокий.

Ефективність пілінгу залежить від правильного вибору його виду та якості постпилингового догляду. Перед процедурою лікар оглядає зону обробки і підбирає необхідний склад хімічних речовин. Також фахівець приймає рішення, чи потрібно використовувати анестезію та седативні засоби.

Поверхневий пілінг

Поверхневий хімічний пілінг застосовується при незначних косметичних дефектах шкіри і вікових змінах. Він добре освіжає і зволожує обличчя, тому така процедура корисна при сухості шкіри, наявності невеликих запальних процесів (акне або постакне), слабкої пігментації і дрібних зморшках.

Головний компонент для поверхневого пілінгу – саліцилова кислота. Вона використовується в комбінації з іншими АХА кислот: молочної, гліколевої, азелаїнової. В якості додаткових компонентів застосовують ретиноїди і трихлороцтову кислоту (ТСА).

Такий вид пілінгу діє на рівні верхнього шару шкіри. Активні речовини хімічної суміші руйнують верхні рогові клітини епідермісу. У результаті клітини, які перебувають під ними, в умовах стресу активно діляться, ростуть, виробляють колаген та еластин. Це безболісна і швидка процедура, вона безпечна і не вимагає відновного періоду. Після пілінгу не виникає стійких почервонінь, практично немає кірочок на шкірі. Базовий курс зазвичай включає 4-6 процедур.

Серединний пілінг

Серединний хімічний пілінг діє на всі шари епідермісу, зачіпаючи і шари живих клітин. Він не настільки травматичний, як глибокий пілінг, і більш ефективний, ніж поверхнева процедура. Серединний пілінг надає омолоджуючу дію і вирішує наступні проблеми:

  • в’ялість шкіри, зморшки, стриї, рубці;
  • сонячні та вікові пігментні плями;
  • акне і постакне.

Для проведення серединного пілінгу використовують ТСА і саліцилову кислоту, розчини Джесснера, фенол.

Під час серединного пілінгу відлущується поверхневий ороговілий шар шкіри, збільшується кількість живих клітин. Щоб зменшити больові відчуття, використовують вентилятор і лід. Зазвичай проводиться 4-6 процедур з періодичністю один раз в 7 днів. Повторний курс проходять не раніше, ніж через півроку.

Після пілінгу на шкірі утворюються численні кірочки, які поступово відділяються. Також спостерігається помітне почервоніння шкіри, набряклість та свербіж. В цілому відновлювальний період займає 10-14 днів.

Глибокий пілінг

Глибокий хімічний пілінг – це найбільш травматичний метод омолодження та корекції зовнішнього вигляду шкіри обличчя. Хімічний склад діє в найглибших шарах дерми та ушкоджує шкіру до стану, який косметологи називають «кров’яною росою». Результати такого пілінгу набагато більш помітні, ніж при серединних і поверхневих маніпуляціях, а ефект процедури тримається до 10 років.

Глибокий пілінг показаний жінкам старше 60 років. Також він може застосовуватися локально в зонах з яскраво вираженими косметичними дефектами. В якості активної речовини в цьому випадку використовують похідні фенолу. Такий хімічний склад ефективно бореться з глибокими зморшками, вираженими ознаками в’ялості і провисання шкіри, сильними рубцями і пігментаціями.

Процедура дуже болюча, тому її проводять із застосуванням наркозу в умовах стаціонару. Після неї рекомендований постільний режим і професійний догляд. Відновлювальний період становить 30-35 днів. В цей час необхідно оберігати скоринку, що утворилася на шкірі, вона повинна відлущуватися поступово і самостійно. Пацієнтці призначають протизапальні препарати та обробку шкіри спеціальними засобами для зменшення почервоніння. Важливо берегти шкіру від прямих сонячних променів.

Протипоказання

Не рекомендується хімічний пілінг при наявності шкірних вірусних інфекцій, соматичних захворювань, застуди і підвищеної температури, захворюваннях щитовидної залози. Не можна проводити процедуру в період менструації, вагітності або лактації. Відмовтеся від пілінгу, якщо є відкриті або свіжі рани в зоні обробки. Косметологи не радять використовувати хімічний пілінг, якщо у вас чутлива й тонка шкіра.

Постпілінговий догляд

Після процедури шкіру обробляють заспокійливими і зволожуючими косметичними засобами. Під час відновлювального періоду необхідна протизапальна терапія, яка призначається в залежності від глибини впливу, і застосування сонцезахисних засобів.

Хімічний пілінг – це процедура непрямої дії, яка запускає процес оновлення і омолодження шкіри. Тому ефект від процедури ви побачите через 2-3 тижні. Якщо у вас є серйозні проблеми з шкірою, хімічний пілінг обличчя допоможе позбутися від них і знайти впевненість у своїй красі.

Залишити коментар