Викрійка спідниці напівсонце з одним швом

У гардеробі кожної жінки знайдеться місце для спідниці, а серед всіх моделей цього виробу найбільш універсальними вважаються «олівець» і «сонце». Втім, куди частіше дівчата зупиняють вибір на напівсонце або чвертьсонце, оскільки ці моделі зручніше в повсякденному носінні. Чи можна побудувати їх викрійку самостійно?

Чи є різниця в пошитті спідниці напівсонце для дівчинки на гумці і з блискавкою?

Особливості створення викрійки спідниці напівсонце

Насправді, такий виріб є одним з найпростіших у роботі, тому що Вам не потрібно майже ніяких мірок і складних розрахунків, і навіть пошук викрійки сенсу не має, оскільки вона будується за лічені хвилини безпосередньо для Вас.

  • Визначтеся з довжиною виробу (ДІ) і зніміть 1 мірку — обхват того місця, на якому має буде сидіти спідниця. Найчастіше її розміщують на талії, оскільки це дозволяє візуально привести фігуру до ідеального силуету — пісочним годинником. Однак, дівчата з вузькими стегнами і спочатку хорошою талією можуть носити таку спідницю на стегнах, зробивши низьку посадку. Крім того, саме клешение можна пустити від стегна, а до талії поставити високу кокетку.
  • Тепер уявіть собі візуально деталь: викрійка спідниці полусолнце — з одним швом, який зазвичай знаходиться або збоку або ззаду. Втім, можна зробити 2 деталі, кожна з яких буде дорівнює 1/4 сонця, але такий прийом особливої цінності не несе. Довжина верхньої дуги — це обхват того місця, на яке сяде спідниця. Відповідно, пряма лінія вниз — довжина виробу.

Користуючись цими даними, Ви без праці намалюєте свою власну викрійку спідниці полусолнце. А для початківців — покрокова інструкція цього процесу: розрахуйте радіус внутрішнього півкола, використовуючи довжину його дуги, яка дорівнює обхвату точки посадки. Візьмемо за неї середнє значення обхвату талії до 65 см, підставимо в стандартну шкільну формулу, де довжина кола дорівнює 2*R*3,14. Враховуйте, що це актуально для повного кола, а у Вас половина: значить, потрібно збільшити довжину окружності в 2 рази. Таким чином це буде 130=2*R*3,14. Шляхом простих математичних дій отримуємо R=21.

  • В деяких джерелах вказується готова формула для розрахунку радіуса — з цією метою запропоновано обхват точки посадки ділити на 3, після чого відняти 1,5-2 див. Методика не завжди спрацьовує, особливо якщо мова йде про щільних, не схильних до розтягування, тканинах.
  • Щоб накреслити деталь, на міліметрівці проведіть вертикальну лінію, довжина якої дорівнює 2(R+ДІ). Тепер, використовуючи великий циркуль (для швачок), або ж сантиметрову стрічку, проведіть дугу між крайніми крапками, створюючи півколо. Те ж саме зробіть для меншого півкола, вирахуваній радіусу.

Вийшла деталь є безпосередньо викрійкою спідниці. Якщо потрібна модель з двома швами, викрійку ділять навпіл. Проте варто нагадати про те, що довжина малої (внутрішньої) кола може бути менше обхвату точки посадки, якщо використовуються стрейчеві тканини, або більше, якщо потрібно зробити присборенную (зі складками) спідницю.

Нюанси пошиття для початківців

Що стосується безпосередньо перекладу викрійки на тканину, то перш ніж це зробити, потрібно визначитися з тим, як саме виріб буде фіксуватися на тілі: тобто з’явиться в ньому блискавка, або Ви хочете спідницю полусолнце на резинці. Варто зауважити, що існують і інші варіанти — ґудзики, гачки, кнопки, і всі вони повинні бути продумані на етапі підготовки.

  • Якщо передбачається поява блискавки, у шва потрібно залишити всього 1,5-2 см з кожної сторони. Для сипучої тканини може знадобитися 3-3,5 см, оскільки її доводиться обробляти оверлком, який зрізає частину матеріалу.
  • Якщо шиється модель на резинці, ширина куліскі закладається у верхню (малу) окружність. Причому, тут можна або збільшити довжину виробу на подвоєну висоту куліскі, а можна зробити припуск до 2 см і на окремій ділянці матеріалу вирізати смугу, довжина якої дорівнює обхвату точки посадки, а ширина — подвійний висоті куліскі. Пам’ятайте, що до неї теж додають припуски на шви.
  • Якщо спідниця буде застібатися на гудзики/гачки/кнопки, 1 бік шва, де розташовуються ці елементи, потрібно зробити ширше — приблизно 4-5 див.

Пошиття починається з обробки кожного краю, якщо тканина має властивість обсипатися (що характерно для більшості матеріалів), триває кмітливістю, на етапі якої може бути закріплена і блискавка, якщо вона буде присутньою. Потім шви прострочують на машинці, прибирають чорнову нитка. Якщо блискавка не ставиться, настає момент створення куліскі, в яку вставляють гумку.

На завершення варто відзначити, що будь-яка спідниця, викрійка якій будується на окружності, повинна відвиснути протягом доби, після чого її поділ іноді доводиться підрівняти. Особливо актуально це для тонких і струмуючих тканин: шифон, шовк, атлас і т. д. Тільки після цього край підгинають і прострочують.

Залишити коментар