Вірус герпесу 6 типу у дітей

Дитячих захворювань сьогодні досить багато. Вже з самого народження малюки піддаються різним інфекцій, вірусів, а організм не завжди в силах побороти їх. Одним з прикладів є вірус герпесу.

Герпесу 6 типу – що це?

Як відомо, герпес – це вірусне захворювання, що вражає шкіру та слизові оболонки. Воно проявляється у вигляді висипань. Існує багато типів цього захворювання. Вірус простого герпесу 6 типу у дітей вивчений мало, але захворюваність малюків до 3-х років досить висока, тому до нього багато уваги.

Цікаво, що герпесу 6 типу має 2 підтипи – А і Б. Діти зазвичай заражаються другим підтипом. Потрапляючи в організм, вірус впливає на лімфатичну систему. Штам на латентному етапі живе в Т-лімфоцитах і макрофагах, але його проявів не спостерігається, поки не настали відповідні для нього умови.

Вірус небезпечний тим, що дитячий організм, а він ще не сформувався до кінця, не може активно і повністю ефективно протистояти збудника. Якщо температура підвищується до високих значень, у дитини можуть початися судоми. Він може втратити свідомість. Іноді м’язи починають скорочуватися, що може викликати епілептичний припадок. У рідкісних випадках у ролі ускладнень можуть виступати такі захворювання, як менінгіт, енцефаліт, пневмонія. Якщо розвиваються судоми, але немає інших симптомів, дуже важливо правильно поставити діагноз, не визначивши ідіопатичну епілепсію, якщо її немає.

Причини вірусу герпесу

Головні шляхи передачі вірусу 6 типу:

  • слина, вона передається від дорослих переносників вірусу при поцілунках;
  • уражені мигдалини;
  • родові шляхи, якщо мама піддалася дії вірусу;
  • повітряно-крапельний шлях.

Вірус герпесу 6 типу активізується при особливих обставинах. Одним з них є психологічний стрес. Нервова система у дітей не така міцна, як у дорослих, тому у дитячому віці набагато більше ситуацій, які можуть викликати стрес. Ще одна обставина, після якого вірус може почати активно діяти — це закінчення періоду лактації. Материнське молоко – дивна рідина, яка підсилює захисні реакції дитячого організму, зміцнює його здоров’я. Коли воно не надходить, користь зберігається, але все одно без материнського молока дитячий організм не такий сильний. Ще одна обставина для активації вірусу герпесу 6 типу – зниження імунітету з-за хвороби. Навіть доросла людина часто починає хворіти саме з-за того, що ослаблена його імунна система, що і говорити про дитячому організмі.

Симптоми вірусу

Інкубаційний період розвитку захворювання від 1-ї до 2-х тижнів. Перші симптоми вірусу герпесу 6 типу у дітей з’являються до кінця цього періоду. Можна виділити наступні ознаки:

  • висока температура; спочатку захворювання вона може досягати 40 градусів, її тривалість іноді досягає тижні;
  • набряклі, почервонілі мигдалики, задня стінка глотки;
  • збільшені лімфатичні вузли, розміри селезінки;
  • висипання на слизовій язика, м’якого неба.

Крім цього можуть спостерігатися такі ознаки, як нудота, блювання, пронос, кашель, нежить, порушення свідомості. Щодо висипки варто зауважити, що часто вона з’являється спочатку на спині, потім переходить на живіт, шию, область за вухами. Вона ніяк не позначається на стані дитини, а тримається всього пару днів.

Іноді захворювання приймає особливий характер, зазвичай це діти до 6 місяців. У таких випадках висока температура – єдиний симптом. На жаль, у цій ситуації нелегко поставити правильний діагноз, іноді вірус герпесу 6 типу в такому прояві приймають за звичайну застуду. Звичайно, лікування призначається неправильно.

Якщо дитина одного разу переніс вірус, у нього до кінця життя вироблений імунітет до цього захворювання. Але якщо знижується імунітет, може статися рецидив, тільки ось зовнішніх проявів у нього немає, лікування не потрібно.

Лікування вірусу

Лікування вірусу герпесу 6 типу у дітей, як і інших захворювань, має призначатися лікарем. Тому мудрі і дбайливі батьки при будь-яких симптомах відразу ж йдуть до лікаря і слідують його призначень. Використовується комплексна терапія. Лікування спрямоване на пригнічення вірусної активності і полегшення проявів захворювання.

Призначається противогерпетический препарат, який успішно бореться з будь-якими типами вірусу. Використовуються імуностимулятори. При лихоманці призначають жарознижуючі. Дитина повинна пити багато рідини, оскільки це допомагає впоратися з високою температурою.

На рахунок вірусу герпесу 6 типу у дітей Комаровський, відомий дитячий лікар, вважає, що вилікувати його повністю і назавжди неможливо. Тому слід зробити все, щоб дитина не заразився ним. Якщо ж уникнути цього не сталося, потрібно вести з ним активну боротьбу, щоб він відступив. Мелить не можна, інакше виникнуть ускладнення!

Залишити коментар