В’язання серветки з квітами гачком

Деякі сучасні дівчата вважають, що в’язання – це пережиток минулого, бабусине заняття, а в’язані речі повинні знаходити своє місце тільки в скрині. Такий підхід дивно, особливо якщо врахувати, що зараз модно займатися печворком, скрапбукінгом, фелтінгом, квілінгом і т. д.

Ці види рукоділля не тільки цікаві, але і приносять додатковий заробіток, адже hand-made завжди високо цінувалася. Тим не менш, не варто закидати гачок.

Саме поняття «в’язання гачком» автоматично піддається пожвавлення, коли йде питання облагороджування інтер’єру. Насправді, серветки часто застосовуються в дизайні, правда, у такому разі необхідний правильний підхід. Пропонуємо в цій публікації відповісти на такі цікаві та незвичайні питання: як і де застосувати ажурне виріб, щоб воно виглядало акуратно і в тему?

Що потрібно знати, щоб почати в’язати?

В першу чергу необхідно навчитися правильно тримати гачок в руці. Потім спробуйте зробити петлю, а з петлі зв’яжіть ланцюжок. Розберіться в умовних позначеннях різних петлею. Ви повинні добре бачити різницю між повітряної петлею і петлею з накидом.

Якщо ви вже добре володієте гачком, то вам слід обзавестися самими простими схемами. В’язані візерунки гачком можуть вийти чудово, якщо ви будете рахуватися зі схемами, на яких серветки з квітами пропонуються в графічному форматі.

Схема – це ваша інструкція з в’язання, та заодно ваша паличка-виручалочка, тому що часто у словесних описах допускаються помилки. Навчитися легко і швидко читати схему – значить, освоїти майстерність плетіння гачком в повній мірі. В інтернеті є маса прикладів для в’язання.

Коли ви визначитеся, яка серветка, візерунок або квітка повинен бути пов’язаний гачком, підберіть тип пряжі і номер інструменту. Щоб виріб вийшов акуратним, а квіти були чітко видні, вибирайте нитки без ворсу. Товщина її залежить від того, якого ефекту ви прагнете.

Це можуть бути масивні серветки для меблів, грубі товсті вироби, які будуть використовуватися замість килимка, тонкі скатертини і покривала.

Останнім часом можна знайти нитки для декору з ворсом, кульками і різним переплетенням волокон. Перш ніж купити таку пряжу, потрібно задуматися, чи не зіпсує вона малюнок.

Під товщину нитки вибирається і номер гачка. Ці показники вказуються на упаковці з пряжею і на самому інструменті. Потрібно знати, чим витонченіше річ, тим тонший повинен бути гачок. Якщо товщина нитки й гачка не буде збігатися, то можливі великі помилки при в’язанні. В даному випадку плетіння піде занадто туго або занадто вільно, що буде відображатися на візерунку.

Техніки «крутійства»

Схеми в’язання таким пристосуванням припускають собою різні техніки плетіння. Від них і залежить, в якому стилі буде виконаний візерунок.

На даний момент найпопулярнішими техніками вважаються наступні:

 • Ажурна – це ніжні візерунки, які створюються способом чергування або переплетення стовпчиків і повітряних петель. Здалеку ажурні вироби схожі на павутинку;
 • Філейна, яка робиться на зразок філейної мережива. Тобто, полотно в’язання нагадує сітку, а в якості візерунка виступають порожні і заповнені клітинки;
 • Туніська, яка дає можливість отримувати міцне в’язане полотно. Для такої техніки потрібен довгий гачок, і при в’язанні його потрібно тримати як спицю;
 • Тамбурних, дуже схожа на мереживну. У такому плетінні немає особливих візерунків, тому використовують тільки поздовжні або поперечні стовпчики, які і надають форму серветці;
 • Брюггская, яка являє собою мереживо з переплетеної тасьми. З боку здається, що полотно ніби пов’язано з допомогою коклюшок.

Застосування в дизайні

В якості додаткового текстилю серветки, ковдри, скатертини з квітковими мотивами просто необхідні для деяких стилів інтер’єру.

Щоб виріб гармонійно влилася в загальний образ, потрібно знати деякі нюанси її впровадження в існуючий або задуманий дизайн:

 • Кантрі. Вивчаючи цей стиль, ви побачите, наскільки органічно в нього вписуються серветки з квітами. Для американського напрямки кантрі підійдуть повітряні, ледь помітні вироби. Англійський сільський стиль воліє квітковий орнамент скрізь: на шторах, оббивці дивана, скатертинах. Все витримано в червоних, зелених і коричневих кольорах. Тому важливо зробити акцент в якості серветки білого кольору, щоб мотиви в будинку перепліталися між собою однією темою. Для італійського кантрі більш властива витонченість. У такому разі підберіть тонкий і кропітка квітковий ажур. А ось німецький кантрі вимагає педантичність і стриманість у всьому, тому серветки з квітами повинні бути лаконічними і практичними;
 • Скандинавський стиль. Він випромінює природність і холодність у всіх елементах декору. Це самобутній дизайн, який воліє дерев’яну меблі і простоту. У ньому великі серветки з квітковим візерунком красиво виглядають на диванах, а маленькі можна використовувати як підстаканники або покласти під вазон з квітами. Хороша ідея – помістити таку в’язану річ у плетений кошик. Тут буде до місця серветка без зайвих додаткових ажурних елементів;
 • Прованс. Цей напрямок поєднує в собі пастельні тони з соковитими акцентами у вигляді синього
  кольору лаванди і жовтого соняшника. Скрізь і у всьому присутні квіткові композиції. Це може бути маленький акуратний букет, або ж окремий розкішний квітка. Такий підхід застосовується і до серветок, які можуть прикрашати хитромудрі, але ненав’язливі квіткові мотиви. Часто для стилю прованс використовують не просто серветку з квітковим візерунком, а плетуть всі виріб у формі квітки, і прикрашаючи їм значну частину приміщення;
 • Стиль шеббі-шик. Він включає в себе обов’язкове використання текстилю та великої кількості речей hand-made. Сенс цього напряму полягає в тому, щоб старі речі знову зажили новим життям. Великим плюсом буде, якщо серветки з квітами стануть віддавати старовиною, як ніби вони давно залежались у скрині, пожовкли і постаріли, а їх візерунки так і залишилися щирими і простими.

Якщо у вас немає можливості зробити ремонт в певному стилі, все одно завжди є шанс зробити декор, використовуючи в’язані серветки. Дуже красиво, коли з них роблять абажури для ламп, підставки для ручок, панно, фіранки і навіть сумки. Для цього необов’язково в’язати квіткове полотно одним візерунком.

Зв’яжіть кілька виробів різного діаметру і плетіння, скріпіть їх між собою, і у вас вийде щось оригінальне і незвичайне.

Залишити коментар