Вірменський лаваш – чи корисний цей продукт?

Розрізняють два виду – вірменський і грузинський, які значно відрізняються зовнішнім виглядом. Вірменський хліб дуже тонкий, з нього готують рулети. Лаваш Грузії більш пишний, і він чудово підходить для приготування піци.

Які у лаваша корисні і шкідливі властивості?

Хто не звик починати свій обід без кавказького хліба, повинен знати, що його користь зберігається виключно у продукті, за всіма правилами приготованому. Заморожений товар, який прибув із зарубіжжя, в подібному вигляді не містить таких поживних якостей, як свіжа паляничка, має відмінний смак і дивовижні дієтичні властивості.

Лаваш корисний, так як регулює рівень вуглеводів в організмі. Це пов’язано з його рецептом, в який не входять тремтіння, і тому турбується з приводу виникнення зайвої ваги немає причин.

Існують недобросовісні виробники, які додають тремтіння при приготуванні хліба, і тому через кілька днів коржик покривається плямами або цвіллю. Безумовно, такий продукт не відрізняється якістю і не принесе ніякої користі, а тільки величезний шкоду,

Чим корисний і шкідливий вірменський лаваш?

Які переваги у вірменського лавашу, чим він знаменитий? Досить складно знайти більш давній хліб, ніж відомі всім нам прісні і неймовірно смачні коржі Вірменії, які готуються в національний печі «тандирі». Їх назва вірменською мовою означає «смачна їжа».

Шанобливе ставлення до національного хлібу виражається в його участю в різних сімейних ритуалах, де він покликаний уособлювати собою такі якості, як взаєморозуміння і процвітання.

За багато тисячоліть зовнішній вигляд лаваша майже не змінився і сьогодні як і раніше виглядає як тонка округла або овальна коржик довжиною близько 1 метра і завширшки 30 сантиметрів.

Після того як хліб підсохне, лаваші, складені в стопку, можуть зберігатися досить довго. Калорійність лаваша становить 230 кілокалорій на 100 грам.

Склад і корисні властивості вірменського лаваша

Цей продукт у своєму складі має вітамін B, B2, B3, B6, D, E, PP. Також лаваш містить велику кількість молочнокислих бактерій, які благотворно діють на організм, і мінерали: калій, магній, хлор, натрій, фосфор, селен, суттєво підсилюють поживну цінність продукту.

Як приготувати вірменський лаваш в домашніх умовах? Це відбувається дуже просто. Потрібно взяти трошки борошна пшеничного, солі та води. Важливим компонентом виступає закваска, яка являє собою шматок тіста, збережений від попередньої випічки. За час зберігання в ньому накопичуються кисломолочні та інші корисні бактерії.

Корисні і шкідливі властивості тонкого лаваша

Максимальну користь несе випічка, виготовлені з борошна грубого помелу. Хліб просто насичений вітамінами, а на 100 грамів продуктів припадає 9 грамів білка, 1,5 грама жиру і 53 грами вуглеводів. Користь продукту лаваша полягає у підвищенні імунітету, поліпшення стану шкіри, волосся і нігтів, а також підтримці роботи внутрішніх органів.

Завдяки високому вмісту клітковини, коржик благотворно впливає на шлунково-кишковий тракт. Але зловживати таким хлібом теж не варто. Незважаючи на те що багато фахівців включають його в список дієтичних страв, вживання кавказького хліба 2 рази на тиждень буде цілком достатньо.

Корисний для вживання лаваш?

Всім хто любить тонкий хлібець, необхідно запам’ятати, що його користь безсумнівна, але виключно при правильному приготуванні. Хліб Сходу регулює рівень вуглеводів в організмі, так як готується без дріжджів.

Зокрема, його краще є тим людям, у кого є грибкове ураження кишечника або дисбактеріоз. Бездріжджовий хлібець має знижену кислотність, тому його можуть їсти люди з захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Лаваш – національний хліб Кавказу. Але ця випічка має неймовірну популярність і в Росії, завдяки відмінному смаку і користі.

Залишити коментар