Вітаміни після пологів – які потрібні при грудному і штучному вигодовуванні

Вагітність, пологи, годування малюка – все це дуже важливі моменти в житті кожної жінки. Для того щоб підтримати своє здоров’я і допомогти правильно сформуватися організму дитини, необхідний здоровий спосіб життя, де потрібно приділяти багато уваги харчуванню, не можна забувати про сон та відпочинок, правильні і сумірні навантаженнях.

Вітаміни після пологів при грудному вигодовуванні – це просто необхідність для підтримки організму молодої матусі, яка перенесла вагітність і пологи. Також додаткове вживання мікроелементів і інших корисних речовин створює сприятливі умови для хорошого розвитку і нормальної життєдіяльності маленької дитини.

Сьогодні медицина стверджує, що навіть правильне харчування, при якому не витримуються всі рекомендації фахівців, не зможе повністю задовольнити організм вагітної жінки і яка перенесла пологи всім комплексом речовин. Ось тому варто звернути увагу на вітаміни, прийом яких допоможе вирішити проблему.

Чому потрібно приймати вітаміни жінкам під час лактації?

Для грудничка єдиним джерелом отримання всіх речовин для існування служить материнське молоко. І його якість дуже важлива, оскільки воно дає можливість для нормальної адаптації дитини до нових умов життя, а також є єдиною їжею для нього. Ось тому має бути насичене всіма необхідними мікроелементами і повним набором вітамінів. Звідси випливає, що від того, як харчується і який спосіб життя веде мама, повністю залежить, як розвивається і підростає її немовля.

Але витримати всі нові умови не дуже просто, адже у молодої мами істотно додалося проблем. Тепер, крім звичних жіночих обов’язків, вона більшу частину свого часу віддає новонародженому. А це призводить до того, що, за статистикою, більш ніж у вісімдесяти відсотків жінок, що переживають цей період, спостерігається недолік різних речовин. Це дуже небезпечно, оскільки може призвести до наслідків. Зокрема, у жінок з’являються проблеми з зубами, нігтями, погіршується стан волосся, і вони починають випадати. Також негативними наслідками часто є численні захворювання або навіть недорозвинення маленького.

Ось тому будь-якій жінці після пологів показана вітамінна терапія, позитивно впливає на організм як мами, так і її дитини. Але, як будь-яке медикаментозне вплив, вона повинна бути в міру, оскільки якщо переборщити, то можна накликати біду з іншого боку. Щоб уникнути цього, необхідно проконсультуватися у відповідних фахівців. Тільки їх допомогу забезпечить індивідуальний підбір вітамінного комплексу, який буде сприяти і підвищенню лактації, і відновленню правильного балансу всіх речовин в організмі мами, а значить, і її немовля.

Які вітаміни споживати після пологів?

А тепер постає наступне питання про те, які вітаміни пити після пологів годуючій мамі. Під час пологів жінка втрачає багато крові, період лактації теж стимулює віддачу корисних речовин з організму мами її малюкові. Ось тому і характеризується дефіцитом вітаміну С, також часто відзначається нестача вітаміну d і входять у групу Ст. Крім того, відзначається істотний недолік фолієвої кислоти, дефіцитними для організму мами стають цинк, кальцій, магній.

Своєчасно звернувши увагу на свій стан, жінка повинна прийняти необхідні заходи для свого повного відновлення. В першу чергу потрібно забезпечити правильний раціон харчування. У нього повинні входити у великій кількості свіжі фрукти, ягоди, овочі. Не можна відмовлятися від злаків і кисломолочних продуктів. Потрібні для організму нежирна риба і м’ясо.

Дуже позначається недолік кальцію. Шкірний покрив в цьому випадку набуває тьмяний відтінок, починає лущитися. Також погіршується стан волосся і нігтів, і, що ще неприємніше, так це погіршення якості грудного молока. Ось тому будь-які молочні продукти обов’язково повинні бути присутнім при грудному вигодовуванні. Також допомагає у вирішенні даної проблеми брокколі.

Кращим варіантом залишається той, при якому весь комплекс вітамінів після пологів надходить з їжею. Для того щоб збалансувати її, розрахувати необхідність вживання тих чи інших продуктів, потрібно знати вміст у них корисних речовин:

 1. Щоб запобігти випадання волосся після пологів, привести в норму слизові, кісткові тканини, шкірний покрив і нігті в достатній кількості має бути ретинол (А). Його досить у яйцях та печінці, є в абрикосах і сирі, багато в молоці;
 2. Для нормального функціонування нервової системи важливий тіамін (В1), якого достатньо у злакових і бобових;
 3. Для оптимальної роботи печінки і нервової системи, перебування в тонусі м’язової тканини необхідний в достатніх кількостях рибофлавін (В2) – речовина для зростання, якого достатньо в кисломолочних продуктах;
 4. Формування нервової системи у немовлят потребує певної кількості піридоксину (В6), якого багато в м’ясі та рибі, а також картоплі, капусті і горіхах;
 5. Також риба і м’ясо, сир, кефір та інші кисломолочні продукти мають потрібну кількість ціанокобаламіну (В12), який бере участь в розвитку різних нервових і інших процесів в організмі малюка;
 6. Правильне функціонування роботи травного тракту, стимуляція обміну речовин, переробка вуглеводів і жирів – все це забезпечує в основному нікотинова кислота (РР). Вживаючи субпродукти, гречку і м’ясо, можна задовольнити організм в даній речовині;
 7. Великою кількістю позитивних властивостей володіє аскорбінова кислота (С), яка покращує імунітет, попереджає появу запальних процесів, зміцнює стінки клітин, без неї неможливо засвоєння організмом заліза. Ось тому дуже важливо їсти багато фруктів і овочів;
 8. Нормальний розвиток малюка неможливо без достатньої кількості в організмі токоферолу (Е). З цього випливає необхідність вживання насіння соняшника, а також соняшникової олії. Дана речовина сприяє нормалізації роботи грудних залоз під час лактації, а також позитивно впливає зміни в статевих залозах немовляти;
 9. Вершкове масло, яйця, риб’ячий жир – всі ці продукти містять велику кількість кальциферол (D), який є перешкодою для розвитку рахіту у дітей, оскільки сприяє зміцненню кісткової тканини.

Правильно харчуючись і вживаючи додатково відсутні в організмі вітаміни, жінка під час вигодовування грудним молоком своєї дитини вирішує наступні завдання:

 • Реабілітація і зміцнення імунної системи після перенесених пологів;
 • Забезпечення повноцінного харчування для малюка;
 • Поповнення організму дефіцитними корисними речовинами.

Варто відзначити, що всі пункти дуже важливі, оскільки гарантують швидке відновлення для жінки і якісну адаптацію для немовляти. Також необхідні вітаміни після пологів для некормящих. У цьому випадку виконується два пункти з трьох попереднього списку, що, безумовно, теж дуже істотно.

Вітаміни від випадіння волосся після пологів

Після пологів у багатьох жінок спостерігається стрімке погіршення стану волосся. Причин тут кілька. Серед них гормональні зміни, перебування в стресовій ситуації, загострення патологій в організмі. Також варто згадати і нестача вітамінів, який сприяє явищу.

Які ж потрібні вітаміни для волосся після пологів? А все ті ж, про які вже йшлося. А це, вся група В, вітаміни С, РР і Є. Їх можна поповнити, споживаючи спеціально розроблені препарати. У разі якщо малюк ще на грудному вигодовуванні, важливо отримати консультацію педіатра. Серед найбільш популярних варто виділити такі вітаміни проти випадіння волосся після пологів, як «Алфавіт», «Эвисент», «Ревалід». Також варто скористатися рецептами народної медицини. Використовуючи маски і відвари, можна значно поліпшити свої волосся, не нашкодивши при цьому дитині.

Пам’ятайте, що навіть корисне може нашкодити, тому не перестарайтеся, щоб не заробити гіпервітаміноз!

Залишити коментар