Вплив атмосферного тиску на людину

Нерідко людина скаржиться на підвищену чутливість до метеоумов. Не останню роль у цьому відіграє атмосферний тиск, який змінюється разом з погодою. Подібні зміни впливають на самопочуття людей?

Як впливає атмосферний тиск на людину: негативні прояви

Давно відомо, що зміна атмосферного тиску може істотно впливати на стан здоров’я. Особливо сильно позначається це факт при переїзді людини з одного району проживання в місцевість з разюче відрізняються кліматичними умовами. Але навіть при постійному проживанні в одному місці, зміна умов призводить до ряду негативних наслідків.

Так, при підвищенні значення даного фактора:

 • знижується кількість серцевих скорочень;
 • знижується артеріальний тиск;
 • дихання стає більш глибоким, але рідкісним;
 • погіршується слух, нюх;
 • можливо невелике оніміння поверхні шкіри;
 • голос звучить глухо;
 • спостерігається сухість слизових носоглотки і кон’юнктиви очей.

Якщо людина повністю здоровий, подібні зміни надають незначний, практично непомітний вплив.

При зниженні значення проявляються такі ознаки:

 • почастішання пульсу;
 • почастішання дихання;
 • ослаблення сили серцевих скорочень;
 • підвищення кількості еритроцитів у крові;
 • можливість кисневого голодування, так як зниження функціональності системи дихання та кровотоку призводить до недостатнього надходження кисню в організм.

Що вважається більш шкідливим: підвищення або пониження атмосферного тиску? На це питання відповісти складно, так як самопочуття людини багато в чому залежить від наявності захворювань. Особливо важко різкі зміни погоди переносять метеозависимые гіпертоніки, а також гіпотоніки.

Яке атмосферний тиск для людини оптимально?

Фізики давно запропонували метод визначення атмосферного тиску. На будь-яку точку земної поверхні і всі розташовані на ній предмети, в тому числі, і живі організми, тисне стовп повітря.

Розрахувати цю силу можна, враховуючи вагу стовпа з основою, рівною одиниці площі поверхні. Вимірюють показник в гектопаскалях, міліметрах ртутного стовпа і вмиллибарах.

Для жителя Росії звичним вимірюванням вважаються одиниці ртутного стовпа. Для людини комфортне атмосферний тиск становить 760 мм при температурі 0°С. Між іншим, зміна показника має велику практичну користь.

Саме завдяки можливості визначати значення тиску людство навчилося прогнозувати погоду на найближчий час.

Варто зауважити, що показник ртутного стовпа ніколи не залишається незмінним.

На людину атмосферний стовп тисне по-різному навіть в залежності від часу доби.Вдень показник знижується, а в нічний час, навпаки, підвищується. В умовах розрідженого повітря, наприклад, у гірських районах, людина живе в умовах зниженого тиску.

Ближче до екватора воно, навпаки, посилюється. Все це пов’язано з особливостями руху і обертання планети, розподілу повітряних мас і напрямку вітру.

Так вже вийшло, що атмосферний тиск і здоров’я людини часто пов’язані. Змінити погодні умови людство поки не в силах. Але, цілком можливо адаптуватися до них, істотно знизивши навантаження на організм. Якщо людина відчуває дискомфорт і нездужання при зміні погоди, слід проконсультуватися з вузьким фахівцем або терапевтом, який рекомендує оптимальні фармакологічні препарати, що дозволяють легше пережити несприятливий період.

Як знизити вплив атмосферного тиску на самопочуття людини

До значного погіршення стану призводить зниження або підвищення значення на 10 і більше одиниць. Однак знаючи прогнози на погоду, можна своєчасно вжити заходів, що дозволяють перенести цей період з меншим негативним впливом.

Наприклад, зниження показника, циклон, характеризується високою хмарністю, вологістю випаданням опадів. В цей час атмосферний тиск в життя людей з гіпотонією провокує порушення в роботі дихальної і серцево-судинної системи, напади головного болю, погіршення функціональності травного тракту.

Тому важливо контролювати власне ПЕКЛО.

Адаптуватися до циклону допоможуть наступні дії:

 • вживання більшого об’єму рідини;
 • міцний сон;
 • контрастний душ;
 • вживання чашечки кави.

Нормалізувати стан можна за допомогою настойок таких лікарських рослин, як женьшень, лимонник, елеутерокок.

Наближення антициклону, зони з підвищеним атмосферним тиском, обіцяє ясну безвітряну погоду і відсутність різких змін вологості і температури. Найбільш часто негативно реагує на високий атмосферний тиск осіб зі схильністю до алергії, гіпертонії, а також бронхіальній астмі. Така погода небезпечна і завищеним вмістом шкідливих домішок у повітрі.

Так як антициклон сприяє зниженню концентрації лейкоцитів у крові, відбувається істотне зниження імунітету, що призводить до ризику інфекційних процесів.

Попередити погіршення стану можна, використовуючи такі нескладні заходи:

 • контрастний душ;
 • обмеження раціону, введення в обіг більшої кількості фруктів, насичених калієм;
 • легка ранкова гімнастика.

Щоб антициклон не викликав нездужання, бажано відкласти всі важливі справи і більше часу приділити відпочинку.

У житті людини атмосферний тиск відіграє значну роль.

Однак можна знизити негативний вплив на організм і відчувати себе непогано навіть при різкій зміні погоди.

Залишити коментар