Вправи для нижньої частини живота: прибираємо жир, отримуємо рельєфну, підтягнуту фігуру

До яких тільки методів не вдаються жінки, щоб домогтися стрункості фігури. Одна з частин тіла, яким дівчата приділяють особливу увагу – це живіт. Верхню частину живота підкачати нескладно порівняно з нижньої його частини, але все ж є вправи для останньої, завдяки яким це зробити можна.

Деяких жінок труднощі на шляху до стрункості засмучують і навіть змушують «опустити руки», але піддаватися негативному настрою не варто – потрібно лише знайти правильний підхід до цього питання.

«Нижній прес» – що це?

Лапки в цій фразі не зайві. Вся справа в тому, що в анатомії немає такого поняття, а назва така поширена лише в розмовній мові. У людини в області живота є дві прямі м’язи, і розташовані вони на поперечно, а поздовжньо. Таким чином, у верхній і нижній частинах знаходяться одні і ті ж м’язи.

Говорячи про нижніх і верхніх м’язах живота, ми говоримо про одних і тих же м’язах, а от вправи для них слід підбирати різні. З чим це пов’язано?

По-перше, зазвичай при фізичних навантаженнях більше задіяна верхня частина, тому і накачується вона швидше.

По-друге, у жінок жировий прошарок внизу живота товщі, ніж у чоловіків. Так «задумано» природою, щоб жіночі репродуктивні органи, розташовані в цій частині, були захищені від переохолодження.

Якщо ви займаєтеся спортом, і задоволені станом верхньої частини преса, можете не сумніватися, що і нижня частина теж досить добре накачана, але жировий прошарок приховує ваші «кубики».

До речі, ви знаєте, звідки беруться «кубики» м’язів при тому, що останніх всього дві, а перших 6-8? Прямі м’язи поперечно перетинаються волокнистими смугами (сухожильні перемички), які ніяк не змінюються при заняттях спортом. М’язи при регулярних тренуваннях збільшуються, від чого і створюються «кубики».

Не варто зневірятися, якщо навіть при посилених тренуваннях в нижній частині черевця ви ніяк не можете замість однієї кульки побачити ці самі заповітні «кубики» – добитися їх появи можна, тільки до цього питання слід підійти комплексно.

Найлютіші вороги «нижнього преса»

Що ж заважає отримати бажане, і все-таки одного разу побачити в дзеркалі підтягнуту, струнку фігуру без єдиного недоліку?

 • Лінь. Саме вона часто заважає нам виконувати вправи, робити це регулярно і сумлінно;
 • Куріння і пиво. Перше уповільнює обмін речовин, всупереч існуючій думці багатьох жінок про те, що куріння сприяє схудненню. Що стосується пива, то від нього блискавично повніють, і левова частка подарованих їм зайвих кг і жиру відкладається саме на животі;
 • Газовані солодкі напої. Від них теж поправляються і обзаводяться целюлітом, тому, якщо ви прагнете до того, щоб прибрати жир з нижньої частини живота, і не знаєте, як це зробити, паралельно з іншими заходами, відмовтеся від газованих напоїв;
 • Гормональні препарати. Ні для кого не секрет, що вони сприяють збільшенню у вазі, тому по можливості від їх прийому слід відмовитися;
 • Відсутність сніданків. Навіть якщо для схуднення, в тому числі, в нижній частині живота, ви не тільки виконуєте вправи, але і дотримуєтеся дієти, відмовлятися від прийому сніданку не потрібно. Саме він дає енергію на весь майбутній день, а без неї організм не зможе нормально функціонувати.

Чи варто говорити про те, що ворогами нашої стрункої фігури є здобні, солодкі, борошняні страви, «фаст-фуд», які швидко перетворюються в жир, що відкладається на талії і інших частинах тіла? Напевно, варто, щоб зайвий раз нагадати, що таку їжу краще принести в жертву – ту саму жертву, яку вимагає краса і, до речі, здоров’я.

Ще нікому не йшло на користь і переїдання. Навіть якщо ви вживаєте корисну їжу, це не означає, що можна втратити почуття міри і їсти стільки, скільки хочеться.

Засоби для схуднення у вигляді чудодійних таблеток, чаїв, кави, які, за їх запевненням виробників, моментально позбавляють від зайвої ваги, ніякого результату не принесуть, крім хіба що, негативного впливу на здоров’я.

Не фітнесом єдиним…

Багато жінки дивуються: «Займаюся спортом регулярно, а бажаний результат так і не досягнуто!».

Будь-який тренер підтвердить, що прибрати жир з живота неможливо без правильного харчування і водного режиму, тому постарайтеся, щоб у вашому раціоні переважаючою була така їжа:

 • Пісні супи, борщі, для приготування яких картоплю рекомендується замінювати кабачками;
 • Дієтичні сорти м’яса, риби, приготовані на пару, тушковані або варені;
 • Висівки;
 • На сніданок рекомендується їсти вівсяну кашу, а якщо ви не маєте наміру «віддати ворогові» свою вечерю, то він повинен складатися з фруктів;
 • Щоб прибрати живіт, намагайтеся вживати якомога більше овочевих салатів, при цьому заправлені вони повинні бути нежирними продуктами – знежиреним йогуртом або невеликою кількістю рослинного масла. Хорошою заправкою стане сік лимона.

Крім того, не забувайте випивати не менше 2-х л води/день.

Кілька порад

Їх дають досвідчені тренери, тому до них варто прислухатися.

 • Щоб прибрати нижню частину живота, потрібно присвячувати вправам на цю зону не менше третини години, тому як при меншій кількості часу вона не отримає те навантаження, яка потрібна для закачування м’язів;
 • Не рекомендується щодня прокачувати цю зону – робити це слід з інтервалом не менш ніж 48 годин. Професіонали рекомендують чергувати навантаження на різні групи м’язів;
 • Заборонено тренувати «нижній прес» вагітним жінкам і жінкам, які нещодавно народили дитину. Утриматися від цього потрібно і людям, що мають підвищений артеріальний тиск, хвороби серцево-судинної системи, грижу. Якщо недавно була операція, прокачувати цю зону можна починати не раніше ніж через місяць після хірургічного втручання;
 • За кілька годин до тренування не слід їсти. Оптимальний час для занять – ранок або вечір.

Комплекс вправ на «нижній прес»

Виконувати їх можна не тільки в залі, але і в домашніх умовах, тому як вони не вимагають спеціального обладнання, але є дуже ефективними.

Піднімання ніг

 1. Приймаємо початкове положення – лежачи на спині рівне;
 2. Здійснюємо підняття ніг таким чином, щоб вони утворювали з тулубом прямий кут;
 3. Піднімаємо прямі ноги і повертаємося у вихідне положення мінімум 20 разів;
 4. Піднявши прямі ноги, фіксуємо в такому положенні, згинаємо їх в колінах під кутом 90 градусів, опускаємо по черзі вправо і вліво;
 5. В кожну сторону вправа виконується по 15-20 разів.

«Цифри»

 1. Приймаємо початкове положення – лежачи на спині;
 2. Прямими ногами зображуємо в повітрі цифровий ряд від 0 до 10. Між цифрами не можна опускати ноги, протягом усього вправи для прокачування «нижніх м’язів» живота потрібно намагатися тримати ноги на одному рівні.

Підняття тулуба

 1. З вихідного положення лежачи на спині – згинаємо ноги в колінах під прямим кутом;
 2. Виконуємо підйом тулуба, намагаючись напружувати тільки м’язи живота;
 3. Повторити підйом тулуба потрібно близько 25 разів.

«Ножиці»

 1. Щоб прийняти вихідне положення, підніміть прямі ноги, рівне лежачи на спині;
 2. Трохи опускаємо праву ногу, тримаючи її за ліву;
 3. Виконуємо рухи ногами, одночасно розводячи їх паралельно підлозі, і по черзі захльостуючи один за одного;
 4. Продовжуємо робити такі рухи, поступово опускаючи ноги до підлоги, а потім знову в русі піднімаємо їх вгору;
 5. Виконати вправу потрібно мінімум з трьома поверненнями до вихідного положення.

Підняття колін

 1. Для початку прийміть положення сидячи на підлозі. Руки при цьому повинні бути заведені за спину;
 2. Згинаємо коліна, підтягуючи їх до грудей якомога щільніше;
 3. Випрямляти ноги паралельно підлозі, але не опускаючи їх на нього;
 4. Руху виконуємо мінімум 20 разів.

«Півкола»

 1. Вихідне положення – лежачи на спині з піднятими рівними ногами, при цьому одна з них повинна розташовуватися вище другий;
 2. Кожній з них малюємо півколо, починаючи і закінчуючи руху у вихідному положенні.

Всі ці вправи допоможуть прибрати жир і накачати нижню частину живота в домашніх умовах, але не варто забувати і про такі способи домогтися цього, як крутіння обруча, заняття на тренажерах, стрибки зі скакалкою. Допоможуть досягти бажаного і звичайні прогулянки, які бажано робити щодня.

Навіть якщо вам здається, що «кубики» на животі – це незбагненна завдання, продовжуйте займатися, дотримуйтеся правильного раціону, і через деякий час ви побачите, що помилялися.

Залишити коментар