Вирощування петрушки у відкритому грунті

Класичний набір салатної зелені, який повинен бути присутнім на городі кожного поважаючого себе дачника, складається з кропу і петрушки. І якщо перший росте як бур’ян, то з вирощуванням другий припадає трохи поморочитися. А справа все в тому, що всі наявні сорти петрушки люблять полив, розпушування і хоч мало-мальскую підгодівлю.

За проявлену турботу кущики обдарують вас ароматною зеленню з м’яким смаком, яка стане відмінним доповненням до супів, салатів, м’ясних і рибних страв. Крім того, в петрушці містяться вітаміни і речовини, що оптимізують процеси травлення. Ну а жінкам давно відомо про відбілюючих домашніх масках і лосьйонах на основі гілочок і коренів прянощі. Впевнені, що такі аргументи смотивируют і вас скоріше дізнатися, яким саме чином відбувається вирощування петрушки у відкритому грунті і в тепличних умовах, про що й піде мова в даній статті.

Терміни висадки

Серед дачників практикується два абсолютно різних методу культивування ароматної зелені. Перший передбачає подзимнее вирощування багаторічної петрушки з насіння, посіяних в землю безпосередньо перед першими заморозками, тобто, в останніх числах жовтня – початку листопада. У другому випадку посадковий матеріал закладається в грунт дуже рано навесні, як тільки з городу піде сніг, і перестануть бити заморозки.

Але мало хто знає, що вирощування кореневої петрушки може відбуватися і третім, конвеєрним способом, коли насіння культури потрапляють в землю з різницею в декілька тижнів. Якщо все розрахувати правильно, то урожай свіжою, гладенькою, молодою і ароматної зелені можна буде отримувати аж до середини, а то і до самого кінця серпня. Таким прийомом користуються люди, які вирощують петрушку на продаж.

Тепличне культивування

Вирощування петрушки в теплиці для власних потреб або на продаж може відбуватися шляхом
посіву насіння культури, або висадки її дорослих коренеплодів. Якщо використовуються насіння, їх заздалегідь розподіляють між двома тканинними клаптями, і п’ять діб тримають вологими при кімнатній температурі. Така тактика називається «прокльовування», і після появи мінімальних паростків насіння піддаються загартуванню, тобто кілька днів перебувають на вулиці, де температура повітря може досягати +2 градусів. Вважається, що така схема допомагає скоріше отримати урожай зелені.

Листова петрушка відмінно росте і з коренеплодів, які завчасно витримують у прохолодному і вологому місці, в ящику або відрі з піском. Висадка їх відбувається в политі водою борозенки, причому самі корінці розташовуються похило, і прикидаються землею з таким урахуванням, щоб верхівка залишилася відкритою. Між окремими борозенками слід залишити 15-ти сантиметровий відстань, а самі корені розташувати з інтервалом у 6-8 див.

Вирощування зелені таким методом гарантовано дає в 4 рази більший урожай, ніж посів насіння, але на весь процес посадки і догляду доводиться витрачати досить багато часу. Тим більше що ще треба десь роздобути кореневища, зберегти їх до моменту висадки і виходити до отримання перших паростків.

Культивування у відкритому грунті

В даному випадку підготовка посадкового матеріалу, вирощування і догляд за петрушкою кучерявою відбувається за таким алгоритмом:

  • Спочатку перевіряється схожість насіння, для чого їх поміщають у вологу ганчірку на пару
    діб, не менше. Так можна позбавити себе від безцільного очікування сходів з некондиційного садивного матеріалу. Варто зауважити, що насіння петрушки не втрачають свою здатність до схожості протягом кількох років;
  • Якщо висадка в землю мається на увазі ранньою весною, то ділянка під засеивание готується з осені. Він перекопується і удобрюється гноєм, хлористим калієм, супефосфатами і «полегшується» піском. Безпосередньо перед тим, як насіння будуть розподілені по грядках, грунт додатково збагачується аміачною селітрою;
  • Петрушку слід сіяти не глибше, ніж 1-2 см, роблячи інтервал між окремими грядками, рівний 15 сантиметрам. Як тільки утворюються сходи, їх обов’язково проріджують, з таким розрахунком, щоб між майбутніми дорослими кущиками залишилося 5-6 см вільного простору для нормального розвитку.
  • Догляд полягає у вечірньому поливі і розпушуванні у міру потреби.

З метою збільшення кількості зеленої маси, культуру буде розумно посіяти на тому місці, де в минулому році росла картопля, огірки або капуста. А якщо потрібно отримати сильні і м’ясисті корінці, то розумніше буде культивування на колишніх бурякових грядках.

Для вирощування зелені на продаж, у відкритому грунті її висаджують форсованим методом, згідно з яким насіння на кілька годин поміщають в молоко, а потім висівають у дрібні грядки, посипані негашеним вапном.

Майбутній урожай зволожується, щільно присипається землею, і сходи пробиваються крізь неї вже на наступний день.

Прибирання зелені відбувається по мірі наростання корисної маси. Останню допустимо як сушити і заморожувати про запас, так і вживати або продавати в свіжому стані.

Причому в їжу придатні не тільки вершки, але й корінці, які, хоч і жорсткуваті, дарують стравам пікантний смак і апетитний аромат. Якщо у вас немає можливості культивувати петрушку в теплиці, згадайте про здібності її коренеплодів витримувати навіть дуже сильні морози, особливо коли місце їх підзимового перебування додатково утеплити матами з соломи, сухої кукурудзи або іншим натуральним покривним матеріалом.

Щедрих вам урожаїв смачною і корисною зелені!

Залишити коментар