Вітрянка: інкубаційний період, заразність

Всім відомо, що про хороше самопочуття забувають надовго, якщо в організм проникає вірус вітрянки. Тривалість інкубаційного періоду і заразність цієї хвороби досить велика, що призводить до інфікування великої кількості дітей, а іноді й дорослих.

Як уникнути незавидної долі? Озброїтися знаннями та обережністю!

«Спляча» вітрянка: коли вона прокинеться і загрожує іншим?

Інкубаційний період – це часовий проміжок, протягом якого вірус або мікроб активно розвивається в організмі, але ознаки захворювання не з’являються. Прихований перебіг вітряної віспи триває від 10 до 21 доби.

В цей час вірус, який потрапив у дихальні шляхи:

  • адаптується в організмі хворого;
  • розмножується і накопичується, створюючи первинний осередок інфекції;
  • поширюється з током крові і активізує вироблення антитіл до недуги.

Дорослі довше відчувають себе здоровими після інфікування, ослаблені діти – менше. Медики стверджують, що середній інкубаційний період вітрянки у дітей до появи симптомів та призначення лікування займає 2 тижні, а у тих, хто вийшов з дитячого віку – 16 днів.

Протягом останніх 10 діб інкубації людина може «поділитися» з оточуючими збудниками захворювання, навіть не підозрюючи про це.

Протягом перших 4 днів активного періоду захворювання в бульбашках на шкірі міститься максимальна кількість хвороботворних мікроорганізмів. Коли ж завершиться заразний період вітрянки і можна буде сміливо вирушати в громадські місця, не боячись заподіяти комусь шкоду? Перш ніж упевнено йти на роботу чи навчання, доведеться дочекатися, поки зникне остання скоринка з висипу. Як правило, це трапляється через 11-21 день після початку хвороби.

Дійсно період інкубації – безсимптомний?

Дві – дві з половиною тижні після зараження вітряну віспу хворий відчуває себе цілком нормально. Але фахівці зазначають, що деякі пацієнти помічають нездужання за 1-2 дні до закінчення інкубаційного періоду вітрянки, під час «активізації» її зараження.

Найчастіше таке явище турбує дорослих, а у малюків, особливо при легкому перебігу недуги, ніяких «перших дзвіночків» проблеми не спостерігається. Встановивши цей факт, медики виявили існування 2-денного продромального періоду.

Початкові прояви вітрянки настільки схожі на симптоми інших хвороб, що хворий, як правило, і не здогадується, чому відчуває:

  • лихоманку;
  • головний біль;
  • болі в животі, м’язах і суглобах;
  • втрату апетиту.

Підказкою у ранньої постановки діагнозу може бути продромальна висип, яку називають «реш». Вона виглядає як дрібні точки (скарлатиноподібної), плями або папули (кореподобная). При переході вітрянки в яскраво виражену форму висипання зникають. Трапляється, реш з’являється на шкірному покриві разом з бульбашками і деякий час «сусідить» з ними.

Якщо ще до продромального періоду, в перші 4 доби після контакту з інфікованою вітряну віспу людиною, доктор введе пацієнту сироватку з антитілами до вірусу, хвороба може не настати або протікати в легкій формі.

Атака вітрянки і засоби для її відображення

Після закінчення інкубаційного періоду вітрянка прогресує так, що дорослий легко розпізнає її симптоми і починає лікування. Чим старша людина, тим важче протікає хвороба. Багатьом вдається звільнитися незначним підвищенням температури і висипкою, яка проходить через 3 доби.

Підлітки і дорослі зазвичай мучаться від:

  • високої температури;
  • головного болю і нудоти;
  • рясних і великих сверблячих висипань у вигляді бульбашок-везикул, які не сходять близько тижня.

Ветряночные бульбашки змазують 5% розчином перманганату калію або 1% діамантовим зеленим розчином. Також хворому призначають антибіотики і комплекс вітамінів.

Вірус вітрянки може перебувати у людському організмі більше 2 тижнів, не викликаючи симптомів хвороби. Але в останні дні перед початком проявів вітряної віспи інфікована людина вже може заражати інших. Про це потрібно пам’ятати всім, хто хоче вберегти себе або дітей від такої недуги, а якщо зараження вже сталося, почати лікуватися до фази висипань. Швидкої перемоги над вам підступної дитячої хворобою!

Залишити коментар