В’язання руками без спиць і гачка: популярна японська техніка

У важкі воєнні і повоєнні роки в’язання рятувало життя сімей, адже готові речі можна було обміняти на їжу, так і з одягом для дітей проблем не було. Сучасна людина ні в чому не має потребу, але в’язання як і раніше залишається популярною справою або хобі, яке приносить не тільки прибуток, а й задоволення. Однак, щоб стати справжнім майстром, необхідно вчитися, а ще мати в арсеналі набір спеціальних пристосувань – гачків і спиць.

Але існує техніка, яка передбачає в’язання руками без спиць і гачка.

Дуже затребуване таке в’язання в сучасній Японії. В азіатських країнах існує цілий напрямок, який називається yubiami – юбіамі. Така техніка імітує рукоділля гачком або спицями, але при цьому майстер використовує тільки пальці рук або пальці рук і кисті. Унікальній методиці присвячено безліч видань, в яких друкуються докладні схеми отримання найрізноманітніших виробів – шарфів і шапок, хусток, косинок, футболок, різного одягу та ін.

З-під рук майстра можуть виходити абсолютно розкішні речі з самим різним малюнком. Взявши на озброєння схему в’язання пледа або килима, можна зробити ексклюзивну річ, яку неможливо купити в магазині.

Як зв’язати шарф або снуд

В’язання шарфа власними руками без спиць дозволяє отримати надзвичайно практичну і модну сьогодні річ. Для цього можна взяти будь-яку пряжу, але краще використовувати товсту, щоб виріб вийшов об’ємним. Знадобиться 3 мотка вагою 100 г, з яких вийде снуд довжиною 15 м і шириною в 30 см.

Схема в’язання шарфа:

  • В першу чергу необхідно набрати петлі прямо на праву руку. З’єднати нитки від трьох мотків і виконати першу петлю, відступивши від краю 1,5 м. Протягнувши в неї праву кисть, необхідно затягнути кінець і хвостом накинути нитку на ліву руку, рухаючись знизу вгору. Цією ж рукою витягнути залишену ззаду робочу нитку, щоб знову вийшла петля. Її перекидають на праву кисть і затягують. Необхідно зробити 10 таких петель;
  • Для отримання першого ряду робочу нитку необхідно покласти на великий палець правої руки і стиснути в кулак. Стягнувши крайню петлю, необхідно перекинути її на кисть іншої руки і виконати те ж саме з усіма іншими петлями;
  • Другий ряд в’яжеться в дзеркальному відображенні. В’язку робіть красиву і щільну, інакше снуд вийде ще об’ємніше і з малюнком, який погано проглядається. Така річ у холоди є абсолютно марною. Перекидайте петлі з однієї руки на іншу, не забуваючи залишати близько 4 м пряжі на заключний ряд;
  • При виконанні останнього ряду перші дві петлі потрібно пров’язати як зазвичай, а потім просто зняти одну з руки, а другу залишити на ній. Пров’язати ще одну, зняти попередню. Коли в руках залишиться одна петелька, потрібно лише затягнути в неї кінець робочої нитки і затягнути.

Зв’язати шарф можна всього за півгодини, а після зшити його кінці. Для цього потрібно поєднати краї, а з пряжі, яка залишилася витягнути петлю крізь отвори від петель двох сусідніх рядів. Наступну потрібно витягувати через петлі кромки і робочу петельку. Залишиться тільки затягнути її і сховати кінець.

В’язання на пальцях

Варіанти і схеми в’язання на власних руках без спиць неймовірно різноманітні. Можна в’язати вироби не на руках, а на пальцях. Зокрема, можна задіяти в роботі тільки 2 пальця, а можна 3 або 4. У перших двох випадках легко отримати ланцюжок, яку можна використовувати в якості мотузки або тасьми.

Результат роботи практично нічим не відрізняється від того, що виходить при афганському в’язанні. Просто потрібно рухатися не по колу, а виконуючи єдине полотно. Такі варіанти техніки можна використовувати для в’язання килима руками без спиць і гачка і інших об’ємних виробів.

Схема роботи на трьох пальцях:

  • Закріпити нитку на великому пальці лівої руки, наприклад, вузлом. Протягнути її «вісімкою» між 4-ма рештою пальцями. Оберніть нитку навколо останнього пальця і повернутися до вказівного, рухаючись тієї ж «вісімкою». Потрібно, щоб пальці виявилися обгорнутими пряжею з усіх сторін;
  • Для в’язання пледа руками без спиць і гачка запропоновані такі варіанти: у першому випадку нитку можна просто протягнути поверх всіх пальців. Більш складний спосіб полягає у повторі попередніх дій, тобто потрібно пройтися «вісімкою» в одну сторону, в іншу;
  • Другий ряд буде розташовуватися вище попереднього. Кожну петлю нижнього ряду потрібно знімати з пальця, залишаючи при цьому наступний ряд. В результаті петлі обох рядів будуть зчеплені один з одним. Повторити всі 4 петлі;
  • Діяти так до тих пір, поки не буде повністю готова. Приступати до закривання петель потрібно тоді, коли на кожному пальці залишиться тільки по одній петлі. Петлю з мізинця перекинути на сусідній палець. З безіменного перекинути на середній, далі на вказівний. В кінці залишиться тільки затягнути петлю і виріб готовий.

Отримані мотузочки вже можна використовувати для в’язання килимка руками без спиць і гачка. Варто тільки спробувати і від цього заняття вас буде вже не відірвати. Його плюс полягає в тому, що воно доступне людям будь-якого віку і ви зможете зайнятися їм у будь-якому зручному місці, навіть у літаку. Таке захоплення неймовірно заспокоює, знімає стрес і стимулює розумову діяльність.

Ви можете експериментувати з кольором пряжі, її текстурою і робити воістину неповторні речі. Удачі!

Залишити коментар