В’язання шапочки для дівчинки спицями з описом

Навіть сама маленька дівчинка — справжня модниця, тому її гардероб повинен бути нітрохи не гірше, ніж у мами. Поповнювати його за допомогою тривалого і виснажливого шопінгу не завжди вдається, тому варто освоїти базові принципи рукоділля та спробувати самостійно зв’язати що-небудь.

Наприклад, дитячу шапочку спицями. А майстер-класи з докладними схемами, зібрані в статті, Вам в цьому допоможуть.

Яку зв’язати шапочку для дівчинки на весну?

На думку професіоналів, сезонність речі обумовлює не дизайн, а матеріал. Якщо використовувати дуже щільну, грубу пряжу з високим відсотком вовни, шапочка підійде скоріше для зими або дуже вітряних, сирих осінніх днів, а ось тонкі і легкі нитки, замішані на акрилі, послужать гарною основою для весняного головного убору. І, звичайно ж, така шапочка може мати менш щільну структуру: у ній вже використовують мережані мотиви, «дірочки» і їм подібні повітряні візерунки.

Пропонуємо Вам спробувати свої сили у в’язанні спицями дитячої шапочки для дівчинки з помпоном з чарівною пряжі рожевого кольору. Професіонали рекомендують взяти акрил з бавовною. На дитину молодшого шкільного віку піде близько 50 г або 90 м нитки. Працювати зручніше всього на панчішних спицях 4 і 5 розміру.

  • Що стосується узору, то з ним впорається навіть починаюча рукодільниця: це шишечки з косичкою, яка виконується дуже просто. На основному полотні використовується платочная в’язка — для лицьових рядів лицьові петлі, для виворітних, відповідно, виворітні. Гумку необхідно в’язати як чергування лицьового і виворітного 1:1. Рекомендована щільність в’язання: 18 петель і 25 рядів на дільниці 10*10 див.

  • Процес починається з набору 92 петель на панчішні спиці, після чого ця кількість ділиться на 4: таким чином, на кожній спиці у Вас буде по 23 петлі. Використовуючи п’яту допоміжну, кругової гумкою провяжите 3-5 см, в залежності від віку дитини. Маленькій дівчинці буде достатньо 3-3,5 см, у той час як у віці 10-11 років вже варто взяти 4-5 см, щоб шапочка щільно сиділа на голові. Гумку можна зробити більш міцною, якщо чергувати 3 особових і 3 виворітних.
  • Тепер потрібно виконати малюнок, який зазначено на схемі: на нього йде рівно 23 петлі, тому по всій окружності буде лише 4 широких «коси». Незважаючи на те, що у схеми є докладний опис, варто звернути Вашу увагу на деякі моменти — перші 6 петель завжди лицьові, 4 з тих, що на непарних рядах знімаються, чергуються через один ряд. Весь простір поза малюнка заповнюється виворітними петлями, а відкривають і закривають в центрі спочатку знімаються на допоміжну спицю, потім в’яжеться 3 особових, а слідом за ними 2 з тих, що були на допоміжної, теж провязываются лицьовими.
  • Шишечку в’яжуть наступним чином: лицьову петлю треба робити спочатку з переднього краю, потім з заднього так, щоб з 1 утворилося 5, після чого робота перевертається і ці ж петлі провязывают виворітними. Потім її потрібно знову перевернути і знову виконати 5 виворітних, нарощуючи висоту, а після цього, новим розворотом, разом їх перетворити в лицьову, стягнувши це м’яке освіта.
  • Для дитини досить повторити цей малюнок 1 разів, причому, на повторі його ведуть вже не з 1 ряду, а з 3, щоб не робити великого разрывающего їх проміжку. Коли «коса» почне звужуватися, що відбудеться з 13 ряду (рахунок по малюнку), потроху зменшуйте петлі з кожного краю, пров’язуючи по 2 виворітних в 1 петлю за ряд. Таким чином, у рядку буде йти по 2 петлі. Збавляти необхідно впродовж всього залишку малюнка і потім ще приблизно 4-5 рядів, а потім просто закрити залишилися, стягнути маленьку окружність ниткою, зав’язавши її у вузол.

На готову шапочку рекомендовано прикріпити пухнастий помпон з ниток, який прикриє це місце. Втім, не менш витончено виріб буде виглядати і без нього.

В’язання спицями шапочки з вушками для дівчинки з описом і схемою

Найбільш зручні та надійні головні убори для маленьких діток — це, безумовно, ті, що мають зав’язки і спеціальні вушка, які прикривають вушка малюка. За принципом свого виконання вони нітрохи не складніше звичайних шапочок, це навіть може бути абсолютно традиційна схема, до якої додають кілька рядів. Пропонуємо Вам спробувати зробити таку шапочку з легким рельєфним візерунком-ромбом. Всі розрахунки приводяться для обхвату голови 48 см, пряжу бажано взяти акрилову, якщо головний убір на весну, і вовняну — для зимового. Спиці рекомендовані під номером 3.

  • Наберіть 100 петель і провяжите для обробки країв ряд виворітними, після чого розбити всі їх кількість так, малюнок, на який йде 48 петель, опинився в центрі. В даному випадку після кромочной і перед нею буде по 25 петель з кожної сторони, виконаних виворітного гладдю. Малюнок виконується з самого 1 ряду, але при бажанні Ви можете зробити тонку гумку: 1-2 см, хоча в ній немає необхідності, оскільки фіксуватися шапочка буде за рахунок своїх вушок.

  • Для дівчинки у віці 3-4 років раппорт завершують, коли виріб досягне 15 див. Після цього треба почати скорочення, для якого протягом всього ряду петлі вывязываются попарно виворітними. Таким чином, замість 100 Ви отримаєте вже 50 петель, а на наступному непарному допомогою того ж дії — вже 25 петель. Потім залишиться тільки закрити їх, стягнути на нитку і зав’язати її.
  • Однак робота з шапочкою не завершена: для кожного петлі на спиці набирають по 12 петель, які в’яжуть протягом 5 рядів, після чого в кожному непарному з краю прибирають по 1 петлі після кромочной. Коли на спицях залишиться лише по 3 петлі, їх в’яжуть звичайним чергуванням лицьових і виворітних, щоб вийшла стрічка довжиною в 20 див. Потім петлі закривають, а вушко пришивають до шапочці.

Як Ви могли переконатися, зв’язати дитячу шапочку для дівчинки на спицях дуже просто, і більшість моделей має схожий алгоритм роботи, що розрізняються тільки візерунками, які закладаються між основними ділянками полотна. Вибирайте нові схеми і пробуйте самостійно їх модифікувати — запевняємо, процес Вас неймовірно захопить!

Залишити коментар