Хілак форте при вагітності

Будь-які проблеми зі здоров’ям вагітної жінці вирішувати особливо складно, навіть якщо це просте розлад кишечника, адже велика частина медикаментів опиняється під забороною через можливого негативного впливу на плід.

Якщо ж взяти до уваги те, що порушення в роботі травного тракту з-за тиску постійно зростаючої матки супроводжують майбутню маму всі 9 місяців, доводиться шукати максимально безпечні ліки. Відноситься до таких Хілак Форте, як його приймати?

Хілак Форте при вагітності: інструкція по застосуванню і загальний опис

Головною перевагою даного препарату лікарі називають натуральний склад – активною речовиною є лактобацил: це особлива органічна кислота, завдання якої – підтримувати нормальну мікрофлору нижніх відділів травного тракту.

За своєю природою Хілак Форте відноситься до групи пребіотиків, а не ліків, тобто він займається корекцією набору корисних бактерій в кишечнику, а також допомагає підтримувати здоровий стан слизової, при необхідності заспокоюючи ділянки, на яких протікає запальний процес. Безпосередньо медикаментом Хілак Форте назвати важко, оскільки він більше підтримує мікрофлору, а не лікує захворювання, а також активізує імунітет до ротавирусным захворювань.

Хілак Форте при вагітності переважно прописують у разі:

 • необхідність профілактики дисбактеріозу, викликаного антибіотиками, а також сульфаніламідами;
 • частих порушень стільця (незалежно від етіології);
 • дерматологічних проявів алергії;
 • кандидозу;
 • дисбактеріозу;
 • синдрому роздратованого кишечника;
 • виразкового коліту;
 • метеоризму.

Безпека даного препарату підтверджує і той факт, що його призначають навіть новонародженим, щоб вилікувати у них кишкові інфекції (включаючи важко протікає сальмонельоз). Молодим мамам, за словами лікарів, він теж не протипоказаний, оскільки не чинить негативного впливу на розвиток плоду, тому що не проникає в кров – його дія обмежується тільки травним трактом.

 • Застосування Хілак Форте при вагітності здійснюється за стандартною схемою – від 40 до 60 крапель препарату розчинити в 1/3-1/2 склянки води або соку, випити перед їжею або під час. Прийом може бути триразовим.
 • В разі, якщо стан нормалізувався, але Вам потрібно пропити весь курс (за наполяганням лікаря), дозу можна зменшити в 2 рази.

Враховуйте, що Хілак Форте не можна комбінувати з продуктами молочної групи, т. к. вони нейтралізують його дія, і сенс в прийомі препарату просто відпаде.

Відгуки про використання Хілак Форте у вагітних

Лікарі часто виписують даний пребіотик майбутнім мамам, оскільки він дуже добре переноситься ними і майже не провокує негативних реакцій. У поодиноких випадках можуть виникнути збої травлення, а також з’явитися свербіж шкіри, але це переважно симптоми індивідуальної непереносимості, яку складно передбачити. Що ж стосується думки пацієнток, то серед численних відгуків на Хілак Форте при вагітності на ранніх термінах і пізніх) негативних немає.

 • Поліна: Пила по рекомендації лікаря Хілак Форте на початку вагітності – швидко позбулася токсикозу, і запори пройшли за тиждень. Вистачало маленької дози – 10-15 крапель, розчиняла в чистій воді вранці.
 • Інна: Всю першу вагітність мучилася зі стільцем – дуже активний був. У другу ще на 3-му місяці з лікарем вирішили, що я проп’ю Хілак Форте. Норма була нижче вказаної, всього 30 крапель, 2 рази на день, але мені вистачило: кишечник заробив як годинник.

Можна з упевненістю стверджувати, що Хілак Форте – майже єдині ліки для лікування дисбактеріозу та інших проблем з травленням, яке не протипоказано при вагітності і добре переноситься навіть самим чутливим організмом. Проте обов’язково уважно прочитайте інструкцію перед початком прийому і стежте за своїм самопочуттям, оскільки не виключені індивідуальні реакції.

Залишити коментар