Вироби в інтер’єрі своїми руками: красиво і стильно

Квартира — це наш особистий простір для відпочинку. Облаштовуючи його, ми намагаємося створити теплу і комфортну атмосферу. Складно представитися собі затишний інтер’єр без милих прикрас. Дуже популярні останнім часом вироби, виготовлені своїми руками. Основний аргумент — це те, що вам не потрібно спеціально нічого купувати, для того, щоб змайструвати оригінальну річ. Ви здивуєтеся, але всі підручні матеріали знаходяться у вас вдома.

Відкриваємо засіки!

У багатьох в будинку напевно є такий куточок, де складаються і дбайливо зберігаються шматочки старих шпалер, невеликі мотки дроту, старі газети або журнали, жерстяні банки испод чаю або кави і тому подібний непотріб.

Заспокоюючи себе думкою, що ось прийде час, і цей шматочок старого джуту або льону, нам обов’язково стане в нагоді, ми поступово перетворюємося у зберігачів величезної кількості дрібних речей, якими навряд чи скористаємося.

Трохи пофантазувавши, ви зможете урізноманітнити свій інтер’єр цікавими елементами і знайти практичне застосування речам, які вже довгий час припадають пилом в коморі без діла.

Якими можуть бути вироби для дому

Перерахувати всі категорії немає можливості, бо фантазія людини не має меж. Можна лише виділити деякі найбільш популярні, а саме:

 • Функціональні вироби. До цього виду відносяться коробки, шкатулки, баночки для круп, пляшки і т. д. загалом, все, де ми можемо зберігати невеликі за своїм розміром предмети;
 • Вироби для прикраси інтер’єра, які спрямовані на створення затишної атмосфери в приміщенні – фігурки, картинки, квіти, серветки, обереги;
 • Вироби, які поєднують в собі красу і функціональність – журнальний столик, підставка для взуття або парасольок.

Вибираємо матеріал

Тут все просто: матеріалом для виготовлення поробки може бути все що завгодно. Все залежить від вашої фантазії.

Все більшою популярністю користуються вироби з мішковини та шпагату. На перший погляд, мішковина здається малопривабливим і грубим матеріалом, який широко застосовується в сільському господарстві і не має нічого спільного з декоруванням приміщень.

Хоча її іноді використовують в якості полотна для написання картин. Дизайнери інтер’єрів позиціонують мішковину як стильну, натуральну та екологічно чисту тканину.

Тому із задоволенням використовують її у своїй роботі, доповнюючи її при цьому всілякими елементами і придумуючи все нові і нові прикраси:

 • вироби з мішковини і джуту;
 • вироби з джуту і соломи;
 • прикраси з кави і мішковини;
 • вироби з використанням глини і джуту;
 • мішковина, декорируемая льоном.

Список неповний, знову-таки, все залежить від фантазії і підручних засобів.

Вироби з мішковини своїми руками

Як вже було сказано мішковина — це універсальний текстильний матеріал, з якого можна змайструвати, багато цікаві та корисні для побутового домашнього господарства речей – штори, серветки, квіти, прикраси для ваз і квіткових горщиків.

Люди, які вже не новачки в подібній справі рекомендують починати з простого. Спробуйте нарізати тканина невеликими відрізками, розпустити по краях бахраму і накрохмалити. Ось і готові настільні серветки!

За таким же принципом можна надати оригінальний вигляд звичайного квіткового горщика. Для цього потрібно всього-навсього, обмотати його щільною тканиною і як слід закріпити степлером краю між собою. Щоб виріб не здавалася нудною зверху на матеріал можна наклеїти кавунові або гарбузове насіння, додати зерна кави або будь-яку одному крупу.

Головне — це колірне розмаїтість використовуваних матеріалів. Таке виконання буде не тільки радувати око своєю оригінальністю, але і дозволить час від часу міняти дизайн квіткових горщиків. Не вимагаючи від вас додаткових грошових витрат.

Власноруч виготовлений елемент домашнього інтер’єру може являти собою оригінальну ідею для подарунка, скажімо, друзям або родичам. Так, цікаво і актуально в будь-якому будинку виглядає такий елемент, як оберіг.

Виготовляємо оберіг з мішковини

Дім — це наша фортеця. І як жодна фортеця не обходиться без охоронця, так і будинок не може обійтися без зберігача домашнього вогнища. І коли мова заходить про домашній оберіг, перше що приходить на розум більшості людей – це фігурка домовичка. Зробити домовичка з мішковини своїми руками досить просто. Все що вам потрібно – це слідувати інструкціям.

Перш ніж почати роботу над фігуркою, слід переконатися, що ви володієте всім необхідним, а саме:

 • 2 дроту;
 • шпагат;
 • шматок мішковини;
 • одноразові ложечки 3 шт.;
 • жмут клоччя;
 • олівець;
 • ножиці;
 • голка і нитки;
 • одноразові шкарпетки або як їх ще називають капронові;
 • моток дроту;
 • синтепон;
 • аркуш картону або будь-який інший матеріал, який би підійшов для моделі тулуба домовичка.
 • клей;
 • аксесуари для прикраси фігурки – монетки, крупа, маленький віник і т. д.

Тепер переходимо безпосередньо до процесу виготовлення.

Шматок наявного картону ми скручуємо в трубочку і закріплюємо по краях степлером. Потім на ваш розсуд робимо дірочки для майбутніх рук чоловічка і вставляємо туди дріт.

Далі беремо одноразові шкарпетки, наповнюємо їх невеликою кількістю синтепону і скручуємо в кульки. Після чого ці кульки прив’язуємо до бічних тяганини нашого виробу. Між кулькою і отвором де дріт входить в конус, повинно бути, відстань. Цей проміжок ми закриємо за допомогою рукава, який можна зшити з будь-якої вподобаної вам матерії.

За таким же принципом, як і руки, виготовляється голова. Після того як голова закріплена на тілі домовичка, пришийте ґудзики, які, в даному випадку, будуть імітувати очі і нитками вишийте гарну посмішку.

Візьміть 2 одноразові ложки і відломіть у них ручки таким чином, щоб у вас вийшли дві зручні опори для людини. Приклеївши ніжки, можна ложечки прикрасити шматочками мішковини, створивши імітацію домашніх капців.

Решту ложку приклейте до ручки домовичка. Ложка – символ достатку і на домашньому оберіг такий елемент буде виглядати, як не можна, до речі.

Ваш домовичок практично готовий. Залишилося зробити з шпагату бороду. Після того як процес завершений, прикрасьте домовичка аксесуарами, які мають символічний підтекст – монетки, крупа, зокрема, рис, кавунові насіння і т. д.

Як бачите, домовенока з мішковини і шпагату виконати просто, головне — це ваше бажання. У мережі Інтернет можна знайти велику кількість виробів, які ви можете виконати своїми руками, урізноманітнивши, таким чином, свій інтер’єр. Творчого вам натхнення!

Залишити коментар