Вірусний кон’юнктивіт у дітей: симптоми і лікування

Запалені очі, припухлі і почервонілі повіки, свербіж, який викликає занепокоєння малюка, – це перші симптоми кон’юнктивіту. Захворювання буває різних видів, може протікати в гострій формі або переходити в хронічну. Батькам важливо знати, як виявляється вірусний кон’юнктивіт у дітей, адже в деяких випадках це запалення небезпечно.

Такі різні мікроорганізми…

Якщо слизова оболонка очей запалюється через вірусної інфекції, це захворювання називають вірусним кон’юнктивітом. Його збудники, в свою чергу, бувають різних видів. Деякі з них не завдають серйозної шкоди дитячому організму, в той час як інші є досить небезпечними.

У дитини може бути один з видів вірусного ураження органів зору:

 • ізольований (його викликає аденовірус, простий герпес, ентеровірус, оперізувальний лишай);
 • супутній вірусних інфекцій (грипу, краснухи, кору, вітряної віспи).

Вірусний кон’юнктивіт у дітей виникає часто — практично так само, як ГРВІ. Проте педіатри закликають батьків серйозно ставитися до лікування цього запалення, щоб виключити всі можливі ускладнення. Ось в яких випадках необхідно звернутися до дитячого лікаря:

 • запалилися очі у малюка віком до 1 року;
 • запальний процес триває більше 2 днів;
 • дитина боїться дивитися на світ;
 • є скарги на сильний біль в очах і погіршення зору;
 • на верхньому столітті помітні маленькі пухирці;
 • очі «закисають» після сну.

Якщо малюк постійно тре і чеше оченята і область навколо них, а повіки почервоніли і набрякли, то це може бути вірусний кон’юнктивіт. У дітей симптоми та діагностика цього захворювання – це компетенція педіатра або дитячого офтальмолога. Цитологічні та вірусологічні дослідження дозволяють фахівцям визначити, який саме мікроорганізм викликав інфекцію і як її лікувати. Крім того, лікарі перевіряють, збільшені привушні лімфатичні вузли, їх чутливість.

Небезпечні віруси – серйозне лікування

У випадках, коли виявлено вірусний кон’юнктивіт, лікар аналізує симптоми і призначає лікування. Якщо запалення очної оболонки у дітей викликав аденовірус або герпес, то терапевтичні заходи проводяться під суворим контролем фахівців. Це найнебезпечніші види кон’юнктивіту.

Аденовірус приносить дітям багато неприємних відчуттів. Такий вірус проникає в організм повітряно-крапельним шляхом і через дотик до зараженої поверхні. Крім симптомів, загальних для всіх видів запалення очей, це захворювання супроводжується підвищеною температурою тіла, запалення органів дихання, порушеннями сну.

Болісно протікає і герпетичний кон’юнктивіт – захворювання, що викликається вірусом простого герпесу. Запалення може проявлятися у 3 формах:

 • фолікулярній (слабо виражений запальний процес);
 • катаральній (гостре і болюче початок, перебіг супроводжується невеликою кількістю слизових виділень);
 • везикулярно-виразкової (з’являються герпетичні бульбашки).

Призначаючи, ніж лікувати вірусний кон’юнктивіт у дитини, лікарі зазвичай прописують очні краплі (наприклад, Офтальмоферон). Закопування забезпечують до 6 разів на день. Перед застосуванням крапель очі потрібно промити – підійде тепла кип’ячена вода або відвар ромашки. Для кожного ока використовують одноразовий ватний тампон.

Щоб не допустити повторення інфекції та для профілактики супутніх захворювань призначають мазі — тетрациклінову або еритроміцинову. Їх застосовують на ніч, закладаючи препарат за нижню повіку. А якщо виявлений вірусний кон’юнктивіт у дітей, спричинений герпесом, то лікування зазвичай проводять загальними і місцевими препаратами із вмістом ацикловіру.

Діти нерідко хворіють вірусним кон’юнктивітом. Це захворювання вимагає від батьків уважності та обережності. Адже, якщо запалення викликано вірусом герпесу або аденовірусом, дитина потребує серйозного лікування. Для швидкого і повного одужання важливо своєчасно звернутися в поліклініку і правильно виконати всі приписи фахівців.

Залишити коментар