Вітаміни для котів: синтетичні препарати та природні джерела

Збалансувати харчування кішки натуральними продуктами досить складно, а спеціалізовані сухі корми не завжди належної якості.

Тому рано чи пізно кожен господар, який дбає про здоров’я свого вихованця, замислюється про придбання вітамінів для котів.

Що може свідчити про брак вітамінів у тварини?

Є кілька показників, які свідчать про те, що коту або кішці не вистачає вітамінів:

 • випадання шерсті, і дуже рясно в період линьки;
 • з’являються вогнищами лишаї (на морді, спині);
 • пропадає апетит;
 • «закисають» ока;
 • кіт поводиться вкрай пасивно;
 • втрачає вагу;
 • з’являються інші захворювання.

Отже, при перших підозрах на нестачу вітамінів, потрібно як можна швидше почати заповнювати цей дисбаланс. У запущених випадках, коли це явище спостерігалося роками, відновити здоров’я тварини буде зовсім непросто.

Коли ще потрібно замислюватися про придбання вітамінів?

Навіть якщо тварина цілком здорово, в деяких ситуаціях раціон потрібно доповнювати комплексами вітамінів:

 • Взимку, навесні. Сезонні зміни природи теж впливають на котів. Весняний період линьки у деяких особин затягується, шерсть стає негустий.
 • При вагітності, лактації. У цей непростий період організм кішок потрібно всіляко підтримувати, бо він забезпечує життєдіяльність кількох особин відразу.
 • В силу особливостей породи у кішок можуть бути вроджено слабкі ті або інші органи, суглоби. Тому комплекс потрібно давати пити курсами час від часу.
 • Існують вітаміни швидкого дії з заспокійливим ефектом, які застосовуються в стресових ситуаціях – відвідуванні лікаря, переїзді.
 • Варто давати вітаміни кішкам і в літньому віці. Вони, як і люди, підвладні віковим змінам, організм вже не так ефективно засвоює корисні речовини з їжі, спостерігається випадіння шерсті, зубів.

Важливо давати коту курсами вітаміни, обов’язково дотримуючись необхідний перерву, який зазвичай вказується виробником. У разі, якщо тварині постійно давати вітаміни без перерви, а потім припинити, то спрацює «ефект відміни» – кіт почне хворіти, може спостерігатися випадання шерсті. Це пояснюється тим, що його організм вже звик розраховувати на цю додаткову дозу елементів і без неї не справляється.

Вітаміни на всі випадки життя котів

Є два основних типи вітамінів:

 • комплексні (для різних потреб);
 • моновитамины (препарати, що постачають організм якимось одним вітаміном, якого не вистачає).

Якщо сам факт нестачі можна визначити по ряду візуальних ознак (погана шерсть), то якого саме вітаміну віддати перевагу при виборі, скаже тільки ветеринар після здачі котом аналізів.

Крім того, є вітаміни, які підходять для лікування тварини, і ті, які є сенс брати тільки у вигляді підтримки, разом з основною, цілеспрямованої терапією. Перед тим як купити який-небудь розрекламований комплекс, краще все ж проконсультуватися з ветеринаром.

Вагітність. Лікарі радять починати приймати комплексні вітаміни ще за місяць до планованого запліднення, і, природно, давати їх кішці всю вагітність і наступний етап годування. Це допоможе її організму з найменшими втратами пережити поява на світ кошенят, зміцнить імунітет.

Відчутного результату можна досягти лише через місяць регулярного прийому вітамінів. Гарну репутацію для цієї мети заробив препарат Biofaktory Фельвит Мульти.

Кастрація і стерилізація. Це сильне потрясіння для тваринного і йому потрібно допомогти швидше відновитися після операції. Для цього чудово підійдуть вітаміни Neo Фармавит, Радостин. Ці препарати слід давати щодня по таблетці протягом місяця.

Старість. Це стан вносить суттєві корективи в харчування тварини: відсутність і випадання зубів робить неможливим пережовування твердої їжі. Це ж стосується вітамінів. Тому варто зупинити свій вибір на вітамінних гелях Нутрі-Вет або Sanal Senior Lecithin.

Вони підтримають здоров’я суглобів і зв’язок, зміцнять імунітет, поліпшать стан шерсті. Капсули Урі-Ізі допоможуть сечостатевої системи кота. Їх потрібно давати двічі на день розрахунку 1 капсула на 5 кг ваги тварини.

Періоди стресу. В цьому випадку підходять швидкодіючі препарати з трав’яними заспокійливими екстрактами. Вони, як правило, містять котячу м’яту, ромашку, пасивлору. Це такі комплекси, як Нутрі-Вет, Pet-Ease Paw-Gel.

Загальне зміцнення організму кота

Дорослим особинам

В їжу додають наступні вітаміни: кальцій, вітамін Д, 8in1 Excel CALCIUM, Беафар або Vitakraft. Мінімальний курс прийому – 1 місяць. Після цього на 3 тижні (якщо немає інших рекомендацій ветеринара) роблять перерву перед наступним курсом. Зі змінами періодів можна міняти і марку препарату. Для підвищення імунітету рекомендують комплекс Анивитал Фелииммун. Для зміцнення кісткової системи і зубів відмінно підійде Beaphar Irish Cal.

Як старим котам, так і молодим можна запропонувати загальнозміцнюючі вітаміни у формі гелю, які наносяться прямо на лапу тварині, а згодом, їм злизує. Робити це потрібно 1 раз в день. Через місяць застосування спостерігається значне поліпшення зовнішнього вигляду шерсті, тварина стає активнішою.

Кошенятам

Для повноцінного розвитку, активного зростання і зміцнення імунітету кошенятам потрібен якісний комплекс вітамінів і мінералів. Биофактори Нутримикс допоможе правильному формуванню і зростанню кісткової тканини, суглобів, зубів, вовни. Це дасть сильну основу для подальшого розвитку здорової тварини.

Більш того, ветеринари стверджують, що вихованці, які в ранньому віці отримували комплексні вітаміни, зрілості хворіють у кілька разів рідше за своїх побратимів, відрізняються здорової активністю.

З якої їжі можна брати вітаміни?

Можна піти більш складним, але і більш надійним шляхом. Не завжди препарати навіть преміум-класу виправдовують очікування. До того ж, їх часто підробляють. Зрозуміло, що тварині від них не буде ніякої користі, імунітет вони не піднімуть і на стан шерсті не вплинуть. Тому деякі власники вдаються до натуральної вітамінізації і коригують раціон вихованця, насичуючи його тими чи іншими продуктами.

Дотримати необхідний баланс вкрай важко, але хороших результатів можна досягти, якщо підійти до питання відповідально:

 • Вітамін Е. Міститься в соняшниковій олії, можна в невеликих кількостях додавати у каші. Також цей вітамін входить до складу пивних дріжджів, яєчного жовтка і сирої печінки. Він сприятливо впливає на зовнішній вигляд вовни і на внутрішні процеси організму. Проте передозування їм вкрай небажана – у дорослої особини викликає розвиток злоякісних пухлин.
 • Вітамін А. Це м’ясо, сира печінка і морепродукти. Зловживання ним також вкрай небажано, особливо для вагітних кішок.
 • Вітамін С. В нормі він виробляється в невеликих кількостях організмом тварини самостійно. Якщо лікар діагностує брак цього вітаміну, він призначає його прийом у формі розчину. Передозування погано позначається на тварині, але цей стан швидко проходить.
 • Корисні речовини групи В. Для поповнення їх запасів потрібно робити акцент на крупах, молоці, чорному житньому хлібі.

Існує два способи, як заповнити нестачу того чи іншого вітаміну в кота або кішки: за допомогою збалансованого харчування або з допомогою готових засобів з ветеринарної аптеки. В обох методів є свої переваги і недоліки, і, лише відчувши кожен з них, власник може з упевненістю сказати, що підходить його вихованцеві краще.

Залишити коментар