Вивих плеча: лікування після вправлення

В побуті і в спортзалі на верхні кінцівки припадає значне навантаження. Тому у травмпункті часто можна побачити відвідувачів, які не вберегли руки від удару або незручного руху. Якщо у пацієнта був вивих плеча, яким буде лікування після вправлення? Адже кожному хочеться, щоб рука діяла так само легко і безболісно, як до травми.

Не варто довго міркувати, що робити при вивиху плеча своїми силами. Звичайно ж, негайно звернутися до фахівця! Він зможе повернути кістки у вихідне положення, використовуючи при цьому не тільки фізичний вплив, але і анестетики та спазмолітики.

Якщо в результаті травми виникли ускладнення, наприклад, ушкодження тканин, нервових закінчень, судин і т. д., може знадобитися хірургічна операція. Потім потрібно звикати до носіння спеціальної пов’язки і приймати медикаменти, які допомагають зняти запальний процес у суглобі. Після зняття пов’язки людини чекає тривалий період реабілітації, без якого рухливість кінцівки відновити неможливо.

Шлях до одужання після вивиху плечового суглоба

Отже, лікар надав невідкладну допомогу пацієнту – вправив суглоб, який був вивихнутий. Безумовно, на цьому лікування вивиху плеча не завершується, адже постраждалий продовжує відчувати біль і ризикує погіршити становище нової необережністю. Щоб забути про прикру травму назавжди, потрібно пройти кілька етапів реабілітації.

Знерухомлення плеча

Для того щоб плечовий суглоб перестав хворіти і не змістився знову, його необхідно зафіксувати пов’язкою, яку не можна знімати, поки не пройде 7 днів (а в деяких випадках і більше). Протягом тижня хворий повинен приймати протизапальні засоби, а при появі больового синдрому та набряків прикладати до суглобу компреси з льоду.

Вже в цей період рекомендується займатися ЛФК, щоб м’язи зберігали тонус і добре забезпечувалися кров’ю. Але вправи в перші дні після вивиху плеча повинні бути максимально простими. Дозволяється лише недовго обертати пензлем, стискати пальці.

Первинна активність плечового суглоба

Якщо біль в області плеча відсутня, лікарі радять пацієнтам продовжувати розробляти суглоб, трохи збільшивши навантаження. Щадні заняття фізкультурою повинні тривати близько місяця і складатися з простих рухів. Після тренування може з’явитися невелика припухлість, але це не означає, що фізичні зусилля заподіяли шкоду: просто пошкоджене плече ще дуже ослаблене. Рекомендується прикласти до хворого місця лід і на наступний день знову розробляти руку.

На етапі первинної активності плеча комбіновані вправи, під час яких виконується кілька рухів одночасно, суворо заборонені. Вони можуть спровокувати повторну травму.

Зміцнення м’язів і стимуляція рухливості всієї верхньої кінцівки і спини

Цей етап реабілітації займе від 30 до 45 днів. Почувши, що потерпілий більше не скаржиться на біль і набряк, доктор може зняти фіксуючу пов’язку. Вправи третьої сходинки одужання повинні розвивати мобільність плечового суглоба. З часом людина помітить, що болі, що мучать його під час руху, зникли. Досягти такого результату допомагають силові вправи і статистичні навантаження, зокрема, утримування в міру важкого предмета. Різкі рухи все ще протипоказані.

Перехідний етап

Цей період – сполучна ланка між терапевтичними заходами і поверненням до здорового життя. Протягом 2 місяців потрібно проходити курс ЛФК, закріплює результат.

Оманливе відчуття, що самопочуття стало таким же гарним, як до травми, може спровокувати зневажливе ставлення до цього етапу. Не допускайте такого ні в якому разі, інакше в найближчому майбутньому на вас чекає повторний вивих!

Заключний період

Не можна з упевненістю сказати, скільки триватиме часовий відрізок, завершальний реабілітацію. Про це може судити тільки лікар, у якого спостерігається людина, що переніс травму. На останній сходинці відновлення м’язи слід зміцнювати за допомогою силових вправ з гантелями. Також потрібні функціональні заняття, тренують спину, плече і руку.

Головне правило заключного етапу ЛФК – поступове збільшення складності вправ, виключення перенапруження, ривків, занадто тривалих занять.

Подружіться з фізіотерапевтом!

Медики, пояснюючи, як лікувати вивих плеча після того, як суглоб повернуть в нормальне положення, підкреслюють, що лікувальна гімнастика не панацея при такій проблемі. Щоб не довелося розчаровуватися в «спортивній терапії», потрібно допомогти своєму плечу позбутися від можливих патологічних процесів, відвідуючи такі фізіотерапевтичні процедури:

  • кріолікування (обробка травмованого ділянки тіла холодом -30°C);
  • зігрівання парафіном (накладання аплікацій на хворе місце з метою зниження набряклості і поліпшення кровообігу);
  • діадинамотерапія (коротка «обробка» струмом до 100 Гц для блокування больових відчуттів і подразнення нервів);
  • індуктотерапія (вплив високочастотним магнітним полем);
  • магнітне дію (знімає біль, набрякання і покращує обмін речовин).

Якщо мав місце вивих плеча, потрібно обов’язково потурбуватися лікуванням після вправлення. В іншому випадку навіть при бездоганно точних діях лікаря-травматолога рука може відмовитися служити. Це не привід для песимістичних думок: за умови терплячого дотримання лікарських рекомендацій помірна рухливість і фізіотерапія повернуть потерпілому тілу здоров’я.

Залишити коментар