Вушні краплі з антибіотиком

Запальні процеси в вусі супроводжуються важким болем і загальним нездужанням. Якщо негативні зміни в органі слуху обумовлені бактеріальним ураженням, для боротьби з недугою знадобляться вушні краплі з антибіотиком. Пацієнтам отоларингологів корисно ознайомитися з характеристиками таких препаратів.

Патології органів слуху, що виникли внаслідок проникнення в організм інфекції, практично неможливо подолати без бактерицидних засобів. Адже шкідливі мікроби продовжують інтенсивно розмножуватися і викликати отити – запалення зовнішнього, середнього або внутрішнього вуха, які можуть стати гнійними. При таких проблемах необхідно місцеве застосування антибіотиків.

Захист від отиту у краплях

Лікарі вирішують, які вушні краплі потрібні при отиті певного виду, після огляду хворого і вивчення результатів аналізів. Найчастіше призначають ліки з наступного переліку.

Анауран

У складі засобу присутні кілька антибактеріальних речовин – неоміцину сульфат і поліміксин Ст. Дані компоненти знімають запалення зовнішнього і середнього відділів органа слуху, успішно борються з гнійними ускладненнями. Також препарат входить лідокаїн, який робить ці вушні краплі ефективними від болю у вусі. Анауран вважається сильнодіючими ліками, тому його застосовують при тяжких захворюваннях у дозі 4-5 крапель для дорослих і 2-3 краплі для дітей старше 1 року в зовнішній слуховий прохід 2-4 рази в день протягом тижня.

Отофа

Ці краплі допомагають перемогти хворобу за допомогою антибіотика під назвою «рифаміцин», який знищує грампозитивні і грамнегативні бактерії. Діюча речовина всмоктується в кров в мінімальних кількостях, що дозволяє призначати препарат пацієнтам будь-якого віку, навіть вагітним жінкам і годуючим матерям. Це кращі вушні краплі з антибіотиком для дітей. Полегшення настає вже на другу добу закапування кошти по 5 крапель дорослим і 3 краплі дітям тричі на день. Курс лікування — 7 днів.

Софрадекс

Фрамицетин і граміцидин, сполучені в цьому ліки, мають виражену протимікробну дію. Дексаметазон підсилює ефективність крапель, так як знімає запалення і ознаки алергії. Софрадекс можна використовувати при пошкодженнях барабанної перетинки. Також слід строго дотримуватися дозування, щоб не допустити негативного впливу на слуховий нерв. Дорослим і дітям старше 7 років рекомендують вживати по 2-3 краплі 3 рази в день протягом тижня.

Ципромед

Цей препарат з групи фторхинолов дозволений при тяжкому перебігу отитів з порушенням цілісності барабанної перетинки. Основний компонент кошти – ципрофлоксацин — допомагає подолати навіть найскладніші форми недуги. Але його призначають тільки дорослим пацієнтам по 5 крапель тричі на добу. Тривалість терапії – 14 днів.

Кандибиотик

Антибактеріальний засіб широкого спектра дії впливає на багато небезпечні мікроорганізми, у тому числі стафілококи і стрептококи, має в складі речовини, що запобігають розвиток алергічних реакцій. Кандибиотик застосовують по 3-5 крапель від 3 до 5 разів протягом дня. Лікуватися потрібно 7 діб. Це ліки протипоказано дітям, які не досягли 6-річного віку.

Полидекса

Полидекса складається з неоміцину та поліміксину, завдяки чому має протизапальну та антимікробну дію. Краплі добре переносяться пацієнтами, мають низьку ступінь всмоктування в кров. За допомогою такого препарату можна вилікувати зовнішній і середній отит дорослим і дітям по досягненні віку 2,5 року. Лікарі зазвичай призначають по 1-2 краплі двічі на день. Ліки можна застосовувати від 7 до 10 днів.

Гаразон

Поєднання гентаміцину та бетаметазону допомагає знищити більшість видів шкідливих бактерій, які провокують розвиток гострого і хронічного зовнішнього отиту або екзема зовнішнього слухового проходу. Щоб вилікувати ці захворювання, досить закапувати в уражене вухо 3-4 краплі 2-3 рази на день до зникнення симптомів хвороби. Газарон протипоказаний дітям, яким не виповнилося 6 років.

Досвідчені отоларингологи підтверджують, що боротися з прогресуючою інфекцією, що викликає захворювання органу слуху, потрібно з допомогою крапель, що містять антибіотики. Вітрини сучасних аптек рясніють такими засобами. Щоб не помилитися у виборі і не нашкодити своєму здоров’ю, перш ніж застосовувати вушні краплі з антибіотиком, потрібно уважно прочитати інструкцію по застосуванню препарату і порадитися з ЛОР-лікарем.

Залишити коментар