Візерунок коси спицями: схеми і опис

Серед малюнків для в’язання особливе місце займає візерунок коси, в’язаний спицями. Схеми та описи таких моделей, корисний інструментарій, пара рад, трохи терпіння – і у вашій шафі з’явиться нова ексклюзивна річ. При цьому такий стиль в’язки підходить всім: і жінкам, і чоловікам, і навіть дітям. Головне — вибрати відповідні «адресату» коси.

Нестаріюча класика

У шафі справжньої модниці чи модника обов’язково є вироби ручної роботи – наприклад, в’язані светри, плаття, жакети. І багато таких речей пов’язані малюнком з косами. Цей візерунок вважався одним з найпопулярніших у всі часи. Він являє собою переміщення групи петельок вліво або вправо по відношенню до полотна. Такий, здавалося б, нехитрий прийом:

 • робить річ більш об’ємною за рахунок опуклості косичок;
 • надає виразність усіх елементів малюнка, так як коси поєднуються з будь-якими візерунками;
 • додає речі затишку – в такий шикарний светр добре сховатися в непогожий день: відразу відчуваєш себе краще;
 • не вимагає складних розрахунків при в’язанні.

Інструменти для в’язання кос спицями

Щоб візерунок вийшов красивим, необхідно підібрати якісну пряжу і «правильні» інструменти. Що стосується першої вимоги, то тут, безумовно, справа смаку. Головне, нитки не повинні бути дуже тонкими, інакше коси не будуть рельєфними і просто загубляться в загальному малюнку.

А ось зі спицями потрібно врахувати деякі тонкощі. Фахівці рекомендують використовувати для кісок додаткову спицю, яка являє собою розпластаний гачок з кутом посередині та прямими кінцями. На це пристосування перекидаються петельки кіски, щоб ті не загубилися у процесі перехрещення. Проте досвідчені в’язальниці навчилися обходитися і без такої спиці: вони просто знімають петельки і спочатку роблять переміщення, а вже потім провязывают. Тобто тут все залежить від вправності та спритності пальців. Крім цього, потрібні:

 • прямі спиці (або кругові, якщо виріб в’яжете без швів)
 • гачок для закріплення петельок в кінці в’язання.

Корисні поради новачкам

З візерунком «косичка» зможе впоратися і починаюча рукодільниця: нічого складного в цьому малюнку немає. Але деякі хитрощі вив’язування малюнка всі ж можуть стати в нагоді:

 • натяг нитки в процесі в’язання має бути вільним, в іншому випадку кіски виявляться перетягнутим;
 • щоб малюнок був вільним, потрібно брати допоміжну спицю на один розмір менше основних;
 • для правильного напряму візерунка запам’ятайте положення допоміжної спиці: за полотном коса вправо, перед полотном – вліво;
 • якщо у вас немає спеціальної спиці для кос, а просто спустити петельки ви не наважуєтеся, то скористайтеся звичайною англійською шпилькою.

Візерунки з кіс для в’язання спицями: схеми для успішної творчості

В різноманітності малюнків для в’язання теж існує своя мода. Але універсальність кос робить цей візерунок затребуваним і у виробах «в дірочку», і в речах, пов’язаних «шишечками» або звичайною панчішної в’язкою. Завдяки такій популярності з’являється все більше і більше варіантів кісок. Розглянемо деякі з них.

Візерунок «проста коса» спицями: схема і опис

Якщо ви беретеся за такий візерунок вперше, то починайте з простий або подвійний кіски. Малюнок складається з паралельних кос, які відокремлюються один від одного кількома виворітними петельками. І чим більше таких виворітних, тим ширше відстань між косами.

Інструкція:

 1. Набираємо 14 петель.
 2. Пров’язуємо 3 виворітні, 6 лицьових, 3 виворітні.
 3. Другий і всі наступні парні ряди в’яжемо по малюнку.
 4. В’яжемо 3 виворітні, 3 переносимо на допоміжну спицю перед виробом, 3 пров’язуємо виворітними. Надягаємо петлі з додатковою спиці на основну і так само робимо виворітні. 3 в’яжемо по малюнку.
 5. П’ятий ряд в’яжемо, як і 3, але допоміжна спиця залишається за полотном.
 6. Повторюємо кроки 2-5 до необхідної довжини.

Якщо переміщення робити через один парний ряд, то косички вийдуть подовжені.

Схема візерунка «королівські коси, в’язаного спицями

Потрійна або королевська, коса виглядає дуже оригінально і підходить як для шапочок, так і для кардиганів.

Інструкція:

 1. Набираємо кількість петельок, кратну 30, не забуваючи про 2 кромок.
 2. Починаємо з особового рядка.
 3. Другий ряд і всі парні в’яжемо по малюнку петель.
 4. Потім знімаємо на додаткову спицю перед виробом 5 петельок, 5 пров’язуємо лицьовими повертаємо 5 з допоміжною і теж в’яжемо лицьовими. 10 петельок пров’язуємо лицьовими, знімаємо 5 за полотном і в’яжемо лицьовими наступні 5, далі таким же чином зняті.
 5. Наступних 2 непарних ряду в’яжемо лицьовими.
 6. 5 петельок пров’язуємо лицьовими, 5 знімаємо за виробом на спеціальну спицю, 5 в’яжемо лицьовими повертаємо 5 знятих, пров’язуємо їх теж лицьовими. Знімаємо 5 на додаткову спицю за полотном, 5 робимо лицьовими, повертаємося до знятим і теж в’яжемо їх лицьовими. Завершуємо 5 лицьовими.
 7. Наступний парний ряд в’яжемо за схемою, починаючи з кроку 2.

Як в’язати рельєфну косичку?

Для деяких виробів найбільш підходять рельєфні малюнки — наприклад, якщо це осіння стильна шапка. Візерунок «коси» (схеми і опис його в’язання спицями ми розберемо докладно) буде відмінно виглядати навіть на не дуже товстих нитках.

Інструкція:

 1. Набираємо перші петлі (в кількості, кратному 11), до яких додаємо 2 петлі для симетрії і 2 кромочні.
 2. Робимо 2 виворітні, 9 особових і знову 2 виворітні.
 3. Парні ряди в’яжемо у відповідності з малюнком.
 4. З 5 низки починаємо переплетення. Робимо 2 виворітні, 3 знімаємо на допоміжне в’язальне пристосування за виробом, пров’язуємо 3 лицьові, повертаємо зняті і в’яжемо їх лицьовими, 3 лицьові і 2 виворітні.
 5. В 11 ряду видоизменяем порядок переплетення: 2 виворітні, 3 лицьові, 3 перебрасываем на додаткову спицю перед полотном, 3 лицьові, знову лицьові на знятих і 2 виворітні.
 6. Повторюємо малюнок необхідну кількість разів, слідуючи вказівкам для кроків 2-5.

Ще один варіант такого малюнка передбачає більш щільне розташування кос. Для цього слід повторювати переплетення через 1-2 парних ряду.

Тим, хто хоче урізноманітнити свій набір малюнків для рукоділля, варто розібратися, як в’язати візерунок коси спицями. Схеми та описи не складні в реалізації, не потребують складних математичних підрахунків і спеціальних навичок. Досить озброїтися додатковим в’язальних інструментом, нитками підходящої товщини і часом. А різні поєднання варіантів кос допоможуть вам створювати рідкісні та красиві речі.

Залишити коментар