Візерунок зірочки спицями: схема і опис

Любителі заселяти свої гардероби затишними в’язаними речами знають, що найбільш теплими виробами виходять ті, що пов’язані рельєфним малюнком. Серед таких найбільш популярним по праву вважається візерунок зірочки. Схема його в’язання спицями досить проста, а головне, не вимагає великої витрати пряжі.

Вишукана простота

Візерунків для в’язання на спицях придумані сотні. Однак не всі вони доступні новачкам, чого не скажеш про такому вишуканому і ошатному орнаменті, як зірочки. Він не дуже великий, тому складних розрахунків і переборовши вам робити не доведеться. Такий малюнок буде дуже гармонійно виглядати на:

 • сукнях;
 • кофтах;
 • шапках;
 • аксесуарах (чохлах для мобільних, сумочках);
 • ковдрах;
 • подушках.

Якщо ви будете виконувати зірочки на темних нитках, фактура візерунка стане видимим ще виразніше. З цих же міркувань краще брати акрилову прядиво або вовна без ворсу, інакше малюнок просто «загубиться». До речі, орнамент чудово виглядає і на виробах для чоловіків.

4 зіркових орнаменту

Є кілька варіантів вив’язування малюнка зірочками. Вони відрізняються кількістю петельок в раппорте і можуть бути одноколірними і двокольоровими.

Одноколірний візерунок

Принцип створення зірочок ґрунтується на провязывании декількох петель разом. Розглянемо приклад раппорта.

Інструкція:

 1. Накидаємо на спиці 25 петель.
 2. 1-й рядок – кромочная, робимо лицьову, з наступною вывязываем 3 лицьові і повторюємо до кінця.
 3. 2-й рядок і всі інші виворітні в’яжемо по малюнку.
 4. 3-й ряд – крайка, 2 петлі разом робимо лицьовим, потім одна на обличчя і 3 пров’язуємо одного, протягнувши через них робочу нитку і зробивши накидну петельку з лицьового.
 5. Для наступного непарного рядка виконуємо повтор кроку №2.
 6. Наступні ряди також повторюємо. Раппорт готовий.

Ажурні зірочки

На бавовняних нитках середньої товщини дуже оригінально виходить зоряний малюнок з дірочками.

Інструкція:

 1. Накидаємо кількість петель, кратне 6, з 2 кромочний.
 2. 1-й рядок – все виворітні петлі.
 3. 2-й рядок – крайка, лицьова, пров’язуємо 5 петельок, роблячи у кожній накид, лицьова.
 4. 3-й рядок – 1 лицьова, 5 петельок знімає на окрему спицю, спускаючи накидні петлі, обмотуємо їх двічі робочою ниткою, перебрасываем на спицю справа, лицьова.
 5. До 7 ряду в’яжемо по малюнку.

Двокольоровий візерунок

Схеми та описи візерунка «зірочки» особливо легко втілювати спицями на пряжу двох кольорів, так як рельєфність малюнка проявляється відразу.

Інструкція:

 1. Накидаємо 25 петельок для рапорту.
 2. 1-й рядок і всі непарні в’яжемо виворітними.
 3. 2-й ряд – кромочная, робимо одну петельку через 3, залишаємо зліва. Накидаємо повітряну петельку і з 3 петельок робимо лицьову, перебрасываем на праву спицю.
 4. В кінці ряду закріплюємо в’язання вузликом.
 5. 3-й ряд – міняємо пряжу і в’яжемо по малюнку.
 6. Повторюємо кроки 2-5, змінюючи нитки кожні 2 ряди.

Жакардовий малюнок

До різнобарвним відноситься і жакардовий орнамент, тобто візерунок, в якому малюнок набуває фактуру за рахунок чергування ниток контрастних відтінків, а петельних маніпуляцій в ньому немає. Для такого малюнка обов’язково потрібна наочна схема, на якій ви зможете викреслювати провязанные рядки.

Інструкція:

 1. Пров’язуємо 1-й рядок виворітними петельками. Наступні виворітні не повинні бути стягнутими, інакше річ не буде виглядати елегантно.
 2. 2 ряд в’яжемо лицьовими (всі парні)
 3. 3-й рядок – при переході відтінків нитки «прикручуються до робочої, в роботу вступає нова.

Схема візерунка «зірочки», в’язаного спицями, відрізняється простотою, зрозуміла навіть недосвідченим вязальщицам. При цьому вироби виходять повністю «забитими» малюнком, що справляє враження копіткої праці з вив’язування орнаменту. Вибравши найбільш підходящу для себе опис, можна створити практичну і оригінальну річ зі стильними маленькими зірочками.

Залишити коментар