Волосся-показник здоров’я, при яких хворобах випадає волосся

Волосся людини є не тільки прикрасою і способом виразити себе через оригінальну зачіску, але і хорошим показником стану здоров’я організму. Якщо кількість випавшого волосся значно збільшилася, кінчики січуться, а шкіра голови стала сухою, з’явився свербіж – це явні ознаки порушення здоров’я і сигнал до того, що потрібно вживати заходів з порятунку волосся. Зовнішній вид локонів може багато чого розповісти про внутрішні проблеми або порушення.

Будьте уважні

Сухість волосся і шкіри голови свідчить про нестачу заліза в організмі. Якщо цього мікроелемента не вистачає, ускладнюється доступ кисню по клітинам і тканинам, відповідно і до коренів волосся кисень погано доходить. Від нестачі харчування волосся починають слабшати, їх потрібно зміцнювати. Однак маски і спеціальні сироватки хоча і допомагають вирішенню проблеми, але не усувають її причину. Для відновлення здоров’я діяти треба комплексно.

Стрес

Факторами, що провокують стрес для волосся і шкіри голови, можуть бути тривале перебування на сонці, фарбування або хімічна завивка, зміна доглядають коштів або сувора дієта. Все це значно впливає на структуру і стан локонів, змінюючи зовнішній вигляд зачіски. Вплинути на здоров’я волосся зсередини може додавання в раціон червоної риби, печінки і моркви. Ці продукти мають підвищений вміст заліза і каротину, які відновлюють структуру волосся.

Сухість і ламкість

Іноді сухість і ламкість волосся супроводжується порушенням структури нігтів, вони теж починають розшаровуватися і ламатися. А якщо до всього цього додається ще й зниження пружності шкіри, блідий вигляд, це з великою ймовірністю свідчить про нестачу в організмі такого важливого і корисного мікроелемента, як кремній. Надалі такий дефіцит може стати причиною розвитку остеопорозу. Щоб цього уникнути, варто доповнити раціон томатами, редисом, насінням, селерою і кислим молоком.

Якщо людина помічає, що волосся втратили природний блиск, а до цього додається кровоточивість ясен, можна припустити дефіцит сірки і фосфору в організмі. Якщо ситуацію не виправити, можуть початися серйозні проблеми з зубами.

Випадання волосся

Надмірне випадання волосся і свербіння шкіри голови може бути симптомом нервового розладу, тому при таких симптомах краще всього звернутися до невропатолога. До консультації з лікарем можна спробувати приймати заспокійливі чаї або збори трав, шкоди від них не буде. Зазвичай в такі збори входять м’ята, череда, кропива собача та інші. Що стосується вітамінів, які позитивно впливають на нервові клітини, то це В1 і В6.

Інтенсивне випадання волосся, яке раніше було властиве людині, особливо у жінок, є симптомом порушення в роботі ендокринної системи. Гормональні збої виникають з різних причин, і щоб їх усунути, потрібна консультація ендокринолога. Швидше за все, лікар порекомендує здати аналізи, щоб перевірити рівень гормонів в організмі. Іншою причиною випадання волосся може бути неправильна робота жовчного міхура або печінки.

Зміни зовнішнього вигляду волосся

Таке часте явище в волоссі, як лупа, може свідчити про наявність проблем в роботі шлунка і кишечника. Збалансоване харчування, частий прийом невеликих порцій їжі, відмова від фастфуду – ці нескладні правила харчування дозволять нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту і позбавитися від лупи.

Ще одним сигналом, який свідчить про нестабільну роботу печінки, може бути підвищена жирність волосся. Якщо людина вживає в їжу надмірна кількість продуктів, насичені тваринними жирами, це позначиться на зовнішньому вигляді волосся. Таке неправильне харчування може негативно позначитися не тільки на порушення обміну речовин в організмі, але і спровокувати збій гормональної системи. Щоб уберегти себе від таких наслідків, краще обмежити вживання жирних страв, а також зменшити кількість солодощів і копченостей в раціоні.

Поява ранніх сивого волосся може свідчити не тільки про стреси і нервових напругах, як прийнято думати. У деяких випадках, сиве волосся є симптомами некомфортного функціонування щитовидної залози. Консультація з лікарем дасть однозначну відповідь про можливе виникнення проблем, хоча це може виявитися просто генетична схильність до раннього посивіння.

Як колір впливає на схильність до захворювань

Цікаво, що природна забарвлення волосся також може багато в чому впливати на стан організму людини. Медиками було помічено, що власниці темного волосся мають схильність до порушень роботи щитовидної залози і різного роду гормональних збоїв. Крім того, саме у брюнеток відзначається більш часте виникнення таких жіночих проблем, як міома матки або мастопатія молочних залоз.

Світловолосі дівчата значно частіше за інших мають проблеми зі зором, а крім того серед блондинок ризик захворіти на рак вище. Ще однією особливістю білявих жінок є знижений тиск, а підвищена кислотність в шлунку може провокувати у них виникнення гастриту або навіть виразки.

Рудоволосі дівчата частіше за інших стикаються з проблемами безпліддя, оскільки вони схильні до різних захворювань жіночих органів. Крім того, близько 80% рудих жінок схильні до алергій.

Таким чином, станом і зовнішнім виглядом волосся можна багато чого сказати про здоров’я жінки, а також вчасно запідозрити порушення в роботі органів і систем.

Залишити коментар