Вправи Кегеля для жінок в домашніх умовах

Колись практикуючий американський гінеколог Арнольд Кегель розробив унікальний комплекс тренувань для інтимних м’язів. Тоді він навіть не підозрював, що його методика буде відома у всьому світі і принесе йому такий успіх. Вправи Кегеля для жінок в домашніх умовах можна виконувати навіть в період вагітності.

Приголомшливий результат без особливих зусиль

Насамперед, комплекс Кегеля призначений для зміцнення м’язів тазового дна. Розробляючи методику, американський лікар-гінеколог і не думав, що з часом вона не тільки набуде популярності, але і допоможе людям впоратися з низкою хвороб, у тому числі і в гінекологічній сфері. Практикуючі лікарі радять комплекс цих вправ виконувати представницям слабкої статі в будь-якому віці незалежно від показань і фізіологічних особливостей.

М’язові тканини тазового дна треба постійно тренувати. Від їх тонусу залежить стан внутрішніх органів малого тазу. Натреновані м’язи будуть захищати органи від опущення і розвитку патологій, а приплив крові буде посилюватися, що теж важливо для повноцінного функціонування організму і зачаття. Деякі дівчата практикують вправи Кегеля для посилення свого лібідо, а також для задоволення партнера. Тонус м’язів піхви допоможе вам здивувати свою другу половинку під час близькості.

Для виконання комплексу вправ Арнольда Кегеля необов’язково відправлятися в спортзал або виділяти по годині в день. Ви можете вправлятися в будь-якому зручному місці: сидячи на роботі, під час поїздки в громадському транспорті, при ходьбі і т. п. Унікальність цього комплексу полягає в тому, що скорочення м’язової тканини тазового дна не буде помітним зовні, тому ви цілком можете виконувати ці вправи навіть стоячи в черзі.

Особливо показані вправи Кегеля для жінок при нетриманні сечі. Спочатку саме мета лікування цієї недуги переслідував Арнольд Кегель, коли розробляв авторську методику. Він вважав, що такий патологічний стан, як нетримання урини, може бути спровоковано фізичної слабкістю м’язових тканин. Ось чому їх треба тренувати так само, як і м’язи преса, грудей або сідниць.

Вправи цього комплексу рекомендовані у таких випадках:

 • жінкам, які у повсякденному житті стикаються з підняттям важких вантажів, щоб уникнути пролапсу дітородного органу;
 • для запобігання опущення матки під піхвовий прохід;
 • для посилення лібідо;
 • з метою поліпшення якості статевого життя.

Особливості тренувального процесу

Щоб вправи Кегеля дійсно були ефективними, потрібно не тільки правильно виконувати комплекс, але і дотримувати певні умови, зокрема:

 • Перед початком заняття сечовий міхур краще спорожнити — так буде легше впливати на м’язові тканини і імітувати затримку сечі.
 • Представниці слабкої статі обов’язково повинні перебувати в стані спокою: усі м’язи максимально розслаблені, а концентрація уваги спрямована на м’язову тканину тазового дна.
 • Дихання обов’язково повинно бути рівним і поступальним: робимо повільний вдих через ніс і плавний видих через рот. Так ми ще й нормалізуємо функціонування серцевого м’яза і пульс.
 • Вибираємо відповідну для себе методику і темп занять — швидкий чи повільний.
 • Для досягнення результату повторюємо сети кілька разів з рівноцінними перервами між кожним підходом.
 • Щоб максимально опрацювати м’язову тканину тазового дна, можна лягти на спину, таз щільно притиснути до горизонтальної поверхні, а ноги, зігнуті в колінах, до живота.
 • Поперемінно рекомендується скорочувати м’язову тканину піхви і ануса, а в останньому випадку таз відриваємо від горизонтальної поверхні і затримуємо в статичному положенні на 5 секунд.

Комплекс для домашніх тренувань

У багатьох відгуках можна прочитати, що вправи Кегеля для жінок в домашніх умовах дуже корисні й ефективні. В Мережі на різних форумах можна дізнатися, що до виконання таких вправ вдаються представниці слабкої статі різних вікових категорій. Нерожавшим дівчатам такі заняття потрібні для профілактики і підготовки організму до зачаття, а ось вагітним – для нормального розродження.

Жінки старшої вікової категорії виконують вправи Кегеля з метою запобігання розвитку нетримання сечі або опущення органів малого тазу. Це дуже важливо, адже від здоров’я репродуктивної системи залежить багато чого.

Давайте розглянемо основні вправи, які входять у комплекс Арнольда Кегеля. Класичні стиснення

Така вправа кожна жінка зможе виконувати в будь-якому місці і в зручний для неї час. Потрібно лише сконцентрувати свою увагу на інтимних м’язах і стискати їх. Час стиснення і розслаблення має бути приблизно однаковим. Повний цикл складає 10 повторень. Виконувати таку вправу можна в будь-якому положенні, у тому числі сидячи і лежачи.

Свернемся калачиком

Це вправа виконується практично аналогічно попередньому, за винятком вихідної позиції. Якщо говорити в загальному, то будь-яка вправа базується на чергуванні скорочень та розслаблень інтимних м’язів. Від позиції, частоти і інтенсивності стиснення залежить ступінь опрацювання м’язової тканини. Кегель радить жінкам лягти на спину і наблизити коліна до грудей. Саме в цій позиції потрібно скорочувати м’язи. До речі, якщо ви вытянете руки вздовж тулуба, одночасно будуть тренуватися і м’язи преса.

«Ліфт»

Назва цієї вправи визначається технікою виконання скорочень і розслаблень. Ви можете прийняти будь-яке зручне положення і зосередитися на своїх інтимних м’язах. Уявіть, що піхвовий прохід – це ліфт. Вам потрібно піднятися на останній поверх, злегка фіксуючи напруга в кожному сегменті. Плавно і поступово ми виконуємо і розслаблення, починаючи з максимальною точки скорочення.

«Хвилі»

Під час виконання такої вправи опрацьовувати потрібно не тільки м’язову тканину піхвового проходу, але і м’язи ануса. І якщо в першому випадку ви наче намагаєтеся затримати процес випускання сечі, то в другому – дефекації. Зверніть увагу, що скорочення і розслаблення виконуємо по черзі.

Кількість повторень залежить від рівня натренованості інтимних м’язів. Спочатку вам цей процес може здатися монотонним, але з часом ви оціните всю його користь і ефективність.

Тим, хто чекає поповнення

Профільні лікарі радять виконувати такі вправи і під час виношування плоду. Вправи Кегеля для зміцнення м’язів тазового дна допоможуть жінці підготуватися до прийдешніх потуг і розродження. Натреновані м’язи полегшать напади болю і стануть еластичними.

Зверніть увагу, що виконувати комплекс Кегеля в період вагітності можна тільки після узгодження з лікарем фахівцем. Та й не всі вправи можуть робити вагітні. Краще всього виконувати комплекс, який підготує організм до пологів.

Вправа №1

Майбутній мамі потрібно прийняти горизонтальне положення, як при пологах. При цьому ноги варто зігнути в колінах і розвести максимально широко. Під спину, шию і голову кладуть спеціальні валики або подушки. Напевно ви всі бачили акушерське крісло. Ось таким чином ви повинні розміститися вдома на ліжку або дивані.

Далі слід напружити максимально м’язову тканину в інтимній зоні так, наче вам потрібно припинити відтік урини. Протягом 10 секунд ми зберігаємо таке положення, а потім плавно розслабляємо м’язи. Кількість підходів встановлюйте самі, але воно не повинно перевищувати 8 разів.

Вправа №2

Жінкам, яким належить зробити первістка на світло, завжди цікаво знати, як проходять потуги і процес розродження. Щоб підготувати свій організм до такого випробування, можна виконувати наступну вправу:

 1. Для початку опорожняем кишечник і сечовий міхур.
 2. Потім стаємо на коліна, опору робимо на ліжко, диван або фітбол.
 3. Намагаємося напружити інтимні м’язи, як у процесі дефекації, при цьому намагаємося «виштовхати» з себе піхвовий прохід.
 4. Щоб перевірити правильність виконання вправи, прикладіть долоню до області промежини. Вона повинна пульсувати і злегка випинати.

Така вправа допоможе вам не тільки підготуватися до потуг, але і полегшити процес появи малюка на світ.

Як бачите, тренувати інтимні м’язи так само важливо, як і будь-які інші частини нашого тіла. І незважаючи на те що результати тренувань візуально непомітні, ваше здоров’я після таких занять значно покращиться, і ви зможете підготуватися до пологів, а також попередити розвиток різних патологій. Будьте здорові!

Залишити коментар