Вироби з маси для ліплення: неймовірні сувеніри своїми руками

У кожного в дитинстві була коробка з пластиліном, який використовувався для ліплення різних виробів – фігурок тварин і людей, квітів, дерев і навіть цілих композицій.

Сьогодні цей матеріал зазнав істотну модифікацію, та й крім нього в продажу з’явилося інше сировину, покликане виконувати ту ж функцію – розвивати дрібну моторику у дітей. А деякі так захоплюються цим заняттям, що роблять його джерелом заробітку, продаючи вироби, виконані в 3D-техніки і покликані прикрасити інтер’єр будинку.

Вироби з маси для ліплення виконуються за допомогою спеціальних інструментів, а справжні майстри здатні відтворювати на світ такі шедеври, що важко відірвати погляд.

Тісто й маса для ліплення

Такий матеріал продається, як правило, в дитячих магазинах канцелярських відділах і поставляється в наборі, який складається з 10-12 отаких батончиків різних кольорів, поміщених у поліетиленову упаковку. Є в наборі і спеціальні формочки, дозволяють отримати різні фігурки. Тісто для ліплення приємно на дотик.

Тільки що вынутое з поліетилену, воно може трохи липнути до рук, але потім це властивість зникає. Його легко розкачати качалкою, змішати один колір з іншим і отримати масу найрізноманітніших конфігурацій.

Масу для ліплення можна порівняти з жувальною гумкою – так добре вона тягнеться. Крім того, вона відрізняється м’якістю, легкістю, оксамитовість, а якщо скачати м’ячик і кинути його на підлогу, те він буде стрибати як аналог з гуми.

Шматочки маси самих різних кольорів також легко змішати один з одним. Це властивість по достоїнству оцінять ті, кому необхідно отримати ефект мармурового візерунку. Через 6-8 годин фігурка стане міцніше граніту і її можна без побоювання використовувати для всіляких ігор і забав.

Що можна самостійно зліпити з маси для ліплення? Та все що завгодно.

Ось докладна інструкція, як зліпити білочку:

  • з маси оранжевого кольору виліпити мордочку і вушка. Невеликі кружечки з матеріалу бежевого кольору використовувати для отримання щічок і очей. Він же допоможе висвітлити внутрішню частину вушок. Оченята у нас вийшли незакінченими: потрібно ще виконати два маленьких кульки чорного кольору – це будуть зіниці. А стеком позначити ротик;
  • за допомогою ножиць зробити пензлика на вушках. Тулуб і лапи виліпити з того ж помаранчевого пластиліну, а шматочок бежевого використовувати для отримання плямочки на животі. З’єднати деталі разом;
  • виліпити конусовидний хвіст, а пухнастим його допоможуть зробити ті ж ножиці. Все, білка готова. З маси коричневого і бежевого квітів можна зробити гриби, а матеріал зеленого і червоного кольору піде на виготовлення ягід.

Тісто для ліплення продається у круглих пластикових контейнерах і, висихаючи, стає неймовірно легкою, не кришиться і не розвалюється, не бруднить навколишні предмети і відрізняється довговічністю. Її плюс у тому, що при бажанні готові фігурки легко покрити вітражними фарбами, щоб вони виблискували і переливалися на світлі, а ще можна використовувати декор з іншого матеріалу, наприклад, кулькового пластиліну.

Якщо ви зібралися ліпити прості фігурки тварин, птахів і рослин, то повинні пам’ятати, що цей матеріал дуже швидко твердне на повітрі і потрібно встигнути все зробити за кілька хвилин, інакше нічого виправити потім не вдасться.

Якщо невикористана маса в контейнері висохла, не варто зневірятися. Можна спробувати скропити її водою і закрити кришку. Є шанс, що через деякий час вона відновить свої властивості.

Керамічна маса

Керамічна маса або керапласт дозволяє виконати не тільки невеликі фігурки, але і цілі панно, об’ємні скульптури, будиночки та ін. Керапласт може бути білого і теракотового кольору і продаватися в герметичних упаковках на вагу. Вміст упаковки бажано виробити відразу, але перед початком ліплення з керамічної маси її треба правильно підготувати: додати трохи води і добре розім’яти.

Якщо переборщити з рідиною, маса почне розповзатися і що-небудь зробити з неї буде неможливо. Етапу розм’якшення надають дуже велике значення, так як ще в ході роботи можна зіткнутися з тим, що виріб почне розтріскуватися.

Виконуючи об’ємні роботи з керамічної маси, бажано використовувати дротяний каркас. Це збільшить міцність готової конструкції і дозволить виконати дуже тонкі і крихкі елементи.

Якщо планується фігуру дитини ліпити, то рекомендується використовувати маленьку пляшечку, прилаштувавши до якої голову, ручки і ніжки, можна отримати маленьку дівчинку, а завершить образ красиве плаття. Якщо зверху виріб планується покрити гуашшю, то в неї бажано додати клей ПВА. А акрил або лак не потрібно чимось розбавляти.

Як зробити будиночок-нічник

Ідеї для виготовлення такого сувеніру можна почерпнути зі старих журналів, листівок і фотографій, що демонструють заміські будинки і котеджі в Англії, по-своєму затишні і десь навіть казкові.

При цьому в роботі можна застосовувати не тільки керапласт, але й інші матеріали – скло, плівку, монтажну піну, камені та багато іншого. На початковому етапі рекомендується зробити попередній начерк на аркуші паперу і використовувати його при вирізанні розкатаних з маси стін і даху.

Ось етапи виготовлення:

  • круглу скляну кухонну дошку мити в посудомийній машині, щоб з нього злізла вся фарба. Вона буде грати роль замерзлого озера. Помістивши дошку в пакет, залити її монтажною піною так, щоб вона імітувала собою схил гори, який буде служити підставою для будиночка, а центр необхідно залишити незаповненим, адже це і буде згодом озером;
  • через добу, коли піна затвердіє, можна приступати до роботи. Розміри будиночка можуть бути будь-якими в межах розумного. Але якщо ви хочете створити ілюзію житлового будинку, розміри повинні дозволяти помістити всередину ліхтарик або елемент підсвічування, що залишилася від старої ялинки;
  • розкачати на дошці для ліплення готову суміш і вирізати з неї стіни будиночка, а також дах. При зборі можна використовувати клей ПВА. З цієї ж керамічної суміші можна зліпити місток через озеро, санки, сходинки, лавочку, стіс дров, загалом, все те, що підкаже ваша фантазія;
  • роль стекол може грати прозора плівка: її необхідно приклеїти з внутрішньої сторони. Всі деталі розфарбувати художніми аніліновими фарбами. А для підвищення їх стійкості після висихання покрити всі відповідним лаком;
  • тепер настав час встановити в будиночок підсвічування. Для цього гострим ножем зробити в піні отвір і встановити лампочку всередину разом з батарейками. Дах прикрасити листовим пінопластом – він добре імітує іскриться на сонці сніг. Висохлі водорості можуть стати хорошим матеріалом для виконання дерев, а маленьку ялинку можна сплести з бісеру і встановити поруч із будиночком. Все, включивши в ньому світло, можна милуватися виробленим ефектом!

Ось така добірка майстер-класів з виготовлення фігурок та інших виробів із спеціальних мас для ліплення. Фантазуйте, пробуйте, і, можливо, це стане справою вашого життя. Удачі!

Залишити коментар