Вплив Місяця на людину: чи залежимо ми від місячних фаз?

Місяць — величний і в той же час самий звичний об’єкт в нічному небі. Його великі розміри і здатність відбивати сонячне світло у всі часи привертали увагу людей: стародавні греки і єгиптяни вважали, що воно є самостійним світилом і чинить значний вплив на долі людства в цілому і на його окремих представників.

Давньогрецький лікар Гален вважав, що характер і сила проявів передменструального синдрому у жінок прямо пов’язані з місячними фазами, а поліція британського міста Брайтон вже в наші дні заявила про намір посилити вуличні патрулі у дні повного місяця, оскільки, на думку представників правопорядку, саме в цей час зростає кількість міжособистісних конфліктів і рівень насильства в цілому.

Що являють собою місячні фази?

Спостерігаючи супутник з земної поверхні, можна помітити постійна зміна форми його видимій частині, ступінь освітленості якої постійно змінюється в результаті звернення по орбіті навколо нашої планети. Це явище отримало назву місячних фаз, до зміни яких ми звикаємо, оскільки з дитинства постійно спостерігаємо це небесне тіло у вигляді вузького серпа, то у вигляді яскравого круглого диска.

В період молодого місяця, коли світло Сонця не висвітлює Місяць, вона на деякий час ніби зникає з небосхилу.

По суті, за відносно короткий проміжок часу супутник проходить вісім фаз освітлення:

  • молодий місяць (об’єкт з Землі не видно, оскільки не освітлюється Сонцем);
  • молодий місяць (супутник видно як вузький серп);
  • 1/4 (освітлена половина небесного тіла);
  • прибуває;
  • повний місяць (супутник повністю освітлений);
  • щербатий;
  • 3/4;
  • стара місяць (знову вузький серп).

Якщо засікти дні між молодиками, ми зіткнемося з періодом часу космічних масштабів — повним циклом фаз (синодическим місяцем), який становить у середньому близько 29,5 днів, або 709 годин. Перша половина циклу (з молодика до повні) називається «зростаючої місяцем», друга — «спадної». Існує думка, що зміна фаз Місяця здатна чинити певний вплив на психіку і фізичне здоров’я людини.

Який вплив робить Місяць на організм людини?

Вплив «зростаючої місяця» на психіку і самопочуття людини вважається позитивним: у цей період люди більш активні, говіркі, натхнені й емоційні, схильні до накопичення життєвої енергії і довгострокового планування.

Тому часто можна почути рекомендації приймати важливі рішення, починати нові проекти або призначати відповідальних переговори до настання повного місяця, оскільки навколишні відкриті для спілкування і легко зав’язують соціальні контакти.

Робота стає більш продуктивною і цікавою, особливо якщо вона пов’язана з творчістю, а найбільш складні, на перший погляд, завдання вирішуються на диво швидко і просто. Але в той же час зростає ризик переоцінки власних сил, з’являється зайва імпульсивність і нервозність.

Якщо ви емоційно лабільні і знаєте, що багато в чому залежатиме від свого настрою і стану нервової системи, не забудьте перед важливим співбесідою заглянути в місячний календар!

Період «спадною місяця», навпаки, вважається не самим сприятливим навіть для активних, організованих і заповзятливих людей: знижена сприйнятливість, енергія не накопичується, а витрачається. Запізнення, неуважність уваги, сонливість і апатія здатні пустити під укіс навіть самий раціональний і чітко спланований графік.

Тому краще переключитися на завершення раніше розпочатих справ і проводити час більш спокійно і розмірено, регулярно даючи нервовій системі відпочинок і знімаючи стрес масажем, відвідуванням сауни, відпочинком на лоні природи. А ось від адреналінових розваг і подорожей, пов’язаних з небезпекою для здоров’я, варто відмовитися.

Будьте обережні за кермом: швидкість реакції в цей період дещо знижена, інтуїція теж працює не дуже добре. Вирушаючи в поїздку, будьте готові до того, що вона виявиться повною пригод і сюрпризів, навіть якщо замислювалася як спокійна службове відрядження.

Найбільш яскраво виражений негативний вплив Місяця на людину наголошується в період молодика і повного місяця. У дні, коли нічне світило не видно на небі, людина може без явної причини відчувати себе емоційно виснаженим і пригніченим, відчувати занепад сил, депресію, фізичну втому і головний біль, реєструється найбільша кількість інсультів та інфарктів.

Вважається, що цей період супроводжується прискоренням обміну речовин, а організм втрачає багато рідини, тому є сенс сідати на дієту або починати цикл очищувальних процедур. У деяких людей загострюються фобії, схильність до суїциду, маніакальні стани та інші порушення психіки. У цей час не рекомендується займатися важкою фізичною працею, щоб уникнути травм.

На жаль, вплив повного Місяця на самопочуття людини теж складно назвати позитивним: у цей час навіть особи, які мають корисним умінням міцно спати при будь-яких обставинах, можуть страждати безсонням.

Багатьох людей мучать нічні кошмари, а в денний час — безпідставна агресія і напади істерики.

Дратівливість та емоційна нестабільність стають нашими вірними супутниками, тому кількість дорожніх пригод, техногенних катастроф і нещасних випадків різко зростає. Не рекомендується проводити серйозні хірургічні операції (підвищується ризик кровотеч через поганий згортання крові) і з’ясовувати стосунки, від споживання алкоголю теж краще відмовитися.

Спортивні тренери, які знають, як може вплинути повний місяць на людину, часто радять своїм підопічним на пару днів зменшити інтенсивність фізичних навантажень і замінити силові вправи розслабляють. Фізичне перенапруження може викликати сильну втому і надовго зіпсувати настрій.

Зате повний Місяць загострює інтуїцію та творчі здібності. У людей, які страждають сомнамбулизмом, настання повного місяця нерідко стає причиною загострення стану: вони ходять, розмовляють і здійснюють інші неусвідомлені дії уві сні.

Далеко не всі вміють жити у відповідності з місячним циклом, але іноді варто спробувати застосувати на практиці знання про вплив фаз Місяця на людину, щоб досягти швидкого одужання, підвищити ефективність очисної дієти або уберегтися від неприємних пригод вдома і на роботі.

Залишити коментар