Вітальня, суміщена з кухнею: за і проти

Кухня-вітальня – одна з модифікацій популярних сьогодні студій, передбачає єдине приміщення без стін і перегородок, лише візуально поділена на функціональні зони.

На перший погляд, виглядає дуже привабливо. Але чи немає в такому плануванні підводних каменів?

Переваги об’єднання кухні і вітальні

  1. Можливість розширити простір і збільшити площу приміщення: як візуально, так і фактично. Знесення перегородок і грамотна розстановка меблів в сукупності дозволяють отримати шикарний інтер’єр.
  2. Більшість сучасних кухонь недостатньо просторі для створення і функціональної зони для готування їжі, і «куточка» для посиденьок, тому застілля часто переносяться на диван у вітальню. Об’єднання – шанс організувати повноцінну столову зону.
  3. Цілісний простір дає можливість оперативно і якісно накрити на стіл і почати торжество. Крім того, господиня в процесі готування бере участь у загальній бесіді і не відривається від того, що відбувається.
  4. Велика площа дозволяє втілити в життя безліч інтер’єрних задумів. Функціональна меблі: стильні стінки для вітальні, шафи-купе або комоди краще виглядають в просторих кімнатах.

Недоліки об’єднання кухні і вітальні

  1. Перше, і, мабуть, найголовніше – запахи. На кухні не уникнути моментів, коли щось «втекло» або пригоріло. І далеко не всі продукти приємно пахнуть на етапі обробки. Але ця проблема вирішувана – монтаж потужної витяжки і грамотне пристрій вентиляції врятує ситуацію.
  2. Звуки. Велика частина побутової техніки видає шум. І якщо сучасні холодильники та посудомийниці працюють практично безшумно, то рівномірного гудіння витяжки або пральної машини в режимі віджимання не уникнути. Подумайте, чи буде вам комфортно дивитися фільм або читати книгу в компанії з сторонніми звуками?
  3. Чистота і порядок. Як правило, на кухні панує творчий безлад. Неминучі тут і бризки, плями різного походження. Об’єднати два приміщення – все одно що підписатися на беззастережну чистоту.
  4. Неможливість усамітнитися. Якщо сім’я велика, а кімнат в квартирі трохи (або всього одна), добре подумайте, перш ніж позбавити себе ізольованого приміщення.

Технічні аспекти

У першу чергу потрібно відзначити, що об’єднати газифицированную кухню з вітальні не представляється можливим – це суперечить Житлового кодексу. Можливість перепланування є тільки у тих, хто відмовився від газу на користь електрики.

Перш, ніж вносити будь-які зміни в планування квартири, необхідно звернутися в компетентні органи (зазвичай це БТІ) з метою їх узаконити. І, звичайно, всі роботи з демонтажу старих та встановлення нових стін слід довіряти тільки професіоналам.

Як розділити простір?

Щоб нове, просторе приміщення не виглядало порожнім і надмірно великим, необхідно продумати прийом зонування.

Підлога, стіни і стеля. «Намалювати» візуальну кордон можна за допомогою особливої конструкції. Зазвичай це подіум або споруду з гіпсокартону. Обіграти поділ можна і різними матеріалами обробки. Для кухні краще вибрати що-то легко миється: керамічну плитку, водовідштовхувальні шпалери, пластик. Для вітальні – звичні ламінат, паркет, фарбу тощо

Меблі. Ефектно розділити простір на дві частини можна і за допомогою меблів. Поставте на кордоні обідній стіл зі стільцями або диван. М’які меблі, звернена спинкою до кухонній зоні, не втратить своєї функціональності і одночасно виконає функції смисловий перегородки.

Барна стійка. Відмінне у всіх сенсах рішення, яке зазвичай приймають при переплануванні. Барна стійка з парою високих стільців – це красиво, зручно, а головне – бюджетно!

Залишити коментар