Віскі з содовою: у чому секрет популярності?

Найпопулярнішим коктейлем для цінителів благородних напоїв є віскі з содовою. Займає на даний час лідируючі позиції в усьому світі, він був придуманий в США. Рецепт і пропорції цієї суміші досить різноманітні, як і сорту самого віскі. Багато цінителі цього шикарного напою в Шотландії воліють пити його в нерозведеному вигляді.

Але, якщо розібратися в хімічному складі віскі, то ми зможемо переконатися в його насиченості і досить великої фортеці. Саме тому розбавлення віскі з содовою водою зробило цей напій таким популярним.

Основне завдання – підкреслити букет смаку та аромату

Вода відіграє важливу роль при розведенні. Вона не повинна нести в собі додаткові смаки, так як напою можна пошкодити, зіпсувати цінну суміш, яка багата як на смакові якості, так і на аромати.

Але чому тоді так популярно робити коктейль, в якому використовують содову воду?

Існує таке поняття, як розкриття ароматів і смакових якостей. Ось саме з’єднання віскі з содовою дозволяє нам зробити це краще всього. Все-таки це досить міцний напій. Бочкова фортеця спільно з молтом становить 60%, а то і більше.

Погодьтеся, не кожен може пити алкоголь з такою фортецею. І саме певна водичка дозволяє розбавити фортеця і навіть зробити його освіжаючим напоєм. Содову можна приготувати самостійно, а можна пити вже готову.

Є маса рецептів приготування содової води. Можна в теплій воді розчинити пару ложечок цукру і додати в отриману суміш чверть чайної ложки лимонної кислоти і стільки ж соди, все гарненько перемішати. Після остигання ви отримуєте содову воду, яку сміливо можна додавати в ваш напій. А можна приготувати його ще простіше.

Звичайний рецепт, що полягає у гасінні харчової соди на кінчику ножа декількома краплями соку лимона прямо над склянкою води. Потім, сода погашена додається у воду і ретельно перемішується.

Від чого залежить смак напою

Для приготування коктейлю з алкогольної суміші потрібно в першу чергу визначитися з сортом вихідного продукту. Адже неповторний аромат і смакова цінність мають підкреслювати якість отриманого алкоголю. А завданням содової є підкреслити наявний аромат, зробити його більш витонченим і вишуканим.

Найбільш відомі три рецепти алкогольних напоїв, в основі приготування яких лежать віскі з содовою – міцні і освіжаючі.

Вживають їх люблять однаково.

  • Міцний коктейль потрібно пити, не розмішуючи з доданими компонентами. Цей рецепт
    передбачає співвідношення п’ятдесяти мілілітрів віскі на тридцять мілілітрів содової;
  • А багато любителів є прихильниками менш міцного коктейлю, де пропорція віскі до содової дорівнює 1:2. З кожним вашим ковтком смак буде все більше розкриватися, завдяки різній щільності рідин, що дозволяє змішуватися більш повільно і поступово. П’ють таке з’єднання часто в холодну погоду. Воно чудово зігріє вас і поліпшить настрій;
  • Як можна пити освіжаючий коктейль віскі з содовою в жарку погоду? Цей ефект досягається великим вмістом содової води у відношенні до віскі. Якщо ви налили, наприклад, 50 мл міцного алкоголю, то водички має бути мінімум 150 мл. Цей коктейль ви можете сміливо розмішувати і насолоджуватися освіжаючим ефектом «чудесного» з’єднання рідин.

Секрети від фахівців

Вживають віскі у всіх країнах світу, створюючи все більше нових видів «цікавих сумішей» з цим благородним алкоголем. Чому краще пити віскі з содовою? Тому що коктейль виходить смачним з особливим ароматом. Дегустатори рекомендують, щоб вода, що використовується для розведення, для більшого розкриття смаку напою, була з тих же джерел, що і вода, яка використовується для приготування віскі.

Але адже ми не завжди можемо її дістати. На допомогу приходить рецепт з’єднання віскі з колою, який також вживають в багатьох країнах і він зміг стати досить популярним. Але ось пити суміші з льодом однозначно не рекомендується.

На думку експертів, ефірні олії дорогих напоїв, до яких, безсумнівно, належить віскі, починають випаровуватися при температурі напою 18-20 градусів. Саме тому п’ють алкогольні суміші якраз такої температури. Адже лід призводить до зниження покладених 18 градусів, а, отже, відбувається втрата ароматичних якостей. Вживати напій можна і не розбавленим, дуже маленькими ковтками, насолоджуючись смаком, але для цього необхідно вибирати більш м’які сорти.

Віскі з содовою є універсальним коктейлем. П’ють їх як в жарку погоду, так і холодними зимовими вечорами.

Коктейль вважається класичним і йде поза часом, завжди буде одним з найбільш популярних серед поціновувачів дорогих і благородних напоїв.

Залишити коментар