В’язання шкарпеток спицями з малюнком: схеми з описом

Часи, коли жакардові візерунки, коси і квіти можна було побачити тільки на светрі, давно пройшли. Сьогодні вони успішно використовуються при в’язанні навіть самої простої одягу – шкарпеток. При цьому можна декорувати як манжети вироби, так і все полотно. Ми поговоримо про способи в’язання шкарпеток з малюнком, а схеми і опис додаються.

Варіанти декору та способи його розміщення

Щоб зв’язати шкарпетки, не потрібно володіти якимось особливим досвідом роботи і вправністю, адже навіть діти в школі на уроках праці саме це виріб проходять в числі перших. Тому загострювати увагу на деталях немає сенсу. Давайте краще поговоримо про орнаментах, а їх варіантів, варто зазначити, що існує досить багато.

Вибираючи візерунок для в’язання, кожна рукодільниця ґрунтується на своєму досвіді, наявності матеріалів і надалі призначення шкарпеток. Що стосується останнього пункту, то тут слід врахувати два моменти:

 • Якщо ви плануєте носити в’язані шкарпетки під взуття взимку, то візерунок потрібно вибирати щільний, без дрібних дірочок і протяжек.
 • Коли ж в’язані спицями шкарпетки призначені грати роль декоративного елемента в домашньому одязі, їх можна виконати тонкими нитками, а узор вибрати ажурний.

Є кілька варіантів, де зв’язати орнамент:

 • у вигляді декору манжета;
 • вив’язати малюнок по всьому виробу;
 • у вигляді стрічки з кіс, пелюсток і іншого по центру носка.

Схеми для декору манжеток вважаються найбільш простими у виконанні, і осилити їх зможе навіть починаюча майстриня. Так як верхня частина носка – цілісне полотно, в ній не треба додавати петлі або робити убавки, а для прикраси підходять абсолютно всі малюнки. Наприклад, дуже красиво виглядає в’язаний верх з відкотом.

Дуже оригінально виглядає варіант, в якому верхня частина носка, починаючи від гумки і закінчуючи п’ятою, пов’язана косами, стрічками або джгутами. За рахунок своєрідної форми узору і різної спрямованості малюнка такі шкарпетки візуально надають обсяг нозі.

Не поступаються лідерство візерунків для шкарпеток і класичні прийоми декору. Так, звичайні джгути і переплетені коси, виконані горизонтально щодо манжети, додають готовому виробу чарівність і шарм.

Оптимальним рішенням з усіх можливих є варіант розміщення рисунка по центру носка. Ви зможете зв’язати шкарпетки без зайвих витрат часу на розгляд зі схемами, оскільки часто всі візерунки представлені у вигляді поздовжніх смуг. Формувати малюнок можна відразу по завершенні роботи над гумкою або з першого ряду манжета. Як буде виглядати краще, вирішувати тільки вам. А для натхнення пропонуємо ось такий приклад поздовжнього орнаменту.

Навіть якщо ви не знайшли підходящий саме для вас малюнок, на носках можна зобразити будь-який наявний в арсеналі орнамент. Перегляньте свої старі схеми в’язання светрів, шапок, жакетів, можливо, саме там знайдеться той самий ідеальний візерунок.

Високі шкарпетки з візерунком «Сова»

Схеми і опис ажурних шкарпеток спицями вважаються самими складними у виконанні. Для створення такого предмета одягу вам доведеться трохи потренуватися і призвичаїтися правильно змінюватимуть візерунки. До того ж вельми корисними стануть навички убавки, поділу та надбавки петель.

Якщо ви зважилися зв’язати шкарпетки з малюнком по всьому полотну, будьте заздалегідь готові до того, що на протязі всієї роботи потрібно уважно стежити за петлями і правильно їх розраховувати. Все це згодиться для того, щоб малюнок «не з’їжджав» за межі обраної області, був симетричний і пропорційний об’єму. У майстер-класі нижче наведено відмінний приклад в’язання легких ажурних шкарпеток з візерунком «Сова».

Необхідні матеріали:

 • 200 г вовняної пряжі;
 • спиці 2,5 і 2,75 мм;
 • гачок;
 • булавка;
 • велика голка.

Опис процесу:

 1. На спиці більшого діаметра необхідно набрати 56 еластичних петельок і замкнути в’язання в коло.
 2. Робота починається з провязывания манжета за схемою 4 рази.
 3. Потім потрібно взяти спиці меншого розміру і продовжити в’язання за новою схемою, повторивши її 2-3 рази.
 4. Для провязывания п’яти зніміть центральні 28 петель на нову спицю.
 5. Провяжите вигин п’яти на петлях і переверніть роботу виворітного стороною вгору.
 6. Продовжите в’язання лицьовій гладдю до тих пір, поки довжина виробу не складе 5-6,5 див. Закінчите роботу виворітнім поруч.
 7. Поворот п’яти слід в’язати укороченими рядами.
 8. Формування підйому проходить за принципом в’язання шкарпеток без малюнка круговими рядами. Винятком є лише знімні 28 петель: їх необхідно пров’язати згідно з першою схемою.
 9. Розділіть петлі на спицях таким чином, щоб стібки для в’язання підошви були на одній голці, а для стопи — на іншій.
 10. Петлі стопи продовжуйте в’язати по колу відповідно до візерунку, а нижню частину — лицьовій гладдю.
 11. Як тільки підошва досягне довжини в 5 сантиметрів, закінчите в’язання основної частини перейдіть на носок.
 12. Початок миска в’яжеться за схемою з новим візерунком, при цьому на нижній частині потрібно продовжити працювати лицьовій гладдю.
 13. Потім перейдіть до убавкам петель, для цього схему миска потрібно трохи модернізувати. В остаточному варіанті вона буде такою.
 14. В кінці роботи закрийте всі петлі, сховайте нитка з допомогою гачка для в’язання.
 15. Готові шкарпетки повинні виглядати ось так.

За великим рахунком немає особливої різниці в тому, як в’язати шкарпетки: з візерунком чи без нього. Головне – це ваше бажання, посидючість і здатність досягати поставленої мети. Ми ж бажаємо вам рівних рядочков, правильних петельок і слухняною пряжі!

Залишити коментар