Вкусила кішка, опухла рука або палець – що робити?

Багатьом людям подобається заводити домашніх улюбленців, адже вони вміють скрашувати сірі будні і стають справжніми друзями своїм господарям. Будь-яка людина, у якого вдома живе кішка або собака, скаже, що кожна тварина має своїм характером, звичками і уподобаннями. Вони, так само як і люди, можуть бути грайливими або серйозними, веселими і сумними, доброзичливими і злими.

Найчастіше, якщо домашньому вихованцеві не сподобається, як з ним поводяться, то він може дати відсіч і сильно вкусити людину за руку або палець. Що робити, якщо вкусила кішка і опухла рука?

Особливість котячого укусу

На відміну від собак, кішки не мають достатньо потужними щелепами, щоб заподіяти людині серйозної шкоди одним укусом, проте наслідки такої взаємодії можуть бути дуже небезпечні.

Зуби цього звіра тонкі і залишають невеликі колоті рани. Але не варто обманюватися – невеликий діаметр ще не означає, що рана не глибока. З-за того, що зуби проникають в м’язи і сухожилля, інфекція починає розвиватися не на поверхні шкіри, а в більш глибоких тканинах.

Крім того, з-за специфічних особливостей колотої рани котячі укуси погано гояться і залишають після себе помітні рубці, від яких практично неможливо позбутися.

Наслідки травми

Навіть у домашніх вихованців концентрація мікробів у ротовій порожнині така, що ускладнення після укусу наступають більш ніж у 80 відсотках усіх випадків, а якщо вас травмував завсідник вулиць, то необхідність звернення до лікаря складає 99%.

Якщо імунітет людини знижений, то ймовірність поширення інфекції дуже висока. Така ситуація досить небезпечна, оскільки безліч інфекцій може призвести до серйозного ослаблення здоров’я і навіть до погіршення рухової функції уражених м’язів.

Від укусу кішки рука опухла

Це поширена проблема тих людей, які нехтують правилами першої допомоги при укусі домашньої або вуличної кішки і не звертаються до лікаря при перших ознаках інфекції.

Зараження має місце в тому разі, якщо є наступні симптоми:

 • На місці рани шкіра трохи піднімається, натягується;
 • Спостерігається утворення гнійників;
 • Навколо рани з’явилося почервоніння, супроводжується хворобливими відчуттями;
 • Спостерігається погіршення самопочуття, підвищення температури, слабкість, неуважність.

Всі ці симптоми вимагають негайного візиту до лікаря. Також варто звернутися до фахівця в таких випадках:

 • Пошкодження від укусів великі;
 • Постраждав суглоб або сухожилля;
 • Рана знаходиться на обличчі або шиї;
 • Контакт стався з вуличною кішкою або ж з домашнім вихованцем, який часто буває на вулиці – в цьому випадку великий ризик зараження сказом.

Ігнорування подібних ушкоджень і симптомів може привести до дуже серйозних проблем зі здоров’ям, включаючи летальний результат поширення інфекції.

Вкусила кішка – що робити?

Якщо домашня або вулична кішка вкусила за руку або палець, то убезпечити себе від негативних наслідків такого неприємного контакту можна, виконуючи ряд простих дій по наданню першої допомоги:

 • У першу чергу потрібно промити рану з допомогою господарського мила у великій кількості води. Це допоможе позбутися від котячої слини з хвороботворними бактеріями;
 • Промите пошкодження знезаражують за допомогою перекису водню. В якості альтернативи можна використовувати міцний алкоголь без домішок;
 • При наявності значної кровотечі необхідно дати витекти невеликій кількості крові, щоб вымылась остання хвороботворна слина, а після цього накласти тугу пов’язку. Всі інші дії з пошкодженням можна виконувати тільки після того, як закінчиться кровотеча;
 • Якщо кровотечі немає, то пошкодження можна змастити зеленкою, йодом припекти або медичним спиртом;
 • Зверху наноситься мазь з антибактеріальним ефектом;
 • Пошкоджену ділянку шкіри необхідно закрити марлевою пов’язкою або пластиром, щоб виключити потрапляння бруду з навколишнього середовища.

При глибоких ранах рекомендується прийняти протимікробний засіб в якості допоміжного компонента для боротьби з можливою інфекцією.

Якщо зачеплені артерії або ж кровотеча не зупиняється протягом 10-15 хвилин, то потрібно обов’язково накласти тугу пов’язку і негайно звернутися за допомогою в лікарню.

Котячі укуси і сказ

Якщо за руку або палець вас вкусила вулична кішка, то велика вірогідність того, що незабаром ви можете постраждати від сказу.

У такій ситуації необхідно обов’язково звернутися до лікаря за щеплення від сказу. Це допоможе лікувати захворювання на деякий час.

Сама тварина рекомендується відловити і поспостерігати протягом декількох днів або віддати в спеціалізовану клініку.

Кішка є переносником сказу, якщо в її поведінці позначаються наступні ознаки:

 • Тварина проявляє агресію незалежно від мотивації і людини, яка до нього наближається;
 • Тварина не проявляє ознак страху перед явним противником, веде себе неприродно;
 • Кішка намагається з’їсти неїстівні предмети, не зупиняючи свою увагу на чомусь одному;
 • З пащі постійно тече слина;
 • Спостерігаються відхилення з боку нервової системи.

У людини перші ознаки сказу проявляються у вигляді остраху яскравого світла, проблем при ковтанні і неприродно бурхливої реакції на гучні звуки.

На жаль, якщо з’явилися такі ознаки, то врятувати потерпілого навряд чи вдасться, так як сказ на даному етапі розвитку медицини є невиліковною хворобою.

Не варто забувати і про те, що перші ознаки сказу проявляються не раніше ніж через 1-3 тижні після контакту із зараженою твариною, а до цього моменту захворювання можна купірувати щепленням. Саме тому не варто відкладати візит до лікаря.

Що робити, якщо вагітну вкусила кішка?

Як правило, укус домашнього щепленого від сказу вихованця, не зробить ніякого негативного дії, якщо буде оброблений належним чином.

Поверхневі ушкодження стануть повністю безпечними при знезараженні та припіканні з допомогою зеленки, йоду чи спирту. Що ж стосується антибактеріальних мазей – їх використання можливе тільки згідно інструкції при відсутності інших протипоказань.

З серйозними ушкодженнями, а також при укусах вуличних тварин необхідно негайно звернутися до лікаря за кваліфікованою медичною допомогою і додатковим спостереженням за станом здоров’я малюка при необхідності.

Чого не можна робити?

Якщо вас вкусила домашня або вулична кішка, то, безумовно, не можна залишати ситуацію без уваги, сподіваючись, що рани пройдуть самі собою. Ймовірність інфікування різними шкідливими мікробами дуже висока, тому первинна обробка при таких пошкодженнях є обов’язковою.

Крім цього, лікарі радять:

 • При наявності кровотечі не зупиняти його відразу, а дати витекти суміші крові і слини з шкідливими бактеріями. Чекати занадто довго теж не рекомендується – досить усього декількох хвилин при слабкому кровотечі;
 • Закривати рану необхідно нещільним бинтом або «дихаючим» пластиром. Це поліпшить її загоєння. Наявність щільної пов’язки протягом тривалого проміжку часу лише відсуне лікування;
 • Якщо в області пошкодження з’явився набряк, то ні в якому разі не можна вживати дій щодо самостійного усунення цього симптому. Найкраще рішення в такій ситуації – це звернення до лікаря.

Крім того, відвідати фахівця рекомендується людям з ослабленим здоров’ям – при нещодавно перенесених інфекційних захворюваннях, при наявності хронічних хвороб, а також згубних для організму залежностей. Спеціаліст випише лікарські засоби, які допоможуть запобігти можливий розвиток інфекції і погіршення стану вашого здоров’я.

Заходи профілактики

Ніхто не застрахований від раптових випадків виникнення тієї чи іншої хвороби. Цьому можуть сприяти різноманітні життєві ситуації та обставини.

Однак, дотримуючись прості профілактичні заходи, можна значно убезпечити своє життя і своє здоров’я:

 • При наявності домашньої кішки потрібно регулярно відвідувати ветеринара і ставити всі планові щеплення, особливо, якщо ваш вихованець любить погуляти на вулиці;
 • Слід уникати контакту з вуличними тваринами;
 • Поводитися з твариною треба без зайвої агресії, яка може спровокувати відповідну негативну реакцію;
 • Домашня кішка обов’язково повинна мати зайву іграшку, з якою вона може грати, кусаючи її і дряпаючи.

Як відомо багатьом батькам іноді просто неможливо захистити дітей від спілкування з тваринами. Якщо кішка сильно вкусила вашої дитини, то не зволікайте зі зверненням до лікарні, так як таке зволікання може коштувати дитині здоров’я, м’язової активності, пальці або руки, або навіть життя.

Залишити коментар