Вправи калланетика – особливості, переваги

Калланетика – особлива система статичних вправ, які спрямовані на скорочення і розтягнення глибоко розташованих груп м’язів. Ця плавна гімнастика, дає високу фізичну навантаження, забезпечує відмінну активність м’язів. Кожна вправа каланетики створює одночасне навантаження на всі м’язи тіла.

Особливості

Автором фітнес-методики калланетика вважається американка Каллан Пінкні. Вона розробила систему з 29 основних вправ, заснованих на йогівських асанах. Калланетику досить часто називають «гімнастикою незручних поз», з-за того, що під час занять приймаються пози, які ніхто не використовує в повсякденному житті. Саме такий метод тренування змушує працювати м’язи, які ми майже не використовуємо.

Під час вправ формується красива і струнка фігура. Щоб поліпшити форму грудей, необхідно тренувати грудні м’язи, але жінки не використовують ці м’язи в звичайному житті. Також можна отримати тонку талію, не тренуючи м’язи живота. Таких «сплячих» маловикористовуваних м’язів досить багато і калланетика включає їх в роботу і змушує тренуватися.

Переваги

Система каланетики не вимагає спеціального устаткування, не потрібно купувати дорогий абонемент в фітнес центр, купувати спортивний одяг та взуття. Ви можете займатися вдома у звичайній зручною одязі, включивши приємну музику.

Ця спокійна повільна гімнастика дає прекрасний результат. Під час тренування м’язи працюють дуже інтенсивно, але завдяки статичному навантаженні і розтяжок після кожної вправи, у вас не виникне м’язовий біль після тренування.

Система не передбачає ривків і стрибків, вправи спрямовані на мінімальні скорочення м’язів. Статична методика забезпечує наростаючу і плавну активність м’язових груп, а спеціальна поза змушує працювати всі м’язи, навіть дрібні.

Калланетика дає чудовий фізіологічний ефект. Під час тривалої статичної навантаження зростає рівень метаболізму і прискорюється обмін речовин. Це дає можливість спалити більше калорій, ніж під час циклічного навантаження. У вас з’явиться зайва рельєфність м’язів, а тіло придбає естетичну красиву форму.

Саме тому калланетику називають скульптором ідеальної фігури. Методика допомагає виліпити фігуру з бездоганними формами: випрямити поставу, красиво підняти груди, зробити живіт плоским і підтягнутим, а сідницях надати пружність і округлу форму.

Вправи володіють дивовижним оздоровчим і розслаблюючим впливом і підходять як дівчині, так і жінки старшого віку.

Користь

Регулярні заняття по системі каланетики приносять суттєву користь всьому організму. Чим довше ви будете займатися, тим краще і відчутніше буде результат, але навіть через кілька місяців регулярних тренувань ви помітите ефект:

 • поліпшення постави, припинення болю в спині;
 • зменшення маси тіла та зменшення обсягу в бажаних місцях;
 • розвиток гнучкості й еластичності м’язів;
 • сильна мускулатура і здорові рухливі суглоби;
 • підвищення тонусу шкіри;
 • відновлення і нормалізація обміну речовин і високий імунітет;
 • поліпшення загального самопочуття, позбавлення від стресів і депресії.

Годинне тренування каланетики прирівнюється по своїй ефективності і навантаженні на організм до семи годинах шейпінгу або двадцятої години танцювальної аеробіки. Відгуки жінок про систему Каллан Пінкні дивують фахівців своєю однозначністю: усі жінки, які займаються по даній методиці спортивної говорять про те, що досягли чудових результатів.

Кому підійде калланетика

Система статичних вправ ідеальна для корекції фігури і підтримки тіла в гарній формі. Якщо необхідно виправити дефекти фігури, позбутися від зайвих кілограмів, поліпшити координацію рухів і гнучкість, то калланетика – ваш метод тренувань.

Спеціальні вправи курсу сподобаються жінкам, які страждають задишкою при інтенсивних заняттях, не можуть або не люблять утримувати швидкий темп під час тренувань. Калланетика для тих, кому нудно в тренажерному залі від одноманітності, хто не прагне нарощувати м’язи і «вичавлювати» прес.

Якщо ви обмежені в часі, не хочете витрачати на тренування багато часу, не вітаєте тривалих і виснажливих занять, займайтеся статичної гімнастикою Каллан Пінкні. Повільний ритм і спокійні рухи, плавність і граціозність, яку можна виявляти в кожній вправі будуть вам до душі.

Протипоказання

Як і будь-яка методика калланетика має ряд обмежень. Уважно поставтеся до цієї інформації, адже головний принцип будь-яких спортивних тренувань – не нашкодити власному організму. Заняття калланетик протипоказані:

 • пацієнтам, які недавно перенесли хірургічну операцію (повинно пройти не менше 1,5 років);
 • людям, які мають проблеми зі зором, в цьому випадку вам обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем перед початком занять;
 • пацієнтам з хронічними захворюваннями астматичного характеру;
 • людям, які страждають гемороєм і варикозним розширенням вен.

Поради початківцям

Автор системи Каллан Пінкні радить починати заняття з трьох разів у тиждень. В середньому одне тренування повинна займати 50-60 хвилин. Спочатку виконуйте тільки ті вправи, які можете. Не потрібно себе примушувати і надмірно напружувати м’язи, до деяких навантажень ваше тіло просто ще не готове.

Добре виконувати вправи перед дзеркалом, ви одразу помітите неточності і помилки і зможете їх виправити. Важливо тримати заданий ритм. Не турбуйтеся, якщо спочатку ви трохи наберете вагу, це нормально. Треновані м’язи важать більше, ніж в’ялі і слабкі.

Займайтеся калланетик регулярно і вже через 2-3 тижні ви побачите перші результати своїх зусиль. Систематичні тренування допоможуть бути здоровою, привабливою, і зберегти молодість і красу на довгі роки.

Залишити коментар